Зараз в ефірі:

Армійський вісник: катери Maрk VI, танки Т-64, бухти колючого дроту

09.01.2022
Армійський вісник: катери Maрk VI, танки Т-64, бухти колючого дроту

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше щотижня о 10:00 на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

У 2022 році заплановано проведення засідань Ради національної безпеки і оборони України із розгляду пропозицій до Бюджетної декларації на 2023–2025 роки та проєкту Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» по статтях, пов’язаних із забезпеченням національної безпеки і оборони України.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов сьогодні, 4 січня, підписав розпорядження щодо створення міжвідомчої робочої групи з метою своєчасної та якісної підготовки матеріалів до зазначених засідань, інформує пресслужба РНБО України.

Керівником міжвідомчої робочої групи призначено Першого заступника Секретаря Ради національної безпеки і оборони України генерал-полковника Руслана Хомчака. До складу робочої групи увійшли представники всіх суб’єктів сектору безпеки і оборони України, Офісу Президента України, Міністерства фінансів України та Апарату РНБО України.

За результатами роботи групи на розгляд Секретареві РНБО України мають бути подані матеріали до засідань Ради із зазначених питань в установлені законодавством строки.

***

Секретар РНБО України Олексій Данілов під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Індія в Україні Партхі Сатпатхі обговорив перспективи практичної взаємодії у безпековій сфері та титановій галузях тощо.

На думку сторін, важливим є подальший розвиток науково-технічного співробітництва між Україною та Індією.

«Україна й Індія мають значний потенціал співпраці у сфері військово-технічного співробітництва, питаннях енергетичної безпеки та подолання енергетичної кризи, боротьби з пандемією COVID-19 тощо», — йдеться в повідомленні.

«Ми на порозі великих зрушень у двосторонній співпраці», — сказав Секретар РНБО України.

Олексій Данілов подякував пану Послу за зусилля з активізації та розвитку взаємин між нашими державами і побажав успіхів у подальшій роботі.

***

Цього року Сполучені Штати розпочнуть передачу ВМС України швидкісних бойових патрульних катерів Берk VI, які підсилять військову присутність України в Азово-Чорноморському регіоні.

Так, у 2022 році Україна отримає щонайменше три патрульні катери типу Берk VI. Про це заявила посол України у США Оксана Маркарова.

— Це може бути від трьох і плюс. Ми працюємо над тим, щоб знайти і ресурси, і все інше для того, щоб їх було більше, — зауважила посол.

У чому переваги цих катерів?

По-перше, ця катерна платформа — найсучасніша у світі. За словами командувача ВМС ЗС України контрадмірала Олексія Неїжпапи, Берk VI — катери прибережної зони і призначені для швидкого реагування на зміну обстановки. Вони швидкі, маневрені, непомітні, багатофункціональні, мають потужні навігаційні системи. Ще одна їх перевага — стійкість до хвилювань моря. Так, він може ефективно вести прицільний вогонь на ураження по морських цілях навіть під час шторму.

По-друге, Берk VI — це універсальна катерна платформа, на якій можна встановлювати зброю та обладнання за кількома функціональними напрямками. Катери можуть мати різні конфігурації обладнання: патрульну, десантно-штурмову, протидиверсійну й протимінну. Планується, що їх оснастять ракетними комплексами малої дальності, які будуть здатні завдавати прицільні вогневі удари на ураження по цілях противника. Все це цілком органічно вписуються в концепцію розвитку корабельно-катерного складу в рамках виконання Стратегії розвитку ВМС ЗС України до 2035 року.

Підсилення спроможностей корабельно-катерного складу українських ВМС катерами Берk VI дозволить значно ефективніше виконувати завдання із захисту ближньої морської зони в Азово-Чорноморському регіоні.

Зокрема, передбачається, що перед цими катерами стоятимуть завдання щодо забезпечення оборони торговельних портів, захисту об’єктів морської інфраструктури та морегосподарчого комплексу, підтримки операцій основних сил ВМС України, охорони морського кордону й протидії агресії РФ із морського напрямку тощо. Тобто залежно від поставлених завдань та різної конфігурації обладнання, катери Берk VI зможуть, наприклад, патрулювати визначені ділянки моря або ж транспортувати підрозділи морської піхоти чи Сил спеціальних операцій. Важливо, що американські катери мають великий запас модернізації. Є можливість установки спецобладнання, наприклад, для пошуку, ідентифікації й знищення вибухонебезпечних предметів у морі.

Усі роботи виконує американська суднобудівна компанія SAFE Boats International. Нещодавно компанія оприлюднила низку світлин із прогресом будівництва катерів Берk VI, на які очікує Україна.

***

Харківський бронетанковий завод (ХБТЗ) починає нову модернізацію танків Т-64 зразка 2022 року.

Про це інформує Мілітарний.

Директор Державного підприємства «Харківський бронетанковий завод» Герман Сметанін розповів про підсумки роботи підприємства і про плани на 2022-й рік.

«На початку 2021 року ми займалися ремонтом лінійних машин Т-64БВ, паралельно, освоювали ремонт танка Т-64БМ2, відновлювали БМ-2, займалися модернізацією командирського танка БВК. Одне слово, особливо у плані конструкторсько-технічної роботи рік видався динамічним і плодотворним», — зазначив Герман Сметанін.

Минулого року, попри заминку, ХБТЗ підписав угоди на виготовлення Т-64БМ2, уся партія яких була виготовлена до кінця 2021 року, розповів директор підприємства.

Щодо замовлень на 2022 рік, Герман Сметанін повідомив, що один з контрактів уже підписано. Підприємство завантажене до вересня.

Про роботи з модернізації Т-64 Збройних сил України, директор харківського заводу сказав: «Тепер починаємо роботи з танком Т-64 2022, на якому вже зробили певні оновлення».

Також має бути підписано контракт із Міністерством оборони на капітальний ремонт танків Т-80. Що стане доповненням до вже наявних замовлень.

Нагадуємо, що у Харкові під час освоєння ремонту і модернізації на танк Т-64БМ2 було встановлено тисячосильний двотактний опозитний 6-ти циліндровий дизельний двигун 6ТД. Бойова машина стала більш маневровною, попри незначне збільшення ваги у зв’язку з підвищеним броньованим захистом.

На танк встановлено багато модернізованих елементів, які збільшують тактико-технічні характеристики.

Це зокрема нічні приціли командира, навідника, механіка-водія, решіткові кормові протикумулятивні екрани в кормі танка. Встановлено окрему камеру для командира, дві радіостанції тощо.

Окрім цього, «Харківський бронетанковий завод» уперше провів глибоку модернізацію командирського танка Т-64БВК для Збройних сил України.

***

Держприкордонслужба України на власних потужностях вже виготовила близько 2000 бухт колючого дроту.

Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.

На днях Голова ДПСУ Сергій Дейнеко відвідав цех з виробництва дротяних загороджень, що розгорнутий в Головному центрі підготовки особового складу відомства на Черкащині.

На сьогодні в розгорнутому виробництві встановлено три лінії, які дають змогу виробляти дротяні загородження типу «Єгоза» та сітку рабицю.

Також створено необхідний штат групи забезпечення, який працює позмінно.

Сергій Дейнеко наголосив, що прикордонники потребують належного облаштування кордону, враховуючи сучасні виклики та загрози, а також особливості ділянок.

«Серед усіх елементів інженерного облаштування завжди присутнє загородження з колючого дроту. Загальна потреба Держприкордонслужби в таких загородженнях досить велика, тому ми почали виробляти їх самостійно», — додав він.

Для кожної ділянки державного кордону України передбачається специфічний конструктив як в інженерному, так і технічному плані.

У листопаді було заявлено, що загальна потреба Держприкордонслужби в колючо-ріжучих загородженнях спірального типу складає близько 300 тисяч бухт.

Орієнтовна вартість виготовлення однієї бухти — до 2,5 тисяч грн (300 тисяч бухт буде коштувати 750 млн гривень).

Для мінімізації витрат бюджетних коштів прикордонне відомство ініціювало внесення змін до Переліку видів господарської діяльності, здійснення якої дозволяється військовим частинам Збройних Сил, якими прикордонникам надано право на виробництво виробів із дроту, ланцюгів і пружин. Тож відтепер ДПСУ має підстави самостійно виробляти колючо-ріжучі загородження спірального типу.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток