Зараз в ефірі:

Армійський вісник: радіолокаційна станція, сьомий МБАК, додаткова військова допомога зі США

31.05.2020
Армійський вісник: радіолокаційна станція, сьомий МБАК, додаткова військова допомога зі США

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони від Юрія Стоянського. Все найцікавіше щотижня на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

Фахівці підприємства "НВК "Іскра", що входить до складу ДК "Укроборонпром", відремонтували та модернізували радіолокаційну станцію 19Ж6. Збільшено дальність дії радара, підвищено точність визначення координат, покращено параметри траєкторної обробки, завдяки сучасним програмним рішенням розширені функціональні можливості та зменшена вартість технічного обслуговування. Після модернізації РЛС отримала індекс 35Д6М.

***

У Командуванні об’єднаних сил Збройних Сил України розпочато черговий етап злагодження J-структур. Особовий склад вдосконалює свої вміння взаємодіяти із представниками всіх видів та родів військ Збройних Сил України з іншими силовими відомствами. Під час тренувань відбудеться також і апробація процесів та процедур планування за стандартами НАТО. Впровадження стандартів НАТО у Збройних Силах України має незворотній характер, повідомив Командувач об’єднаних сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв.

***

Українські військові вперше з 2014 року за допомогою спеціальних снарядів доправили листівки на окуповані території Донбасу. Потужний пороховий заряд допоміг перетнути лінію фронту агітаційним контейнерам, в кожному з яких до восьми сотень листівок. Вони загорнуті в спеціальний матеріал, що зберігає їх під час вибуху. До землі контейнер не долітає. «Він розкривається в повітрі, і листівки розлітаються». Ці агітки розраховані на жителів непідконтрольних територій. Таким чином українські військові пояснюють жителям ОРДЛО наслідки російської паспортизації Донбасу.

***

ДП “Укроборонсервіс” продемострувало відновлений комплекс радіотехнічної розвідки “Кольчуга-КЕ". Метою є підтвердження готовності Кольчуги до виконання бойових завдань. Технічні характеристики попередньої моделі комплексу дозволяють визначати ворожу техніку радіусом до 600 км у глибину території, 150 км по фронту. Для повітряних цілей на висоті до 10 км радіус дії в глибину території становить до 800 км. На відміну від активних радарів, станція «Кольчуги» не випромінює електромагнітні імпульси, щоб потім прийняти відбитий від цілі сигнал. Натомість «Кольчуга» виявляє ціль за випромінюванням бортових радіо- та електротехнічних приладів, встановлених на цілі. Оскільки одна станція здатна визначити лише напрям на ціль, для локалізації цілі  її відстані, висоти та швидкості необхідне використання одночасно не менше трьох станцій.

***

ВМС України випробовували 7-й артилерійський бронекатер проєкту 58155. Екіпажі здійснили перевірку автоматичної системи захисту від наведення зброї супротивника. Вона діє в автоматичному режимі і дозволяє захистити екіпаж та корпус катера за допомогою “теплових пасток”, які відстрілюються в разі опромінення об’єкту системами наведення зброї противника. Перевірили також і технічні спроможності судна. Крім того, екіпажі МБАК відпрацювали питання створення димових завіс, що можуть використовуватись для забезпечення дій катера в різних умовах тактичної обстановки. Нагадаємо, до складу ВМС ЗСУ передано 7 МБАКів проєкту 58155. Головне їх призначення у загальній системі бойового застосування — патрулювання в ближній морській зоні, захист важливих об’єктів морської інфраструктури та прибережної зони України, а також протидія імовірним висадкам десантних засобів противника на узбережжя.

***

На сайті Укроборонпром з’явилась чергова інфокарта — перспективної розробки комплексу оптико-електронної протидії "Каштан-3M". Це мобільний автоматизований комплекс, призначений для створення хибних цілей для високоточної зброї противника. При виявленні випромінювання підсвічування лазерного цілевказівника супротивника, комплекс вмикає свій лазерний передавач, який підсвічує інший сторонній об’єкт або морську поверхню на безпечній відстані від об’єкта, який він захищає, і таким чином він формує хибну лазерну ціль. Довжина хвилі випромінювання підсвічування хибної лазерної цілі й розставляння імпульсів підсвічування в часі точно відповідають довжині хвилі і тимчасовому розставлянню імпульсів цілевказівника противника. За рахунок цього боєприпас відхиляється від уражуваної цілі та спрямовується на хибну лазерну ціль. Комплекс "Каштан-3M" здатний одночасно скерувати атаку двох-трьох десятків високоточних ракет. За годину роботи в бойовому режимі комплекс витрачає лише близько 15 літрів дизельного пального. Сухопутна модифікація "Каштан-3М" прийнята на озброєння ЗС України, а морський варіант проходить випробування на кораблях ВМС України.

***

Тривають випробування модернізованого винищувача МіГ-29МУ2. Основною особливістю літака є можливість застосування керованих авіаційних засобів ураження класу «повітря-земля». Зокрема ракет Х-29 та корегованих авіабомб КАБ-500. Х-29 високоточна авіаційна ракета класу «повітря-земля» малого радіуса дії. Призначена для знищення укріплених цілей, таких як залізобетонні споруди, мости, бетонні злітно-посадкові смуги, кораблі водотоннажністю до 10 000 тонн і підводні човни у надводному положенні.

***Пентагон повідомив Конгрес про те, що влада України домоглася необхідного прогресу у ключових інституційних реформах, а отже заслуговує додаткової військової допомоги в розмірі 125 мільйонів доларів. На думку американських чиновників, Київ домігся успіхів у протидії корупції, підвищенні прозорості та посиленні громадського контролю, що було необхідною умовою для продовження допомоги. Пакет являє собою другу половину з 250 млн дол., виділених на сприяння безпеці України у 2020 році. За даними телеканалу СNN, новий пакет допомоги передбачає надання Україні двох патрульних катерів, озброєних 30-міліметровими гарматами з дистанційним керуванням, мобільних радіолокаційних систем для виявлення артилерійського і ракетного обстрілу, десятки машин швидкої допомоги, обладнання для безпечного зв'язку, зокрема 100 "тактичних планшетів".

***

У Білорусі проводять модернізацію бойових машин зі складу зенітно-ракетного комплексу «Оса». Про це повідомляє Державний військово-промисловий комітет Республіки Білорусь. Як наголошується в пресрелізі Держкомвоєнпрому РБ, у Білорусі триває створення широкого спектра вітчизняних конкурентоспроможних інноваційних зразків, а також модернізації вже наявного озброєння. Зокрема, були продемонстровані варіанти глибокої модернізації бойової машини 9А33-2Б зі складу ЗРК «Оса» і можливості підприємства щодо проведення ремонту зенітної керованої ракети 9М33М2. Під час робіт було здійснено модернізаціяю станцій виявлення і супроводу цілей, телевізійно-оптичного візира, додано сучасний спеціалізований обчислювач. Повідомляється, що на випробуваннях із застосуванням авіації модернізована бойова машина забезпечувала виявлення винищувача типу МіГ-29 на дальності близько 42 км і його автоматичний супровід на дальності близько 28 км.

***

У Росії розбився черговий Мі-8. Авіакатастрофа сталась під час приземлення. В результаті події загинуло четверо членів екіпажу. Інцидент стався на Чукотці, коли військовий гелікоптер Мі-8 повітряно-космічних сил Росії здійснював маневри на висоті 15 метрів. На місці катастрофи виникла пожежа, яку згодом загасили. За попередньою інформацією, причиною стала технічна несправність гелікоптера. Це друга за останній тиждень авіакатастрофа з гелікоптером Мі-8 в Росії, ще один впав 19 травня у Московській області.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток