Зараз в ефірі:

Армійський вісник: нові Джавеліни для України, бронеавтомобіль Turkar Bizon, ручний кулемет KMG556

19.12.2021
Армійський вісник: нові Джавеліни для України, бронеавтомобіль Turkar Bizon, ручний кулемет KMG556

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше за тиждень у підсумковому випуску.

 

 

 

 

 

 

У рамках військово-технічної допомоги, Збройні Сили України отримали від США ще 30 пускових установок ПТРК FGM-148 Javelin та 180 керованих ракет до них. Про це повідомив речник Міноборони США.

Цитую: «Джавеліни» були доставлені Україні 23 жовтня. Сполучені Штати виділили понад 450 мільйонів доларів США на безпекову допомогу Україні у 2021 році, і це є частиною нашого поточного зобов’язання підтримувати здатність України захищати свій суверенітет та територіальну цілісність», — повідомив в електронному листі речник Пентагону, підполковник Корпусу морської піхоти Антон Семельрот.

Зазначу, що фактично партія допомоги прибула до України 22 жовтня.

Загалом у жовтні-листопаді до України надійшли чотири партії військово-технічної допомоги від США, що включали засоби радіолокаційного спостереження, ПТРК FGM-148 «Джавелін», 12,7×99-мм та 7,52×51-мм набої, постріли до 40-мм автоматичних гранатометів, армійські аптечки, а також інше озброєння та обладнання.

***

У Збройних силах України створять підрозділи, які будуть оснащені баражуючими боєприпасами.

У системі протиповітряної оборони Сухопутних військ передбачається сформувати необхідну кількість окремих радіотехнічних батальйонів, завершити формування зенітно-ракетних полків, озброєних ефективними тактичними зенітно-ракетними комплексами, продовжити переозброєння новими та модернізованими зразками озброєння.

Основним напрямком підготовки ППО Сухопутних військ є боротьба із засобами повітряного нападу противника та зниження ефективності застосування ним безпілотних авіаційних комплексів.

Минулого місяця, українські військові посилили небезпечні ділянки кордону комплексами РЕБ «Буковель-AD R4» компанії Proximus LLC.

Цей комплекс призначений для зриву виконання польотних завдань безпілотними літальними апаратами шляхом радіоелектронного впливу на бортові системи БПЛА. Посилення відбулося у зв’язку зі ситуацією вздовж кордонів України з Республікою Білорусь.

***

Державна прикордонна служба України отримала бронеавтомобіль Turkar Bizon турецького виробництва.

У червні 2016 року, на базі Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Держприкордонслужби в Черкаській області цей прототип командно-штабної машини розпочав свої випробування.

Тестування техніки проходило за участю фахівців автомобільного та бронетанкового забезпечення Адміністрації Державної прикордонної служби України. До заходу також долучалися представники Міноборони України, Національної гвардії, Національної поліції та представники турецького виробника.

Метою випробувань машини була перевірка експлуатаційних характеристик і отримання інформації щодо зміни якісних показників, технічного стану і надійності техніки у різних умовах експлуатації для визначення особливостей його експлуатації за результатами отриманого досвіду.

Бронеавтомобіль Turkar Bizon було розроблено в ініціативному порядку, він призначався для експлуатації на всіх видах доріг та пересіченої місцевості у будь-яких кліматичних та погодних умовах.

***

Житомирський бронетанковий завод відремонтував та модернізував для ЗСУ чергову партію бойових машин піхоти БМП-2 і броньованих ремонтно-евакуаційних машин БРЕМ-2.

Житомирський завод цього року передав Збройним Силам України кілька десятків відремонтованих та модернізованих БМП-2. Точну кількість наразі важко назвати, адже зазвичай не розголошується скільки саме машин було передано у кожній партії.

Відомо, що у березні ЖБТЗ передав армії 26 БМП-1АК імпортованих, також у березні було передано п'ять відремонтованих БМП-2, наступні партії бойових машин передавались у квітні, травні, серпні та листопаді.

Окрім відновлення БМП, цього року Житомирський бронетанковий завод, після кваліфікаційних випробувань розпочав серійне виготовлення корпусів для БТР-4Е. Перша партія наразі готується до відправлення замовнику для подальшого збирання бронетранспортерів.

***

Новий турецький ручний кулемет KMG556 в калібрі 5,56 мм готовий до серійного виробництва.

Про готовність кулемета до серійного виробництва повідомив голова департаменту зі стратегічних зв’язків турецької оборонної компанії KaleKalıp Хакан Аккоч. Кваліфікаційні випробування нового кулемета завершилися після місяця напруженої роботи. За словами Хакана Аккоча, розробка дизайну стрілецької зброї та кваліфікаційні роботи зайняли близько двох років.

У компанії KaleKalıp зазначили, що ручний кулемет важить 7,8 кілограма і здатний робити до 750-950 пострілів за хвилину патронами 5,56 мм калібру.

Компанія прагне вивести кулемет на світовий ринок, з серпня поточного року розпочалися переговори із більш ніж 20 країнами, які є потенційними замовниками. Усі комплектуючі зазначеного зразка стрілецької зброї виробляються у Туреччині.

У червні на озброєння турецької жандармерії надійшов кулемет PMT 7,62-мм, розроблений вітчизняною оборонною компанією Sarsılmaz.

Турецький PMT-76 являєтся аналогом бельгійського кулемета FN. Завдяки газопоршневій системі з відкритим однолінійним механізмом, кулемет PMT може здійснювати до 950 пострілів на хвилину. Як стверджують розробники, кулемет при масі 12.5 кг та при ефективній дальності стрільби 800 метрів може здійснити 20.000 пострілів з одного ствола.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток