Зараз в ефірі:

Армійський вісник: радіолокаційна станція Фенікс, РСЗВ Верба, Ан-178

19.09.2021
Армійський вісник: радіолокаційна станція Фенікс, РСЗВ Верба, Ан-178

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше щотижня о 10:00 на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

Фахівці Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки за власно розробленою програмою і методиками проводять визначальні відомчі випробування дослідного зразка рухомої станції для очищення води «Джерело-2000».

Про це інформує сайт Збройних Сил України.

Метою випробувань є перевірка та підтвердження заявлених розробником тактико-технічних та експлуатаційних характеристик рухомої станції для очищення води в умовах використання, які максимально наближені до реальної експлуатації військовими підрозділами.

Випробування проводяться у два етапи:

перший етап — полігонні випробування,

другий — лабораторні.

Нині станція проходить випробування у польових умовах.

За результатом визначальних відомчих випробувань буде прийматись рішення щодо можливості допуску станції «Джерело-2000» до експлуатації в Збройних Силах України.

Нагадаємо, рухома станція очищення питної води призначена для забезпечення підрозділів питною водою, отриманою шляхом очищення води від різного виду забруднень за допомогою хімічних реагентів та фільтрів.

***

На замовлення Міністерства оборони України Казенне підприємство «Науково-виробничий комплекс «Іскра» розробило трикоординатну радіолокаційну станцію виявлення 80К6КС1 «Фенікс».

Про це повідомляє Міністерство оборони України.

За словами Міністра оборони України Андрія Тарана, розробку здійснено в рамках модернізації радіолокаційної станції 79К6 для її застосування у складі зенітного ракетного комплексу «Бук-М1». Після низки успішних випробувань «Фенікс» прийнято на озброєння Збройних Сил України.

Це сучасна розробка, що дозволяє автоматизовано виявляти і розпізнавати державну належність, класи та типи повітряних об’єктів, а також пеленгувати джерела активних шумових перешкод. Завдяки з’єднанню в єдину розвідувально-ударну систему зросте ефективність засобів ППО виявляти і уражати повітряні цілі.

Міністр оборони додав, що отримана інформація з трикоординатної радіолокаційної станції виявлення 80К6КС1 передається на пункт бойового управління та автоматизовані пункти управління радіотехнічних підрозділів. Це дозволить застосовувати підрозділи зенітних ракетних комплексів «Бук-М1» ефективніше.

***

Військові лікарі Харківщини отримали сучасне офтальмологічне обладнання.

Про це повідомляє АрміяInform.

Офтальмологічне відділення клініки щелепно-лицевої хірургії, стоматології, отоларингології та очних хвороб Військово-медичного клінічного центру Північного регіону поповнилось факоемульсифікатором Legion та офтальмологічним ультразвуковим сканером VuPad.

Загальна вартість встановленого обладнання, придбаного за бюджетні кошти, становить понад три мільйони гривень. Всі апарати закордонного виробництва мають відповідні сертифікати та успішно апробовані на практиці.

Факоемульсифікатор Legion — новітнє офтальмологічне обладнання, що використовується в мікрохірургічних операціях ока і дозволяє проводити операції з видалення катаракти різноманітної етіології будь-якої складності, зокрема травматичної катаракти. Даний апарат дозволить надавати допомогу військовослужбовцям з пораненням переднього відрізка ока.

А-В сканер VuPad дозволяє з високою точністю проводити ультразвукову діагностику ока і орбіти та виявляти різновиди патологій.

Наразі для медичного персоналу проводять заняття щодо застосування апаратів у клінічній роботі.

***

Модернізована реактивна система залпового вогню БМ-21У «Град» (ДКР «Верба/1») розробки Харківського конструкторського бюро з машинобудування імені О.О. Морозова (ХКБМ), що входить до складу Укроборонпрому, взята на озброєння Збройних Сил України.

Про це повідомляє сайт Укроборонпрому.

Цифрові системи «Верби» дозволяють екіпажу керувати вогнем, вести прицілювання та навіть перезаряджання в автоматичному режимі. Боєкомплект цієї РСЗВ налічує 40 122-мм реактивних снарядів, які здатні знищувати цілі на відстані до 40 км. Натомість на перезарядку повного пакета достатньо лише 5 хвилин.

Використання цифрових систем управління вогнем дозволило в рази зменшити час для відкриття вогню, а завдяки новій системі стабілізації платформи вдалось значно підвищити точність. Окрім того, на «Вербу» встановлені сучасні системи цифрового зв’язку для захищеної передачі інформації. У поєднанні з високопрохідним шасі КрАЗ це забезпечує високу бойову ефективність та мобільність «Верби» на полі бою.

«Верба» розроблена на базі бойової частини БМ-21 «Град», однак пускова установка отримала низку вдосконалень, зокрема, системи навігації, зв’язку, вирівнювання і стабілізації платформи.

Час на підготовку залпу вдалося скоротити в 5 разів завдяки мінімізації втручання людини в роботу бойової машини. Якщо боєкомплект «Граду» перезаряджали вручну декілька військовослужбовців (вага одного снаряда в середньому становить понад 60 кг), то «Верба» є повністю автоматизованою. Це значно підвищує ефективність виконання бойового завдання.

***

На Державному підприємстві «Антонов», яке входить до складу Укроборонпрому, незабаром розпочнуть оснащувати авіонікою планер літака Ан-178 — першого з трьох літаків, що будують на замовлення Міністерства оборони України.

Про це повідомляє Укроборонпром.

Наразі триває виготовлення окремих елементів управління, систем і деталей для першої машини, водночас працівники підприємства активно монтують фюзеляж другого повітряного судна. Крім цього, продовжується виробництво агрегатів і вузлів до другого та третього літаків.

«Ан-178 — приклад ефективного імпортозаміщення. Ці літаки не мають жодного елемента російського виготовлення, натомість є чимало українського. Отже, ми забезпечуємо замовленнями вітчизняних виробників, сприяємо розвитку нашої економіки, — зазначає заступник генерального директора Укроборонпрому з виробництва Ігор Фоменко. – Ми вже бачимо заінтересованість у цих машинах з боку вітчизняних та іноземних партнерів, що дає впевненість у майбутньому українського авіабудування».

Постачання першого серійного літака буде виконано після завершення сертифікаційних випробувань та отримання сертифіката і планується на 2023 рік.

Ан-178 призначений для транспортування особового складу, легкої техніки, матеріальних засобів та інших вантажів. Його можна використовувати для евакуації поранених або населення з зони стихійного лиха, десантування рятувальних команд тощо.

Повітряне судно може сідати та злітати з будь-яких аеродромів і має вантажопідйомність до 18 тонн. Максимальна крейсерська швидкість машини — 825 км/год, максимальна висота польоту — понад 12 км, максимальна дальність — близько 5 тис. км.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток