Зараз в ефірі:

Армійський вісник: пікапи Great Wall Wingle 7, штучний інтелект, IDEF-2021

29.08.2021
Армійський вісник: пікапи Great Wall Wingle 7, штучний інтелект, IDEF-2021

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше - щотижня о 10:00 на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

ТОВ "Конструкторське бюро "Логіка" уклало угоди зі 169-м навчальним центром "Десна" (військова частина А0665) на постачання двох нових тренажерів для підготовки механіків-водіїв.

Угоди від 18 та 20 серпня цього року оприлюднені на майданчику державних закупівель ProZorro.

Перше замовлення вартістю 3 244 640 гривень на постачання мультимедійного комплексу для навчання механіка-водія зенітної самохідної установки ЗСУ-23-4 «Шилка» зі встановленим програмним забезпеченням приватне підприємство має виконати до 1 грудня 2021 року.

За такий самий термін має бути реалізований і другий контракт: на постачання мультимедійного комплексу для навчання механіка-водія зенітного ракетно-гарматного комплексу 2С6 "Тунгуска" (гусеничної машини ГМ-352) зі встановленим програмним забезпеченням вартістю 2 993 676 гривень.

Варто додати, що разом із мультимедійними комплексами буде додатково закуплене й відповідне електромеханічне обладнання (яке згодом буде об'єднане в тренажер) - макет кабіни відділення управління гусеничної машини ГМ-352 та макет кабіни відділення управління гусеничної машини ГМ-575.

Ці вироби мають забезпечити фізичну відповідність (за габаритами, конструкцією, імітацією руху тощо) умовам перебування механіка-водія у відповідній техніці.

Обладнання вартістю 1 662 000 та 1 635 000 гривень до 10 грудня поточного року за контрактами від 6 серпня цього року має виготовити та доправити в "Десну" приватне "НВП "Енергія 2000".

***

Міністерство цифрової трансформації України та Державний концерн «Укроборонпром» уклали Меморандум про наміри щодо консолідації зусиль задля розвитку цифрової економіки та цифрових інновацій.

Підписи під документом поставили Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров та генеральний директор Державного концерну «Укроборонпром» Юрій Гусєв.

Серед напрямів діяльності – сприяння якнайшвидшому та ефективному застосуванню алгоритмів штучного інтелекту (ШІ) в сферах національної безпеки та оборони, розробка науково-дослідних проєктів та навчальних програм у цій галузі.

Генеральний директор державного концерну Юрій Гусєв зазначив, що впровадження технологій штучного інтелекту в оборонній сфері є важливою складовою реформи усього ОПК та Укроборонпрому зокрема. Оборонні відомства провідних країн також вивчають можливості застосування алгоритмів ШІ в оборонній галузі, зважаючи на дуже успішні результати, отримані в цивільній сфері такими компаніями, як Google, Apple або Facebook. Це не просто тренд, це виклик часу і необхідність. Нині такі технології цікаві оборонці як з точки зору захисту власного кіберпростору, так і з точки зору інноваційних розробок та створення зброї і техніки нового надсучасного зразка. Йдеться, зокрема, про безпілотні системи, справжній потенціал яких охоплює всі середовища бою – землю, море, повітря та космос. Це дасть нашій країні можливість перемагати у війнах майбутнього.

Штучний інтелект стає однією з головних трансформаційних технологій економіки, оборони, державного управління. Успіх України багато в чому залежить від її здатності використовувати та примножувати наявний потенціал у сфері штучного інтелекту.

Нагадаємо, Концепцію розвитку штучного інтелекту в Україні схвалено розпорядженням КМУ у 2020 році: її і покладено в основу майбутньої співпраці між Мінцифри та Концерном.

***

Національна гвардія придбала пікапи у цікавій комплектації: зі складаними меблями, наметом, набором польового посуду на 4 особи, чайником та газовим примусом.

Закупівля трьох автомобілів спеціального призначення підвищеної прохідності (4х4) на базі кузова пікап закритого типу відбулась за процедурою відкритих торгів.

У тендері взяли участь ТОВ «Лада-Центр» та ТОВ «Нова Енергія України», яка перемогла у торгах, виставивши ціну за три автівки 3 045 000 грн, що на 3000 грн менше ніж у конкурентів.

При укладанні контракту ціна була знижена додатковою угодою до 2 581 200 грн.

Відповідно до укладеного 25 серпня контракту, ТОВ «Нова Енергія України» до 25 грудня 2021 року має поставити три пікапи Great Wall Wingle 7, у комплекті з буксирувальним тросом та лебідкою DWH12000HD, двома маскувальними сітками (рослинного та біло-сірого забарвлення), 1-фазним малогабаритним бензиновим інверторним генератором на 3,5 кВт, електричним подовжувачем (50-60 м), складаними меблями (стіл, 4 стільці), наметом та набором польового посуду на 4 особи, металевим чайником та газовим примусом.

Автомобілі повинні бути пофарбовані у сірий колір.

Нагадаємо, що раніше Нацгвардія кілька разів купувала пікапи Great Wall Wingle 5 і тентовані 2-тонні вантажні автомобілі побудовані на базі джипів Great Wall H3 (4х4).

Постачання військових автомобілів, побудованих на базі позашляховиків Great Wall Wingle 5, відбувалося й до Збройних Сил України. Це, зокрема, багатоцільові автомобілі «Богдан 2351» та санітарні «Богдан 2251» від компанії «Богдан Моторс».

***

У Стамбулі відбулася найбільша в Туреччині та друга за розмахом і масштабом у світі міжнародна оборонна виставка IDEF-2021. У ній взяли участь понад 1200 виробників озброєння та військової техніки планети, приїхало 154 офіційні делегації з 79 країн.

Основна експозиція – найновіші військові й технологічні продукти та перспективні розробки турецьких оборонних підприємств. Менші за площею, але не менш цікаві за наповненням – стенди інших країн. Один із найбільших іноземних стендів представив Держконцерн «Укроборонпром».

На українському стенді Укроборонпрому була інформація про продукцію більш як десятка українських компаній (загалом на виставці їх понад двадцять), серед яких – Конотопський авіаремонтний завод «Авіакон», дослідно-проєктний центр кораблебудування, Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. О.О. Морозова, завод імені В.О. Малишева, науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря» – Машпроєкт» та інші.

На чільному місці на стенді -  реактивний снаряд «Вільха», керований артснаряд з лазерним самонаведенням «Квітник-Е», крилата ракета Р-360 «Нептун» та ПТРК «Скіф».

Окреме місце під склом зайняли макети композитного плавучого доку проєкту 1760КР з підводним човном, ракетного катера «Богомол» проєкту 58208, багатофункціонального катера «Кайра-150».

Виставка цього року закрита для широкого загалу через пандемію, але біля її стендів однаково багатолюдно. Серед відвідувачів – здебільшого офіційні делегації (а їх 154 з 79 країн світу). Чимало охочих ознайомитися з продукцією українських виробників.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток