Зараз в ефірі:

2 квітня — Міжнародний день дитячої книги

02.04.2020
2 квітня — Міжнародний день дитячої книги

Свято, встановлене з ініціативи та за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги. Відзначається щороку (починаючи з 1967) 2 квітня — в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена.

 

 

 

 

 

Встановленням Міжнародного дня дитячої книги  підкреслюється надзвичайно важлива роль книги у формуванні духовного та інтелектуального обличчя нових поколінь. Зазвичай до цього дня у багатьох країнах приурочують проведення тижня дитячої та юнацької книги. Проводять ранки, конкурси, виставки, конференції і фестивалі, присвячені найкращим книгам світу. І скрізь, королем свята вважається Ганс Крістіан Андерсен. Чарівному казкарю належать романи, п’єси, вірші, проте в літературі він залишився перш за все як автор казок та історій, що склали 24 збірки, виданих в 1835–1872 роках. Світову славу Андерсену принесли його казки, в яких поєднується романтика і реалізм, фантазія, гумор і сатира.

Усім нам відомі казки його казки, що пройняті соціальним оптимізмом і щирою вірою в краще майбутнє людства.

Біографія Андерсена теж нагадує казку, особливо якщо з довірою поставитися до його розповіді про себе в двох великих мемуарних нарисах «Казка мого життя». 

Ганс Крістіан Андерсен народився в Оденсе — місті на данському острові Фюн. Його батько, Ганс Андерсен— був бідним шевцем, мати Ганна Марі Андерсдаттер — прачкою . 

Розквіт творчості Ганса Крістіана Андерсена припав на другу половину 1830-1840-х років; тоді було написано більшість казок, які пізніше принесли йому світову славу. У 1835 році, у переддень Різдва, вийшла друком невеличка книжка Андерсена «Казки для дітей». Це стало доброю традицією — до кожного Різдва митець видавав нову книжку, і данці сприймали її як чудовий різдвяний подарунок для своїх родин. Усього відомо 158 його казок. 

У 1875 році за наказом короля було оголошено в день народження письменника, що буде поставлений пам'ятник Андерсену в Копенгагені в королівському саду. До речі, сам Андерсен не вважав себе дитячим письменником і не цінував свої казки, але продовжував писати все нові й нові. Андерсен був неперевершеним казкарем, проте він не писав тільки для дітей. Він хотів, щоб його казки читали і дорослі. Письменник говорив, що пише казки як для дітей, так і для дорослих.

У наш складний і бурхливий час, коли стрімко зростає потік інформації, що його дістає дитина з усіх можливих джерел, твори дитячих письменників проходять випробування на подальше життя.  Важливо і те, що дитяча книга , яка з часом змінюється, вдосконалюється, осучаснюється, але все одно живе і знаходить нових вдячних читачів.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток