Зараз в ефірі:

8 серпня військові зв’язківці відзначають професійне свято

08.08.2021
8 серпня військові зв’язківці відзначають професійне свято

День військ зв’язку ЗСУ встановили згідно з Указом Президента від 1 лютого 2000 року. Саме в цей день, 8 серпня 1920, у Києві, на базі колишнього Костянтинівського юнкерського військового училища, почалася підготовка зв’язківців на других Київських військово-інженерних курсах.

 

 

 

 

Війська зв’язку – це спеціальні війська, призначені для забезпечення зв’язку і управління військами Збройних Сил, його технічна основа. Високий рівень боєготовності військ, оперативність і надійність управління ними забезпечує професійний особовий склад військ зв’язку. Воїни-зв’язківці входять до складу всіх родів військ. Наразі спеціальність військового зв’язківця одна з найбільш затребуваних в районі проведення ООС на сході України.

У лютому 2020 року, відповідно до реформування військових структур ЗСУ за стандартами НАТО, Головне управління зв'язку та інформаційних систем ГШ ЗСУ було переформовано у Командування Військ зв'язку та кібернетичної безпеки Збройних Сил України.

На сьогодні Командування Військ зв’язку та кібербезпеки ЗСУ поступово набирає функціональних спроможностей. Так, вдалося забезпечити безперебійне функціонування системи зв’язку в районі проведення операції Об’єднаних сил. Триває впровадження сучасних інформаційних та автоматизованих систем управління, які дадуть змогу українському війську отримувати інформаційну перевагу над противником.

У сучасному світі важко переоцінити важливість засобів зв’язку. Забезпечити якісну перевагу над ворогом неможливо без належної організації системи зв’язку. Насамперед цього можна досягти за рахунок забезпечення підрозділів сучасними цифровими захищеними засобами військового зв’язку, а також суттєвим удосконаленням процесів бойового управління.

Найкращі армії світу – професійні, ефективні, добре оснащені формування, що вирізняються високотехнологічним зв’язком та автоматизованим управлінням усіх підрозділів, а також надійною системою захисту від кіберзагроз.

Саме тому впровадження передових технологій і методів військової комунікації в Збройних Силах для нашої держави є пріоритетом. Це головне завдання, яке стоїть перед військами зв’язку і від реалізації якого залежить підвищення обороноздатності держави.

У процесі розвитку війська зв’язку української армії повністю позбавилися від радянського спадку не лише щодо технічного оснащення, а й на рівні ухвалення управлінських рішень та структури в цілому. За роки війни, в умовах обмеженості ресурсів і безперервної бойової роботи, військовим зв'язківцям вдалося сформувати абсолютно нову, збудовану на сучасних цифрових рішеннях систему зв’язку, здатну виконувати поставлені завдання на противагу діям оснащеного сучасними засобами радіорозвідки і РЕБ противника.

Значний внесок в оснащення війська сучасними засобами зв’язку зробили наші партнери – країни НАТО. На цей час підрозділи, що виконують бойові завдання в районі проведення ООС, на 100% оснащені сучасною цифровою технікою зв’язку.

Відбувається і розвиток навчально-матеріальної бази. Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут (ВІТІ), докорінно оновив програми підготовки курсантів, до них включили актуальні питання підготовки сучасних фахівців.

У ВІТІ розгорнуто навчальний центр оперативного реагування на кіберзагрози й функціонує навчально-тренувальний безпілотний авіаційний комплекс-ретранслятор радіосигналів. В Об’єднаному навчально-тренувальному центрі військ зв’язку створено комплекс з підготовки фахівців кіберзахисту. Також розгорнуто систему кіберзахисту на базі регіональних вузлів з використанням відповідних комплексів. Триває переоснащення бронетехніки сучасними радіостанціями з використанням алгоритмів завадостійкості, шифрування і режиму псевдовипадкового перелаштування робочої частоти. Військові зв'язківці розробляють та впроваджують власне спеціальне програмне забезпечення. Триває інтеграція проєктів автоматизації, наданих у межах військово-технічної допомоги від уряду США.

Створити сучасну, ефективну систему зв’язку війська стало можливим не тільки через забезпечення необхідними ресурсами, а й насамперед завдяки самовідданій праці військовослужбовців-зв’язківців рядового, сержантського й офіцерського складу.

У День військ зв'язку Армія FM вітає усіх військових зв'язківців – мужніх воїнів, справжніх патріотів та професіоналів. Завдяки вам українська армія стала сучаснішою та сильнішою, готовою до викликів сьогоднішнього «гібридного» світу. Бажаємо Вам міцного здоров’я, успіхів у службі, безперебійного захищеного зв'язку і нових перемог на благо України.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток