Зараз в ефірі:

Армійський вісник: навчання Залізний вовк – 2021 ІІ, РСЗВ Вільха-М, новий патроний завод в Україні

31.10.2021
Армійський вісник: навчання Залізний вовк – 2021 ІІ, РСЗВ Вільха-М, новий патроний завод в Україні

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше щотижня о 10:00 на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

Військовослужбовці Військової служби правопорядку у Збройних Силах України брали участь у багатонаціональних навчаннях «Залізний вовк – 2021 II».

Про це повідомляє Армія inform.

Це вже не вперше, коли українські військові правоохоронці відпрацьовують разом із підрозділами Військової поліції Литви спільні завдання. Навчання відбулись на базі навчально-тренувального центру міста Пабраде, що розташоване на сході Литовської Республіки — неподалік державного кордону з Республікою Білорусь.

Понад три тисячі військових із Литви та дванадцяти країн НАТО і країн-партнерів об’єднали свої зусилля під час навчань. У маневрах було задіяно майже тисяча одиниць військової техніки: танки Leopard та Abrams, бойові машини піхоти Берder, CV 90, VCI Pizarro, БТР Stryker, Fuchs та Boxer, самохідні артилерійські гаубиці PzH2000, транспорт тилового забезпечення та адміністративного призначення.

Цього року Україну представляли в навчаннях військові Західного територіального управління ВСП. Українські військові правоохоронці протягом дванадцяти діб підвищували рівень взаємосумісності підрозділу Служби правопорядку з підрозділами Військової поліції Литви.

***

Днями розпочав роботу 72-й Міжнародний астронавтичний конгрес (IAC), що вперше відкриває двері для глобальної космічної спільноти в Об’єднаних Арабських Еміратах.

Про це повідомляє пресслужба КБ «Південне».

Темою заходу є «Надихати, впроваджувати інновації та здійснювати відкриття на благо людства». Конгрес зосереджує свою увагу на поглибленні співпраці між країнами в космічному секторі, натхненні нового покоління космічних експертів, рості та розширенні екосистеми космічного сектору.

Під час заходу була представлена американсько-українська програма «Антарес», яка була цього року нагороджена найпрестижнішою командною нагородою «За командні досягнення».

Програма «Антарес» є яскравим прикладом того, як завдяки спільній роботі українських і американських інженерів, які об’єднали дві різні школи створення ракетної техніки, вдалося в короткі терміни створити надійну, ефективну і доступну комерційну ракету-носій «Антарес» для місій з доставки корисного вантажу на МКС.

***

На півдні України тривають державні випробування модернізованої ракетної системи залпового вогню «Вільха-М».

Про це повідомляє Укроборонпром.

Модернізована ракетна система залпового вогню «Вільха-М» — розробка конструкторів ДП «Державне Київське конструкторське бюро “Луч”» у співпраці з іншими державними та приватними підприємствами оборонно-промислового комплексу України.

Від уже прийнятого на озброєння української армії комплексу «Вільха» цей зразок відрізняється новими ракетами зі збільшеною дальністю польоту, виробництво яких організовано в Україні за замкненим циклом.

Пуски здійснюються з одного з полігонів на Одещині. Модернізовані ракети калібру 300 мм вражають наземні цілі на відстані у понад сотню кілометрів. Роботу комплексу та результати стрільб за багатьма параметрами оцінюють спеціалісти державної приймальної комісії. На підставі зібраних даних вони відпрацюють пропозиції щодо прийняття цього зразка на озброєння у військах.

***

В Україні побудують патронний завод. Про це розповів генеральний директор Державного концерну «Укроборонпром» Юрій Гусєв у програмі «Добрий вечір» телерадіокомпанії НІС-ТВ, повідомляє Арміяinform.

Наразі частину боєприпасів ми створюємо на базі ДАХК «Артем», а частину боєприпасів для забезпечення потреб ЗСУ ми плануємо створювати спільно з нашими міжнародними партнерами.

Влітку цього року було підписано угоду з канадськими партнерами, і наразі розробляється техніко-економічне обґрунтування виробництва, куди наші партнери мають вкласти гроші та технології, додав Юрій Гусєв.

За його словами, ДК «Укроборонпром» звернувся з пропозицією до Кабінету Міністрів України щодо затвердження Державної цільової програми розвитку боєприпасної галузі.

Через російську агресію у 2014 році Україна втратила єдиний патронний завод у Луганську, тому цілком очевидно, що надактуальним питанням сьогодення для національного оборонного комплексу є створення нового заводу з виробництва боєприпасів.

***

На території 190-го навчального центру Сухопутних військ відбулися навчально-тренувальні польоти безпілотного авіаційного комплексу (БпАК).

Повідомляє пресслужба навчального центру.

Після зборів з командирами взводів БпАК частин, командирами рот окремих розвідувальних батальйонів Сухопутних військ Збройних Сил України викладачі та інструктори навчального центру повернулися з новими ідеями щодо вдосконалення програм підготовки екіпажів БпАК.

Нагадаємо, БпАК мультироторного типу першого класу призначений для ведення повітряної розвідки із застосуванням оптико-електронних засобів у реальному масштабі часу за простих та складних метеорологічних умов.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток