Зараз в ефірі:

Ахтем Сеітаблаєв про екш-бойовик «Доброволець»

07.10.2020
Ахтем Сеітаблаєв про екш-бойовик «Доброволець»

6 жовтня на українському телебаченні відбулася прем’єра шестисерійного детективного бойовика “Доброволець” Ахтема Сеітаблаєва. Фільм торік виграв грант від Українського культурного фонду.

 

 

 

 

 

Анастасія Сіроговська: Про що серіал «Доброволець»?

Ахтем Сеітаблаєв: Про непросте повернення людини з війни. У ньому багато бойових сцен та військових дій. Історії людей, які повертаються з війни, уособлює в собі головний герой. Він долає непростий шлях, переживає почуття глибокої провини, адже вважає себе винним у загибелі побратимів під час виконання бойового завдання. Історія про те, як він змушений знову потрапити в майже війну вже у цивільному житті, змушений рятувати своїх близьких. Саме в цьому він знаходить ліки від почуття провини. Для мене це перша така спроба дослідити, що відбувається з людиною, яка повертається з зони бойових дій. Готові ми до цього чи ні, що можемо зробити, щоб із меншим драматизмом людина почувалася в цивільному житті. За жанром це екшн-бойовик.

Анастасія Сіроговська: Як обирали акторів? Чи одразу вирішили, що головну роль гратиме Олег Шульга, ветеран АТО?

Ахтем Сеітаблаєв: Спочатку кандидатуру Олега розглядали на іншу роль. Я зрадів, що він буде в нашій команді, тому що бачив його акторський доробок. Він дійсно дуже потужний та глибинний актор. Ми вирішили спробувати його на головну роль, і, як на мене,  вгадали на 100 %. Олег 2 роки був на війні. Він може за одну хвилину зіграти теситуру від розпачу до відчаю, спустошення, і це буде гармонійно та потужно.

Анастасія Сіроговська: Що ви хотіли донести через головного героя до глядача?

Ахтем Сеітаблаєв: Донести думку до тих, хто повертається, що тут багато людей, які їх чекають, люблять та хвилюються. І що цивільне життя відрізняється від фронтового, але й тут є де себе знайти. Собі та всім цивільним я хотів ще раз нагадати, що ми повинні бути уважними і усвідомлювати, що можемо жити під мирним небом завдяки таким, як наш головний герой. Це не надто великий труд бути уважнішими, добрішими та чуйними. Наше завдання зробити так, щоб повертаючись із зони бойових дій, людина не потрапляла на іншу, цивільну війну.

Анастасія Сіроговська: Розкажіть про манеру зйомки, чому обрали саме таку?

Ахтем Саітаблаєв: Наш оператор-постановник Олексій Ламах запропонував трикамерну зйомку з трьома зумами, оскільки багато бойових сцен, переміщень всередині кадру. До того ж у так званих екшенах монтаж та події мають відбуватися доволі швидко, ритмічно. Коли ми спробували зйомку із зумом, я побачив, що це дозволяє дуже швидко акцентувати деталі, обличчя героїв. Така зйомка надає динаміки візуальному ряду, який важливий в фільмі-дії. Природнє освітлення додавало нам більше правди життя. Як на мене, це вдалий досвід на території цього серіалу. Зум, три камери – це швидкість переміщення, мобільність у знімальному періоді, коли чимало акторів на майданчику.

Анастасія Сіроговська: Чому негативні персонажі в серіалі говорять українською мовою?

Ахтем Саітаблаєв: Якщо уважно дивитися серіал, то негативний персонаж каже: «Язык врага нужно знать!». Тому вони створюють середовище, навіть всередині свого спілкування, входять в режим мови тієї території, на якій працюють.

Анастасія Сіроговська: Серіал орієнтований переважно на військових чи на цивільних також?

Ахтем Саітаблаєв: Я гадаю, що на цивільних також. Там чимало таких сюжетних ліній, які можуть бути цікавими та чіпляти емоційно і наших прекрасних жінок.

Анастасія Сіроговська: Чим відрізняється ваш фільм від інших українських бойовиків?

Ахтем Саітаблаєв: Мені здається, не так багато у нас стрічок і серіалів, які розповідають саме про повернення людини з війни і що війна триває, на жаль. У нас чимало такого, з чим довотиться воювати людині у мирному житті. Тут важлива внутрішня робота, психологічна, бо чимало страхів у людини, яка щодня, щохвилини наражалась на небезпеку. Повертаючись у мирне життя, вона розуміє, що дуже непросто звикати до буденності, яка викликає зовсім інші емоції.

Анастасія Сіроговська: Чого, на Вашу думку, потребує  український кінематограф?

Ахтем Саітаблаєв: Впевненості у сталому розвитку. Що буде створення українських шкіл, які навчатимуть кінематографу. Вдосконалення законодачої бази. Щоб очільники телеканалів розуміли, що за демонстрацію російського контенту, особливо під час війни, у якому пропагується, прямо чи опосередковано, прекрасне життя в Росії чи ностальгія за Радянським Союзом, їх буде покарано. Тому що це праця не задля, а проти.

Анастасія Сіроговська: Чи плануєте Ви створити комедію?

Ахтем Саітаблаєв: Так! У мене вже 8 років лежать два сценарії для комедії.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток