Зараз в ефірі:

Армійський вісник: Міжнародний оборонний інвестиційний форум, «Оплот», «ТРЕК-М»

15.08.2021
Армійський вісник: Міжнародний оборонний інвестиційний форум, «Оплот», «ТРЕК-М»

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше - щотижня о 10:00 на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

У Національному технічному університеті України «КПІ» імені Ігоря Сікорського стартував Міжнародний оборонний інвестиційний форум, співорганізатором і одним із головних учасників якого став Державний концерн «Укроборонпром». Головна тема цьогорічного заходу – перспективи розвитку оборонної промисловості в Україні на період до 2030 року. Про це повідомляє пресслужба концерну.

У роботі форуму взяли участь представники української влади, керівники державних і приватних підприємств ОПК, дипломати, інвестори, провідні експерти та науковці.

Під час стратегічної сесії, на якій обговорювалися можливі напрямки подальшого розвитку вітчизняної оборонки, очільник Концерну проаналізував слабкі та сильні сторони вітчизняного ОПК і окреслив можливості та завдання: осучаснення галузі, прискорення створення нових видів озброєння та військової техніки, інтеграція України в міжнародну систему колективної безпеки, залучення інвестицій та використання інновацій у сфері професійної підготовки фахівців.

Директори підприємств Укроборонпрому взяли участь у панельних дискусіях і презентують на форумі власні перспективні інвестиційні проєкти: розвідувально-ударний безпілотник «Сокіл-300» (ДККБ «Луч»), створення вітчизняної лінії виробництва боєприпасів різних типів (ДАХК «АРТЕМ») і високоточний артилерійський боєприпас «Квітник» (Науково-виробничий комплекс «Прогрес»).

Крім цього, учасники та гості заходу мали можливість ознайомитися з виставкою інноваційних проєктів, яка відбувається в рамках Х Фестивалю «Sikorsky Challenge 2021: Україна і світ», і зразками продукції оборонних підприємств.

Танкобудівники Держпідприємства «Завод імені В. О. Малишева», що входить до складу «Укроборонпрому», виготовили бойову машину, яку замовила компанія «Укрспецекспорт».

Про виготовлення танків «Оплот» для Збройних Сил України точаться розмови вже не перший рік, однак через економічні труднощі замовлення доводиться відкладати, зосередившись на модернізації танків Т-64. Та як зазначив гендиректор підприємства Василь Крилас: «Працівники заводу імені Малишева довели, що здатні якісно і вчасно виконувати контракти для вітчизняних та українських замовників: від окремих деталей та вузлів до повноцінних сучасних бойових машин. Ми пишаємося нашими працівниками та готові до виконання нових замовлень».

Виготовлений танк планується до участі у військовому параді до Дня Незалежності України 24 серпня на столичному Хрещатику.

Фахівці вітчизняного підприємства ТОВ «KM ДІСТІ» (входить до складу ГО «Ліга оборонних підприємств України») розробили модульний шолом «ТРЕК-М», який є вдосконаленою версією тактичного шолома «ТРЕК». Про це повідомляє АрміяInform.

Шолом виготовлений з ударостійкого матеріалу — карбону, тож надійно захищає голову десантника під час приземлення після стрибка з парашутом, гірського піхотинця або водолаза, особливо якщо останньому доводиться працювати на поверхні води біля борту судна чи виконувати роботи поблизу пірсу (травми може завдати раптова приливна хвиля). На шолом можна встановити прилад нічого бачення, портативну відеокамеру або ліхтарик. У разі необхідності «ТРЕК» легко перетворюється у балістичний шолом, завдяки встановленню на нього відповідних аксесуарів (бронеелементів — накладок). Залежно від ситуації, це може бути лише лобова накладка або повнорозмірна, які надійно кріплять за допомогою застібок, розташованих на оболонці шолома й усередині балістичних накладок. Вага шолома з усіма бронеелементами та забралом становить близько 2 кілограмів.

***

Більше ніж пів сотні військовослужбовців Сил спеціальних операцій Збройних Сил України в межах спільних навчань виконали десантування з військово-транспортного літака МС-130 зі складу військового крила Сил спеціальних операцій Повітряних Сил США. Про це повідомляє АрміяInform.

Начальник повітрянодесантної служби управління підготовки Командування ССО повідомив, що це один з етапів підготовки українських спецпризначенців до стратегічних командно-штабних навчань «Об’єднані зусилля – 2021».

Перед початком практичної фази десантування з МС-130 американські військові інструктори провели брифінг, де наголосили на особливостях виконання подібних завдань з облавка саме цього типу військово-транспортних літаків, порядку відділення від рампи, визначили черговість виходу груп, довели заходи безпеки тощо.

Попереду в українських і американських колег ще багато спільних навчальних завдань, які допоможуть досягти певного рівня взаємосумісності за стандартами військ країн-членів НАТО.

***

На п’яти загальновійськових полігонах та острові Зміїний триває командно-штабне тренування з Командуванням Об’єднаних сил ЗСУ, в якому беруть участь 14 органів військового управління ЗС України.

На один із полігонів на Миколаївщині прибув Президент України Володимир Зеленський, аби на власні очі побачити маневри.

До навчання залучені органи військового управління й військові частини всіх родів військ і видів ЗСУ. Також беруть участь відповідні органи управління від Національної гвардії України, Служби безпеки України, Держслужби з надзвичайних ситуацій та Держаної спеціальної служби транспорту.

Мета навчань – підвищення оперативних спроможностей органів військового управління планувати й керувати діями в різній бойовій обстановці – це оборонні дії, проведення й управління контратаками, контрударами, боротьба з повітряними десантами, диверсійно-розвідувальними групами, ведення територіальної оборони, підтримка авіаційними групами сухопутних, морських угруповань. Особлива увага приділяється відбиттю повітряних ударів умовного противника, зокрема із застосуванням ракет — оперативно-тактичних комплексів та інших керованих ракет.

За легедною, угруповання умовного противника атакувала ударна авіація — бомбардувальна та штурмова. ЗСУ зайняли Слобожанський, Сіверський, Луганський, Донецький і Приазовський операційні райони, де здійснили підготовку до ведення оборонних дій. Особлива увага приділялась питанням  висадження десанту умовного противника на наші оперативні аеродроми, їх оборона та протидії диверсійно-розвідувальним групам, утримання цих аеродромів у готовності до застосування з них нашої авіації.

До тренування долучились механізована бригада зі складу оперативного командування «Схід», десантно-штурмова бригада зі складу Десантно-штурмових військ, підрозділи спеціального призначення і бригади авіації Повітряних Сил. Також взяли участь обслуги розгорнутих тут систем протиповітряної оборони — С-300 та «Бук-М1».

Водночас на полігоні Миколаївщини тренувалися протитанкові підрозділи. Вражали прямим наведенням і з ракетних комплексів «Стугна», «Корсар»  броньовані об’єкти противника.

Під час маневрів главі держави продемонстрували, як механізована бригада Сухопутних військ звільняє населений пункт від диверсантів та веде бій із силами противника, що контратакують. Згодом Володимир Зеленський ознайомився з новозбудованими інфраструктурними об’єктами військового містечка Міжвидового центру підготовки підрозділів «Широкий лан» за стандартами НАТО, розрахованого на 2500 осіб. Зокрема, Президент оглянув казарму, спортмайданчик та їдальню, в якій пообідав разом із військовослужбовцями.

Фото: АрміяInform

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток