Зараз в ефірі:

Американські військові передали українським колегам контрбатарейні радари

20.05.2019
Американські військові передали українським колегам контрбатарейні радари

Сьогодні на Київщині Американські військові передали українським колегам контрбатарейні радари. Що це за системи, де їх використовують і чому саме їх потребують наші військові на Сході розповів начальник прес-служби, прес-секретар командування Сухопутних військ ЗСУ підполковник Іван Арєф’єв. Далі пряма мова.

 

У селищі Дівички Київської області, 20 травня 2019 року, відбулась церемонія передачі контрбатарейних радарів Збройним Силам України.

Під час зустрічі представники від Генерального штабу та Командування Сухопутних військ ЗС України отримали новий пакет воєнної допомоги від американських партнерів. А це є найсучасніші контрбатарейні станції, назву яких уже добре вивчили в українських військах.

Сьогодні контрбатарейні станції — ефективні станції — дуже допомагають українським військам боронити рідну землю.

Ситуація на Донбасі поки залишається напруженою, ворог продовжує здійснювати спроби зірвати виконання Мінських домовленостей. Це створює ризики та загрози національній безпеці, суверенітету, територіальній цілісності й незалежності України.

Тому, саме сьогоднішня подія — це додатковий крок на шляху зміцнення нашої взаємодії з американськими партнерами з метою посилення обороноспроможності Української держави. Цей крок лише невелика частина тої військово-технічної допомоги, яку Уряд США надасть Україні цьогоріч. А на ці цілі США виділяє багато млн. доларів.

Таку співпрацю потрібно посилювати, бо інвестиція в безпеку та оборону України є додатковою інвестицією і в європейську безпеку. Бо тут ми боронимо не лише територіальну цілісність та незалежність нашої держави, тут ми боронимо волю та демократію всього європейського континенту.

Контрбатарейні радари допомагають та допоможуть українському солдату бачити кожен постріл російсько-терористичних військ. Дальність до 25 км дозволяє своєчасно виявляти тих, хто, порушуючи Мінські угоди, застосовує артилерію, міномети, танки, намагаючись проводити обстріли українських позицій.

Нові станції на порядок зміцнять оборонні можливості. А відтак будуть слугувати додатковим стримуючим бар’єром проти тих, хто продовжує провокувати наші Збройні Сили, не поважає перемир’я згідно Мінських угод, хто зухвало вважав, що зможе залишитись безкарним, а провину за обстріли перекласти на українську сторону.

Завдяки цим станціям ми маємо переконливі об’єктивні докази того, хто порушує Мінські угоди, відкриває вогонь, і хто понесе за це сувору відповідальність.

Протягом тривалого часу українські військові вже мають позитивний досвід застосування цих станцій. Більше того, українські фахівці розвинули можливості та модернізували їх. Дякуючи застосуванню цих станцій, збережено сотні життів українських воїнів та цивільного населення.

Отже, маючи сучасну зброю українські воїни забезпечать утримання визначених рубежів. А з часом з бійцями дипломатичного фронту примусять окупантів забратися геть з нашої землі.

 

Довідково:

Радари класу AN/TPQ-36 є найсучаснішими засобами контрбатарейної боротьби й призначені для виявлення і знищення артилерії. Радари знаходяться на озброєні армії США. Станція контрбатарейної боротьби AN/TPQ-36 призначена для виявлення та визначення координат вогневих позицій мінометів, артилерійських гармат та реактивних систем залпового вогню противника. Україна немає аналогів цих радарів. У порівнянні з наявною у Збройних Силах України радіолокаційною станцією АРК-1М «Рись» станція AN/TPQ-36 має більшу дальність та сектор розвідки й дозволяє одночасно вести розвідку на площі, яка більша за площу розвідки АРК-1М у 3,5 — 4 рази.

 

Представники від Генерального штабу та Командування Сухопутних військ ЗС України:

Заступник начальника Генерального штабу ЗС України генерал-лейтенант Родіон Тимошенко;

Начальник штабу — перший заступник командувача ракетних військ і артилерії Збройних Сил України полковник Андрій Маліновський;

Начальник прес-служби — прес-секретар Командування Сухопутних військ Збройних Сил України підполковник Іван Арєф’єв.

 

Представники від американської сторони:

Аташе Сухопутних військ посольства США — полковник Пауль Шміт;

Заступник начальника відділу оборонного співробітництва — підполковник Тод Гоф;

Офіцер з питань безпекової допомоги — майор Максим Олівайн;

Офіцер з питань іноземних держав — капітан Міхаіл Рубінштейн;

Менеджер програми USAI — Тигран Мшкайлян;

Керівник Програми FMF — Олександр Голіцин;

Помічник керівника Програми FMF — Сергій Козлов.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток