Зараз в ефірі:

22 червня - День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

21.06.2021
22 червня - День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

Щороку у цей день український народ вшановує світлу пам'ять мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна. Найкривавіша в історії світу війна принесла українцям незліченні жертви і страждання, масовий терор, смерть та руйнування. Гірка доля не оминула жодну українську родину, війна забрала життя кожного п’ятого українця.

 

 

 

22 червня 1941 року, попри таємну угоду про ненапад (пакт Молотова-Ріббентропа 1939 року) та тісну військово-економічну співпрацю із СРСР, нацистська Німеччина атакувала радянські частини по всій лінії кордону від Балтійського до Чорного моря. Розпочалася німецько-радянська війна 1941-1945 років як складова, але основна частина Другої світової війни.

Німецько-радянська війна тривала від 22 червня 1941 року до 8 травня 1945 року. ЇЇ бої стали одними з наймасштабніших у воєнній історії ХХ століття.

Загалом протистояння між Німеччиною та СРСР на території України не припинялося впродовж 40 місяців, а на 35 з них припадають активні бойові дії регулярних військ. На українських землях супротивні сторони провели 29 з 76 стратегічних наступальних операцій, у ході яких було розгромлено понад 60% сил Вермахту.

Для України Друга світова війна – національна трагедія, під час якої українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі імперські інтереси і часом один проти одного. Таким чином, Україна найбільше постраждала як від нацистської агресії, так і від комуністичного режиму.

Україна не тільки серед колишніх радянських республік, а й з усіх країн світу зазнала найбільших втрат за роки тієї війни. За різними оцінками, в Україні загинуло від 8 до 10 мільйонів людей, більше 2 мільйонів українців вивезли на примусові роботи до нацистської Німеччини, 10 мільйонів населення втратило притулок. На цілковиті руїни було перетворено понад 700 міст та селищ та майже 30 тисяч сіл. За кілька місяців бойових дій територія України була повністю завойована. Мільйони людей опинилися в окупації, надалі з тавром "зрадників" прийнявши на себе тягар лихоліття, поки країна збиралася із силами.

Німецько-радянська війна показала українцям руйнівну силу обох тоталітарних режимів. Усім відомі злочини нацистів на окупованих територіях України - Голокост, розстріли мирного населення, створення таборів смерті, спалення сіл. Не менш жорстокими були злочини і комуністичного режиму: розстріли політичних в'язнів у Західній Україні в червні-липні 1941 року, знищення центру Києва восени 1941 року, підрив Дніпрогесу, депортація кримських татар, примусове виселення українців з їхніх етнічних земель. Україна сьогодні вшановує пам’ять всіх тих, чиє життя було покалічено і зруйновано у тій страшній війні.

Схиляємо голови перед мужністю і нескореністю нашого народу, який знайшов у собі сили у часи лихоліття війни вистояти, вижити та перемогти. Вічна пам'ять загиблим.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток