Зараз в ефірі:

Армійський війсник: УДШ-У з дистанційним управлінням, новий ізраїльський броньований автомобіль StormRider та швейцарські ракетні комплекси

28.11.2021
Армійський війсник: УДШ-У з дистанційним управлінням, новий ізраїльський броньований автомобіль StormRider та швейцарські ракетні комплекси

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше за тиждень у неділю о 10.00 на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

Для Збройних Сил України замовили уніфіковані димові шашки нової української розробки з дистанційним управлінням.

 УДШ-У є засобами маскування на заміну старим запасам радянських УДШ.

Єдиним учасником тендеру стало українське підприємство «Екотест-Центр», зареєстроване у 2011 році.

Торгова марка «ЕКОТЕСТ» — науково-виробниче приватне підприємство «Спаринг-Віст Центр», розробник та виробник приладів і систем радіаційного контролю.

УДШ-У може використовуватися в складі системи дистанційного управління димопуском — СДУ-ДУ.

Система призначена для керування запалюванням в заданій послідовності для створення димової маскувальної аерозольної завіси над заданими об’єктами та територіями в залежності від метеоумов.

***

Рада директорів ДК «Укроборонпром» ухвалила проєкти двох важливих програм — з імпортозаміщення та енергоефективності.

Програма імпортозаміщення передбачає зниження ризиків залежності від іноземної продукції, робіт чи послуг на підприємствах Концерну в середньостроковій перспективі — зокрема, завдяки заміні низки імпортних складових, які використовуються для виробництва ОВТ. Так, ДП «Антонов» вже перебуває в процесі реалізації відповідних заходів, які дадуть змогу виготовити три літаки Ан-178 без російських комлектувальних.

Програма з енергоефективності містить заходи зі зменшення частки витрат на енергоресурси в собівартості продукції Концерну — зокрема, передбачена реалізація пілотних проєктів ЕСКО. Це сприятиме підвищенню конкурентоспроможності та зменшить залежність від різких стрибків цін на енергоресурси, наприклад на газ.

***

Служба безпеки України затримала сепаратиста, який був одним з організаторів «референдуму» 2014 року на Донеччині.

Він закликав громадян зривати українські державні прапори та голосувати за приєднання регіону до так званої «ДНР». Також підбурював людей до масових заворушень під виглядом проведення мітингів та громадських зібрань, повідомили у СБУ.

Протиправну діяльність організував керівник місцевої комерційної структури разом зі спільниками.

Після цих подій зловмисник залишив підконтрольну українській владі територію Донеччини і тривалий час переховувався від правосуддя в тимчасово окупованому Криму.

У 2017 році слідчі органів безпеки заочно повідомили йому про підозру за ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України і оголосили у розшук.

Під час слідчо-оперативних дій стало відомо про те, що зловмисник повернувся в особистих справах на підконтрольну українській владі територію Донбасу. Співробітники СБУ встановили місцезнаходження підозрюваного і затримали його.

***

Ізраїльська компанія Plasan представила новий легкий броньований автомобіль StormRider.

Виробник транспортних засобів — ізраїльська компанія Plasan представила новий бронеавтомобіль StormRider із сімейства легких броньованих машин із колісною формулою 4×4, який є подальшим розвитком броньованого автомобіля SandCat.

Новий автомобіль більший та просторіший, ніж варіанти SandCat Mk-IV й SandCat M-LPV, вміщує до 10 військовослужбовців, повністю захищений від балістичних загроз, а також має рівень захисту STANAG від вибухових пристроїв під транспортним засобом.

StormRider має таку саму трансмісію, що й SandCat, але в новому бронеавтомобілі вона інтегрована з повнопривідною розподільчою коробкою та незалежною підвіскою в абсолютно новий корпус Monocoque Kitted-Hull.

Серійний StormRider має більший кузов та спільну архітектуру з іншими моделями SandCat 4-го покоління, що робить його частиною модульної лінійки транспортних засобів.

Бронеавтомобіль StormRider був розроблений для захисту від вибухів за допомогою комбінації технологій. V-подібне днище, плаваючі підлоги, накладки для ніг T-Bar і сидіння Terra, що поглинають енергію вибуху і убезпечують пасажирів та екіпаж.

Вхід та вихід з автомобіля швидкий та простий для всіх 10 осіб. Передній бампер оснащений вбудованою лебідкою, незалежна підвіска і постійний повний привід дозволяють машині долати складну місцевість.

***

Оборонна компанія BAE Systems Australia сповістила, що передала збройним силам Австралії 20 безпілотних гусеничних бронетранспортерів M113AS4, в яких, однак залишилась опція "ручного керування" від екіпажу бронемашини.

Зараз M113AS4 становить основу парку БТР австралійської армії, але для заміни цих бронемашин оборонне відомство "Зеленого континенту" вже веде програму Project LAND 400 Phase 3.

Офіційно про роботи по "безпілотній" версії бронетранспортера M113AS4 австралійська філія BAE Systems оголосила у серпні 2020 року.

Відзначається, що "безпілотні" M113AS4, передані австралійській армії, мають одразу декілька опцій — "ручне" управління від екіпажу бронемашини, а також за допомогою стаціонарної станції, в режимі "веденого" дрона або ж повністю автономні дії без жодного втручання людини.

***

Збройні сили Швеції оголосили про введення в дію ракетних комплексів «Patriot Advanced Capability-3».

Урочиста церемонія прийняття комплексу на озброєння відбулася у полку протиповітряної оборони у Гальмстаді.

Обладнання для системи надходило безперервно протягом весни та літа 2021 року. У травні Швеція отримала перші компоненти ЗРК «Patriot» виробництва компанії Lockheed Берtin.

Швеція має три пускові установки для двох типів ракет, командний пункт, комбіновану радіолокаційну станцію розвідки та управління вогнем, електростанцію.

Також військовики Швеції отримали ремонтну частину та тягачі з маркуванням LvS103.

Завдяки LvS103 шведські Збройні сили зможуть протистояти ракетам дальньої дії та повітряним атакам, а також боротися з балістичними ракетами.

До 2025 року Швеція отримає та введе на озброєння ще три комплекти системи «Patriot».

Одна з останніх версій «Патріота» оснащується ракетами PAC-3 MSE, що мають дальність перехоплення 33 км і радіус ураження, збільшений у півтора раза в порівнянні з PAC-3 (точні характеристики ракет засекречені).

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток