Зараз в ефірі:

Анастасія Євдокимова про Форум видавців

15.09.2017
Анастасія Євдокимова про Форум видавців

Анастасія Євдокимова, кураторка таких мистецьких проектів як Книжковий Арсенал, Форум видавців, Гоголь Фесту, а також літературна критикиня.

Чому важливі такі проекти, як Форум видавців?

Львівський форум – це найбільша і найдавніша книжкова подія. Це унікальна можливість для читачів отримати найсвіжіші новинки, адже видавці спеціально для цієї події готують нові тексти.

Що ви особисто хочете побачити на Форумі?

Своїх друзів! Хочу провести презентацію своєї книги, це соціальний проект Парасоль, присвячений питанню паліативної допомоги. Допомоги людям, на останній стадії життя. Туди зібрані тексти чотирнадцяти текстів від письменників та журналістів, та чотирнадцять картин, об’єднаних цією темою. Про те, як знайти допомогу, про цих людей, про їхні сімї. Хочеться саме у Львові про це поговорити. Тому що саме у Львові відкрили перший хоспіс в Україні. Це основна моя мета, поговорити про це з львівською аудиторією.

Також, я запропонувала ввести однією з основних тем Форуму ромську тему. Минулоріч, фокус-темою були кримські татари. Різні типи розмов, презентації книжок та фільмів. І от цьогоріч власне роми. Керівником була Наталя Зіневич, вона зібрала сім ромських жінок, точніше їхні історії – з різних куточків України. Тема ромів це тема про прийняття іншого. Розуміння іншого. Ми живемо в світі стереотипів, які потрібно руйнувати.

Також, це численні читання молодої поезії. Не відбувається зараз в Києві читань. Можливо, це не цікаво аудиторії. Є можливість почути різних поетів на одному майданчику.

(Включення з місця подій)

З Форуму видавців кореспондент Армія ФМ та учасник форуму Олена Герасим’юк.

Цьогоріч 24 форум видавців у Львові проходить під лозунгом «Точка творення нових смислів, нових знайомств нових сюжетів», і я сподіваюсь, нових художніх творів. Сам Форум триватиме до 17 вересня і для усіх учасників АТО вхід вільний за посвідченням. І кожний, хто хоче ознайомитися ближче з літературним життям не тільки України, але й сусідніх країн, тому що на Форумі присутні гості з різних куточків планети, той може завітати на будь-який захід до 17 вересня. На фестивалі презентуються не тільки книги, тут дуже багато ЗМІ, дуже багато розмов на безліч літературних тем. З військової тематики сьогодні був презентований тизер до фільму «Невидимий батальйон», прем’єра якого відбудеться за місяць, 4-го жовтня. Серед гостей фестивалю, а їх тут тисячі, ми бачимо багато військових і молоде покоління, студенти військових інститутів. Приємно, що вони також цікавляться літературою.

І поруч зі мною програмна директорка Форуму видавців Софія Челяк:

Ми намагалися створити комунікаційну платформу, яка об’єднає людей всіх напрямків суспільного життя. Цьогорічний фестиваль зібрав 25 країн світу. Серед них навіть Америка та Китай. Зараз є 1,5 тисячі авторів з усіх усюд, які будуть презентувати свої книги та видавництва. Власне на фестивалі відбувається книжковий ярмарок. Він набрав 250 учасників і відбувається у Палаці Потоцьких та на проспекті Свободи. У рамках фестивалю ми дізнаємося, яка книга стала кращою на Форумі видавців 2017. На сьогодні, за перший день ми зареєстрували 1,5 тисячі людей.

Олено, розкажи, будь ласка, що ти будеш презентувати?

На форумі відбудеться презентація книги «Розстріляний календар», яку я написала не сама, ще з рядом співавторів, які вказані в книзі. Це хроніка політичних репресій, і я сподіваюсь, що ми з гостями поговоримо на досить нелегку тему репресій ХХ сторіччя. Я сподіваюсь, ми спробуємо знайти відповіді хоча б для себе.

Настю, ти маєш стосунок до «Розстрільного календаря». Я не можу не спитати про хвилю хайпу навколо цієї книги, навколо книги Денисенко та інших.

Так, я писала частину «листопада» в Розстрільному календарі. Проте, хвилі хайпу – це щороку відбувається. Просто вони мають різні масштаби. Деякі іноді не доходять до фейсбук спільноти. Адже саме там більше всього обурюються! Це відбуваються щороку. Є такі книжки, що в організаторів проходять під зірочкою, де потрібно поставити додаткові стільці, додаткову охорону, додаткові акції для того, щоб подія пройшла вдало. Просто не завжди це все доходить до слухачів, глядачів та відвідувачів. Тож, те що цього року сталася скандальна ситуація це не новинка. Два роки тому була скандальна книга, що порушувала надзвичайно гостру для суспільства тему пов’язану із соціальними меншинами і тоді форум видавців розуміючи, певну небезпеку, і отримуючи попередження від активістів, що їм не подобається те, що книга з’явилася на форумі, що автор приїхав і що тему порушуватимуть в суспільстві. Так само організатори форуму організували просто додаткову охорону на майданчику і все пройшло добре. Замість того, щоб організатори працювали на результат вони починають займаються охороною. Завжди будуть ті, хто не задоволені. Ми живемо в світі, де є Україна, яку починають захоплювати певні теми, певні проблеми яка починає освоюватися і як про це все говорити та писати з дорослими, з дітьми, з людьми різного покоління, що таке смерть, що таке життя, що таке війна. Це теми які в Європі проговорені, або ж про них починали говорити.

Анастасія, ви займаєтеся літературною критикою, що в українській літературі гідне уваги?

«Розстріляний календар» Олени Герасимюк, це так само книжка, яка є важливою для нас сьогодні.

На справді дуже важко радити, тому що кожен читач знаходить своє. І я зіткнулася з тим, що я не можу радити кожному, тільки персонально. Наприклад вам я хочу порадити почитати поезію Павла Коробчука поетичну збірку «Хвоя», яка вийшла на весні. Я би хотіла порадити нову книжку оповідань Катерини Калитко. З перекладної література роман Курта Воннеґута "Ґалапаґос" .

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток