Зараз в ефірі:

Анастасія Мішкіна: наша гнучкість – наша сила

25.03.2021
Анастасія Мішкіна: наша гнучкість – наша сила

Виконувачка обов’язків керівника Програми професійного розвиту Україна – НАТО Анастасія Мішкіна в ефірі передачі «Вектор до НАТО» розповіла про основні напрями діяльності та плани на майбутнє.

 

 

  

 

 

Ірина Зінчук: Щоб вести предметну розмову, передусім треба з’ясувати, то що ж таке Програма професійного розвитку НАТО?

Анастасія Мішкіна: Програма професійного розвитку – один з інструментів НАТО допомоги Україні в рамках комплексного пакету допомоги. Ми є частиною Офісу зв’язку НАТО, Представництва НАТО в Україні. Назва говорить сама за себе: ми займаємось професійним розвитком держслужбовців. Є два напрями співпраці: підтримка реформ сектору безпеки і оборони та підтримка євроатлантичної інтеграції України. Ми це робимо за допомогою підвищення кваліфікації держслужбовців, котрі задіяні в цих сферах, та за допомогою розбудови інституційних спроможностей.

Ірина Зінчук: Програма професійного розвитку націлена на держслужбовців чи також, до прикладу, на військовослужбовців у запасі?

Анастасія Мішкіна: Ми не працюємо з військовим. Як виняток, один проєкт розвиваємо разом з Національною академією Національної гвардії України. А загалом, ми охоплюємо цивільних держслужбовців, котрі працюють у секторі безпеки та оборони і займаються питаннями євроатлантичної інтеграції.

Ірина Зінчук: Які знання вони здобувають у межах вашої програми?

Анастасія Мішкіна: Програма діє з 2005 року. У нас були періоди, коли ми навчали англійської мови держслужбовців та військових. А зараз працюємо зі знаннями про НАТО, також охоплюємо проєктний менеджмент, розвиток лідерських якостей. Ми добираємо саме ті тренінги, котрих потребують службовці тієї чи іншої держустанови.

Ірина Зінчук: Які основні проєкти ви впроваджуєте в Україні?

Анастасія Мішкіна: У нас сформоване таке собі портфоліо програм. Є кілька проєктів, котрі ми розвиваємо. Найвідоміший - «Сто чемпіонів». Ми його робимо разом з Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції Кабінету Міністрів України.. Це наші партнери та національні координатори. Ця ініціатива для держслужбовців, котрі працюють з питаннями євроінтеграції, міжнародного співробітництва та тих, що пишуть Річну національну програму. Ми охоплюємо 55 державних установ різних міністерств та відомств. У різні роки в нас було від 70 до 250 учасників, залежно від формату навчання. Ще один доволі відомий проєкт «Young UA»: тижнева програма для молодих лідерів. Це молодь від 22 до 30 років, яка працює у державних установах. Також у нас є досить успішний проєкт з Академією Нацгвардії України. Нам вдалося створити таку сталу нішу в Академії під назвою Департамент з євроатлантичної інтеграції. Працівники департаменту здійснюють реформи вже зсередини Академії. Є ще один дуже цікавий проєкт з Апаратом Верховної Ради України. Допомагаємо їм розбудовувати інформаційно-тренінговий центр. Коли він буде створений, ми сфокусуємось на розвитку професійних якостей співробітників, щоб вони самостійно могли організовувати можливості профрозвитку для Апарату Верховної Ради. На стадії концепції ще один важливий для України проєкт під назвою «Ініціатива РDР з розбудови національної стійкості». Це дуже важлива тема для України. Ми також його робимо з Урядовим офісом з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Сподіваємось його запустити у 2021 році. Фокус буде на розвитку навичок ключових співробітників у сфері розбудови національної стійкості.

Ірина Зінчук: Чи плануєте якісь проєкти започатковувати з Національним університетом оборони України?

Анастасія Мішкіна: У нас багата історія співробітництва з Національним університетом оборони в минулому. Були проєкти з англійської мови, також разом із натівською школою ми вели курс про НАТО. Але ініціативи не набули сталості з тих чи інших причин. Сподіваємось, що в нас ще будуть можливості для співпраці з Національним університетом оборони України, а також з Міністерством оборони.

Ірина Зінчук: Хто входить до складу вашої команди і навчає професійному розвитку?

Анастасія Мішкіна: Нас всього четверо і ми є проєктними менеджерами. Основні наші завдання – правильно підібрати експертів. Адже коли ти експерт в якомусь одному напрямі, ти дуже лімітований. А завдяки тому, що ми відкриті до співпраці, у нас широкий спектр партнерств, тому нам вдається робити якісний продукт. А наше керівництво в Брюсселі, в штаб-квартирі НАТО.

Ірина Зінчук: Такі програми професійного розвитку є в інших країнах, чи ми єдині?

Анастасія Мішкіна: Ми не єдині, але ми найкращі. Є ще програма професійного розвитку в Грузії, а в планах створити таку в Молдові.

Ірина Зінчук: Яким чином програма професійного розвитку НАТО сприяє інституційним реформам в Україні?

Анастасія Мішкіна: Можу виділити два напрями. Ми розбудовуємо безпосередньо інституційні спроможності через створення внутрішньої структури. Наприклад, в Академії НГУ – це департамент євроінтеграції, у Верховній Раді – тренінговий центр. Це коли всередині організації створюємо внутрішню спроможність. Другий напрям – розбудова спроможностей через людей. Таким чином виникає критична маса спеціалістів, які по-новому підходять до роботи, вміють правильно спілкуватися і так далі.

Ірина Зінчук: Участь у ваших тренінгах безкоштовна?

Анастасія Мішкіна: Для учасників наших проєктів вона безкоштовна, але доступ до такого навчання обмежений. Одним із відкритих ініціатив є «Young UA». Тобто молодь, яка перемагає у відкритому конкурсі, проходить навчання в межах цього проєкту. Набір відбувається раз на рік влітку. Цьогоріч ми трансформуватимемо цей проєкт в онлайн.

Ірина Зінчук: Як знайти інформацію про цю ініціативу?

Анастасія Мішкіна: У нас є сторінка на Фейсбук, там є вся інформація. Сторінка називається NATO-Ukraine Professional Development Programme.

Ірина Зінчук: Програм НАТО в Україні вдосталь, а в чому унікальність саме вашої?

Анастасія Мішкіна: Ми єдині працюємо з цивільними та з розвитком професійних навичок. Я вважаю, що ми особливі, бо працюємо з менталітетом, з підходом до роботи, зі світоглядом людей. Оцінкою нашої роботи є зміни в установах, де ми працюємо, а також історії успіху наших учасників. Торік ми запустили кампанію «Історії успіху РDР». Тож на нашій сторінці можна почитати успішні приклади людей. Також ми дуже гнучкі в наших підходах. Ми не даємо один і той самий курс різним установам, а підлаштовуємось під потреби конкретної організації. Наша гнучкість – наша сила.

Ірина Зінчук: Які найвагоміші результати діяльності вашої програми за роки існування?

Анастасія Мішкіна: Проєкт із Національною академією НГУ для нас – це історія успіху. Він перший, котрий ми зможемо передати цілком українській стороні до кінця цього року, щоб Академія самостійно його продовжувала. Оце наша найвища ціна і мета, коли ми вже будемо Україні не потрібні.

Ірина Зінчук: Якісь заходи вам доводилося скасовувати чи трансформовувати через пандемію?

Анастасія Мішкіна: Як і на всіх, пандемія на нас вплинула, але наша команда дуже гарно адаптувалась. Вже торік у квітні ми запустили тренінги для проєкту «Сто чемпіонів», для Верховної Ради та департаменту Академії Нацгвардії онлайн. Через пандемію довелося скасувати «Young UA» та великий вступний курс для кадетів у Нацгвардії. Сподіваємось, цьогоріч ми вже його запустимо.

Ірина Зінчук: Які плани у вас на майбутнє?

Анастасія Мішкіна: 2021-й для нас буде вирішальним, бо це останній рік діяльності нашої наявної політики. Зараз ми працюємо над розробленням бачення після 21-го року. Цьогоріч будемо продовжувати всі наші вже запроваджені проєкти, також будемо намагатися запровадити новий - по стійкості.

Ірина Зінчук: Що б ви побажали слухачам Армія FМ?

Анастасія Мішкіна: Хочу побажати всім сил та наснаги, не опускати рук та завжди прагнути до розвитку. Всього найкращого. Люди – наша сила!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток