Зараз в ефірі:

Армійський вісник: Javelin – FGM-148E, гіперзвукова зброя, розширення операції ORBITAL

28.06.2020
Армійський вісник: Javelin – FGM-148E, гіперзвукова зброя, розширення операції ORBITAL

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони від Юрія Стоянського. Все найцікавіше щотижня на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

***

Україна отримала одну з останніх модифікацій Javelin – FGM-148E. Ракета оснащена вдосконаленою багатоцільовою бойовою частиною, що включає заряд нового покоління розрахований на пробиття наявної й перспективної броні, зокрема з динамічним захистом. Фрагментований сталевий корпус підвищує ефективність ураження живої сили та легкоброньованих цілей. Також нова модифікація має зменшену вагу і поліпшену систему наведення та відстежування цілі. Перші їх поставки до армії США розпочались лише минулого місяця — у травні 2020 року, тобто фактично Україна отримала останню версію протитанкового ракетного комплексу Javelin – FGM-148E. Javelin — призначений для ураження бронетехніки, укріплень на землі, а також деяких літальних об’єктів, що переміщуються на низькій висоті й швидкості — гелікоптерів або БпЛА. Закупівля відбувається у рамках пілотного проєкту за програмою Уряду США «Міжнародні військові продажі». Проєкт передбачає постачання для Збройних Сил України комплексу озброєння, його обслуговування та надання супутніх послуг з підготовки особового складу для надійної та ефективної експлуатації протитанкових комплексів впродовж всього циклу експлуатації.

***

Нещодавно презентована Візія Повітряних Сил 2035 передбачає виведення літаків Су-24М, Су-24МР зі складу Повітряних Сил та заміну їх багатоцільовими винищувачами, які також мають замінити інші літаки радянського походження: Міг-29, Су-27 та Су-25. Вже наступного року ЗСУ можуть отримати для випробувань дослідний зразок розвідувального літака з можливостями виявлення цілей на рівні сучасних машин покоління 4+.

***

На базі навчально-тренувального центру Сил Спеціальних Операцій проведено 4-й снайперський турнір. У  змаганнях взяли участь кращі снайперські пари військових частин ССО. Для снайперів змагання це не самоціль, а лише випробовування себе в чомусь новому – повідомляє Служба зав’язків з громадськістю Командування Сил спеціальних операцій ЗС України.

***

США збільшать контингент у Польщі у двічі більше ніж планувалось. Буде передислоковано не одну, а дві тисячі військовослужбовців. Також Польщі буде передано командування V корпусом армії США з Кентуккі. Є також план, щоб з Німеччини до Польщі перебазувалися близько 30-ти американських літаків F-16. Зараз контингент США у Польщі складає близько 5 тисяч військовослужбовців.

***

Україна та Туреччина обговорили співпрацю в оборонній галузі. Учасники зустрічі узгодили відносини в сфері оборонно-промислового комплексу та посилення співпраці двох держав у оборонній галузі. Також йшлося про Дорожню карту ключових пріоритетів українсько-турецького співробітництва у 2020 році. «Крім того, українська сторона висловила подяку за незмінну підтримку з боку Туреччини суверенітету й територіальної цілісності України, а також увагу, яку турецька сторона приділяє захисту прав та інтересів кримських татар. Прикладом цього є готовність Туреччини побудувати житло для 500-та сімей внутрішньо переміщених осіб із Криму, насамперед кримських татар». 

***

На Чернігівщині проходять випробування боєприпасів для легкого переносного ракетного комплексу «Корсар». Приймально-здавальні випробування з бойовою стрільбою боєприпасів, виробів РК-2С, РК-3К, РК-3 ОФ для легкого переносного ракетного комплексу «Корсар» виробництва Державного підприємства «Київське конструкторське бюро «Луч». Український «Корсар» призначений для ураження нерухомих та рухомих броньованих цілей з будь-якими видами і типами броні на дальності до 2,5 км.

Також «Корсар» згодиться для знищення швидкісних десантних катерів  та малорозмірних цілей - дотів, вертольотів, безпілотників. Бойова стрільба проводиться з задіянням бойових розрахунків протитанкової артилерії, що залучались до випробувань легкого переносного ракетного комплексу «Корсар» з тепловізором.

***

В Одеській військовій академії планують відкриття курсів з підготовки розвідників і логістів в рамках операції UNIFIER. Нагадаємо, що на даний час близько 90 військовослужбовців Збройних сил Канади прибули до України для участі у військовій тренувальній місії. На тлі пандемії COVID-19 особовий склад місії в Україні було зменшено вчетверо, однак керівництво Канади вирішило наростити військову присутність до рівня, що передував пандемії.

У рамках операції UNIFIER із 2015 року близько 200 канадських військовослужбовців проводять заняття з українськими військовими та представниками силових відомств. Термін роботи місії — триватиме до кінця березня 2022 року.

***

Есмінець класу Zumwalt стане першим надводним кораблем з гіперзвуковою зброєю. Конгрес США планує доручити військово-морському флоту додати нову надзвукову ракету Конвеншин Промпт Глобал Страйк Conventional Prompt Global Strike (CPS) до есмінців класу Zumwalt. Це б посилило вогневу міць кораблів, у яких не вистачає боєприпасів для високотехнологічної зброї. Згідно з Військово-морським інститутом США, Палата представників почне інтеграцію CPS до есмінців класу "Зумвальт" до 2021 року. CPS — це гіперзвукова система зброї, яка знищує цілі на землі з очікуваною дальністю польоту у 1600 км. CPS був спочатку розроблений для розгортання на борту підводних човнів ВМС США. Перший у своєму класі, "Зумвальт" має бути у боєготовому стані прямо зараз.

***

Україна та Великобританія розширять морський напрям операції ORBITAL. В Одесі відбулася зустріч представників Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України з представниками штабу операції ORBITAL (Велика Британія), під час якої сторони обговорили основні напрямки двостороннього співробітництва. Нагадаємо, що  Велика Британія у 2015 році започаткувала операцію ORBITAL — військово-тренувальну місію, в основу якої входить підготовка особового складу Збройних Сил України. Спочатку це були тренувальні курси з протимінної підготовки, надання медичної допомоги пораненим, бойові навички піхоти та логістичне забезпечення. Згодом тренувальний курс в Україні було розширено до тактики і прийомів протидії бронетехніці противника, антиснайперських операцій та планування артилерійської підготовки. У 2018 році Міністерство оборони Великої Британії ще більше розширило програму цієї операції, скерувавши в Україну спеціальні групи інструкторів Королівського військово-морського флоту та фахівців з-поміж морських піхотинців для надання відповідного вишколу українським військовим морякам, які постають перед дедалі більшою російською загрозою в Чорному та Азовському морях. Британське оборонне відомство подовжило термін спеціальної місії військового вишколу в Україні до березня 2023 року.

***

Китай добудував власний GPS. Запущено останній супутник BeiDou. Запуск глобальної навігаційної системи відбувся з космодрому Січан на півдні Китаю.

Таким чином, Пекін випередив Євросоюз. Угрупування BeiDou-3 складається з основного масиву супутників на середній навколоземній орбіті, та декількох апаратів на геостаціонарній та похилій геосинхронній орбіті. Водночас, у системі GPS супутники знаходяться виключно на кругових орбітах з єдиною висотою та часом обертання для всіх апаратів. Створення системи BeiDou тривало понад 20 років та складалось з трьох етапів. На першому у 2000 і 2003 роках була створена експериментальна система з трьох супутників, на другому у 2007-2012 роках - національна система навігації, яка працювала над територією Китаю та прилеглих районах. Робота над третім, завершальним етапом, розпочалась у 2015 році. Створення глобальної системи навігації для Пекіну має величезне військове значення через те, що дозволяє у рази підвищити ефективність військ по всьому світу, включно із можливістю використання високоточного озброєння. Зазначимо, що у випадку глобального конфлікту супутники GPS та ГЛОНАСС, скоріш за все, перейдуть на "закриті" канали зв’язку, що унеможливить їх використання противником – повідомляють аналітики видання "Діфенс Експрес".

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток