Зараз в ефірі:

Армійський вісник: Модернізація вертольота Мі-8МТВ, нові катери типу Island, Сі Бриз – 2021

04.07.2021
Армійський вісник: Модернізація вертольота Мі-8МТВ, нові катери типу Island, Сі Бриз – 2021

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше - щотижня о 10:00 на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

Протитанкова батарея 100-міліметрових гармат МТ-12 «Рапіра» та самохідних протитанкових ракетних комплексів «Штурм-С» тренувалася знищувати піхоту, танки та броньовану техніку.

Про це повідомляє пресслужба Командування об’єднаних сил ЗС України.

Гармати «Рапіра» та ПТРК «Штурм-С» укотре розгорнулися на танконебезпечному напрямку. Головна ціль тренувань — відпрацювання впевнених і злагоджених дій розрахунків, а також точність виконання завдань в обмежений час.

Генерал-лейтенант Сергій Наєв, зауважив, що це комплекс заходів, коли розгортаються навчальні місця, проводиться спеціальна та технічна підготовка. Особовий склад, попри спеку в полях, як і завжди, з поставленими завданнями впорався.

***

На державному підприємстві «Конотопський авіаремонтний завод «Авіакон», яке входить до складу Укроборонпрому, завершили капітальний ремонт і модернізацію вертольота Мі-8МТВ і передали його до Збройних сил України.

Про це повідомили в Укроборонпромі.

Посилено захист вертольота та членів екіпажу від ракет з інфрачервоними голівками самонаведення та стрілецької зброї, вдосконалено радіонавігаційне обладнання та покращено можливості виконувати десантні й пошуково-рятувальні операції.

У рамках модернізації встановлено два комплекти супутникової навігаційної системи, радіолокаційний відповідач, аварійний радіомаяк і твердотільний аварійно-експлуатаційний реєстратор польотної інформації з можливістю запису переговорів членів екіпажу. Це дає змогу виконувати польоти на міжнародних повітряних лініях відповідно до вимог ІСАО.

Крім цього, передбачено швидке доукомплектування машини новітнім метеолокатором, завдяки якому можна використовувати техніку у складних метеорологічних умовах.

Оновлений гелікоптер уже перебуває у військовій частині.

 «Авіакон» – єдине в Україні підприємство, яке має технологію повного циклу капітального ремонту вертольотів конструкції М.Л. Міля та робіт з переобладнання і модернізації.

***

Медики Житомирського військового госпіталю отримали від первинної профорганізації НАК «Нафтогаз України» сучасний апарат ультразвукової діагностики, який використовуватимуть для лікування українських військовослужбовців.

Про це повідомляється на сторінці Командування Медичних сил ЗСУ в Facebook.

Апарат оснащений основними доплерами та висвітлює зображення за допомогою екрана, на якому відображає картину стану внутрішніх органів на основі інформації, яку дає відмінний акустичний опір твердих, рідких і газоподібних середовищ. Сам датчик сканера протягом певного часу випускає серії хвиль, які по-різному пропускаються або відображаються тілом людини. 

Апарат має декілька доплерівських режимів: кольорового картування, імпульсно-хвильового, енергетичного та енергетично направленого.

***

До кінця поточного року Україні буде передано три катери типу Island в рамках матеріально-технічної допомоги від США, що дозволить сформувати дивізіон з 5 швидкохідних патрульних катерів.

Про це повідомив Міністр оборони України Андрій Таран.

Зараз тривають ремонтно-технічні роботи та документальне оформлення передачі катерів до складу Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Невдовзі до вже введених до бойового складу ВМС України катерів «Старобільськ» і «Слов’янськ» додадуться ще три —«Суми», «Фастів» та WPB-1336. Екіпажі перших двох вже пройшли відповідну підготовку до безаварійної експлуатації у місті Балтимор та отримали сертифікати на обслуговування катерів. Щодо третього — на катері тривають ремонтно-відновлювальні роботи, а підготовка екіпажу запланована на осінь.

За словами Міністра оборони, катери надійдуть до України зі встановленими на борту корабельними системами виробництва США та бойовими модулями з гарматами 30 мм, оптикоелектронною системою керування.

Два катери типу Island  - «Старобільськ» і «Слов’янськ» - були введені до складу ВМС України у листопаді 2019-го року.

***

Українські морпіхи ділилися бойовим досвідом з тактичної медицини з учасниками навчань «Сі Бриз – 2021».

Про це повідомляє Армія Іnform.

На одному з навчальних місць інструктори з тактичної медицини української морської піхоти провели заняття з військовослужбовцями збройних сил Грузії, Молдови та морськими піхотинцями США.

За словами керівника навчань, виконувача обов’язків начальника медичної служби Командування морської піхоти підполковника Сергія Толкачова, українські військові медики продемонстрували, як надавати першу домедичну допомогу під час ведення бойових дій і евакуювати пораненого з поля бою відповідно до чинних у Збройних Силах України протоколів.

Ці тренування висвітлюють реальний бойовий досвід, здобутий нашими армійцями у районі проведення АТО/ООС. 

Усі інструктори, які здійснювали підготовку, мають сертифікати за стандартами НАТО.

***

Для навчання та тренування особового складу військ оперативного командування придбали повний комплект вітчизняної системи LASERTAG.

Про це інформує служба зв’язків з громадськістю ОК «Північ».

Повний комплект, що дає змогу цілком забезпечити два взводи — персональні набори для військовослужбовців, озброєння бронетехніки, імітатори вибухових пристроїв, імітатори артилерійських гармат — коштував майже 20 мільйонів гривень. Закупівля лазерного імітатора стрільби та ураження стала можливою завдяки тісній співпраці ОК «Північ» та Командування Сухопутних військ ЗС України.

Використання Lazertag під час заходів бойової підготовки дозволяє розвинути лідерські якості, роботу в команді та вдосконалити навички поводження зі зброєю військовослужбовців, які перебувають на полі бою. 

У рамках одного сценарію навчання одночасно можуть взаємодіяти стрільці, снайпери, танкісти, артилерійські та мінометні розрахунки, військові інженери, стрільці-зенітники та інші. Для повнішого занурення у сценарій навчального бою й підвищення ефективності тренувального процесу можуть також додавати лазерні тренажери, що імітують роботу підрозділів. Персональна статистика кожного військовослужбовця, який бере учать у навчанні, фіксується та відображається у програмному забезпеченні. За показниками можна простежити в режимі реального часу або проаналізувати ефективність наприкінці навчання. Відображається інформація про кількість зроблених пострілів, влучань у противника, переміщення бійців та інші параметри, які були налаштовані під окреме бойове завдання.

Закупленою системою можуть користуватися всі підпорядковані підрозділи ОК «Північ». Спорядження — мобільне, тож є можливість переміщувати його на різні полігони.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток