Зараз в ефірі:

Армійський вісник: «Дайв-2021», БМП-2 для ЗСУ, випробування зразків ракетного озброєння «Тайфун-1»

08.08.2021
Армійський вісник: «Дайв-2021», БМП-2 для ЗСУ, випробування зразків ракетного озброєння «Тайфун-1»

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше - щотижня о 10:00 на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

Міністерство оборони України послідовно реалізує стратегію розвитку ракетно-реактивного озброєння для Збройних Сил України. Про це повідомив Міністр оборони України Андрій Таран.

Наразі на замовлення Міноборони підприємства оборонно-промислового комплексу України успішно виконали аванпроєкти у рамках роботи над створенням вітчизняного зенітного ракетного комплексу середньої дальності.

За словами Міністра оборони, над завданням зі створення української зенітної ракетної системи активно працюють ДП «Державне Київське конструкторське бюро «Луч» та ДП «Конструкторське бюро «Південне». Ці проєкти увійшли до стратегії розвитку ракетно-реактивного озброєння і введені до цільових середньострокових програм розвитку озброєння та військової техніки й оборонно-промислового комплексу.

Наразі вирішується питання щодо відкриття дослідно-конструкторських робіт та планування необхідного фінансового ресурсу. Очікувані характеристики — спроможність зброї прикривати угруповання військ і важливі об’єкти країни від літаків, гелікоптерів та БПЛА противника. Також комплекс має бути здатним виконувати завдання протиракетної оборони: уражати балістичні ракети, а за потреби — надводні та наземні цілі.

У межах оснащення Збройних Сил України сучасним озброєнням та військовою технікою фахівці Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки взяли участь у черговому етапі випробувань модернізованих зразків ракетного озброєння «Тайфун-1». Про це повідомили в пресслужбі інституту.

За допомогою випробувального обладнання, зокрема радарної системи, було визначено заявлені виробником характеристики дослідних зразків.

Наразі проходить оброблення отриманих результатів, які будуть передані виробникові для врахування в подальшому виробництві заявлених зразків.

***

Державне підприємство «Житомирський бронетанковий завод» передало Збройним Силам України чергову партію капітально відремонтованих бойових машин піхоти БМП-2. Про це повідомила пресслужба підприємства.

Ремонт цієї техніки відбувся якісно та вчасно, згідно з усіми діючими на підприємстві нормативними документами та відповідно до технологічного процесу капітального ремонту під контролем служби управління якістю підприємства та військової прийомки.

Ракетні катери, які Велика Британія збудує для України, отримають британське ракетне озброєння, повідомив в інтерв’ю проєкту Радіо Свобода Донбас Реалії аташе з питань оборони посольства Великої Британії в Україні Тім Вудз.

За його словами, судно все ще проєктується, але промисловість Великої Британії працює швидкими темпами над тим, щоб доопрацювати платформу і побачити, де можна встановити українські компоненти. Зокрема, йдеться про газову турбіну, щоб надати ракетним катерам тієї швидкості, яку вони потребуватимуть. Робота над удосконаленням катерів та озброєння на них вестиметься поступово.

Нагадаємо, 21 червня в Одесі на борту британського есмінця було підписано «Меморандум про реалізацію проєктів морського партнерства між консорціумом промисловості Сполученого Королівства та Військово-морськими силами України. Згідно з домовленостями, для України побудують вісім сучасних ракетних катерів. Для фінансування цих робіт Лондон надасть позику на 10 років. Перші два катери збудують у Великій Британії , решту — в Україні.

***

Зведений водолазний підрозділ українських ВМС на борту пошуково-рятувального судна «Олександр Охрименко» прибув до морського порту Констанца в Румунії для участі у багатонаціональному навчанні «Дайв-2021». Про це повідомляє Арміяinform.

Мета навчання — підвищення рівня взаємосумісності між підрозділами держав-учасниць і партнерів Альянсу щодо водолазних і протимінних підводних дій, з використанням тактичних процедур НАТО. Крім України й Румунії, у навчанні візьмуть участь представники США, Грузії та Болгарії.

Упродовж тижня учасники діятимуть у складі спільної багатонаціональної тактичної групи, до якої увійдуть підрозділи розмінування, підводно-технічних водолазних робіт і всебічного забезпечення.

Основне завдання, що стоїть перед військовими — обмін досвідом з пошуку, виявлення та знешкодження вибухонебезпечних предметів, проведення підводно-технічних, суднопідйомних та пошуково-рятувальних робіт у визначених районах Чорного моря.

Пошуково-рятувальне судно Військово-Морських Сил візьме участь як головне судно спільної корабельно-тактичної групи. З борту «Олександр Охрименко» відпрацьовуватимуть основні водолазні елементи багатонаціонального навчання.

Нагадаємо, що серія навчань «Дайв» проводиться з 2011 року, але раніше Україна брала в них участь лише як спостерігач.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток