Зараз в ефірі:

Армійський вісник: РЛС "Бісквіт — КБ", НВК "Іскра", Т-72 пройшов підводні випробування

26.04.2020
Армійський вісник: РЛС "Бісквіт — КБ", НВК "Іскра", Т-72 пройшов підводні випробування

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Ми зібрали для вас все найцікавіше за тиждень у підсумковому випуску "Армійського вісника".

 

 

 

 

 

Модернізований танк Т-72 успішно пройшов підводні випробування. Дослідний зразок занурили у водойму на глибину 5 метрів, де він успішно подолав 10-метрову дистанцію. Таким чином випробовували тактико-технічні характеристики, керуючи танком на глибині.

Раніше Т-72 випробовували для використання високоточної зброї. Зокрема, на нього був встановлений прилад нічного бачення з електронно-оптичними перетворювачами і нічний приціл з можливістю ведення вогню керованими ракетами.

Також танк оснащений комплектом сучасної цифрової радіостанції і супутниковою навігаційною системою, що дозволяє ефективніше застосовувати озброєння машини під час ведення бойових дій. Випробування тривають. Планується виконання стрільб із закритої зенітної установки та керованою ракетою з метою оцінки ефективності озброєння модернізованого зразка.

***

"Укрспецтехніка" вперше продемонструвала РЛС "Бісквіт — КБ", що призначена для ведення радіолокаційної розвідки позицій мінометів, ракетних систем залпового вогню та великокаліберної артилерії. За своїми характеристиками «Бісквіт» є аналогом відомих американських радарів AN/TPQ-48, які перебувають на озброєнні ЗС України й добре зарекомендували себе в ході бойових дій за російськими окупаційними військами на Донбасі.

Однак, на відміну від американських радарів, у "Бісквіті" ефективність бойового застосування може бути значно вищою. За словами вітчизняних зброярів, їхня розробка не має аналогів на пострадянському просторі, зокрема не мають таких систем й російські війська на Донбасі.

Збройні Сили України потребують десятки одиниць таких систем. Окрім самої РЛС, "Укрспецтехніка" створює й імітатори подібних радарів. Виявити контрбатарейну РЛС досить легко за випромінюванням під час сканування, а за допомогою імітатора, що працює в тому ж діапазоні, можна заплутати противника, не дозволивши йому визначити місце роботи справжнього радара.

 

Спарена 23-мм установка української модифікації ЗУ-23-2 проходить випробування на рівненському полігоні.

«Зеушку» перевіряють на відповідність отриманих у процесі модернізації результатів тактико-технічних характеристик. Зокрема стрільб по повітряних цілях. За результатами випробувань очікується направлення дослідного зразка на підконтрольну експлуатацію у війська та подальше прийняття даної модифікації ЗУ-23-2 на озброєння Збройних Сил України.

Крім знищення повітряних цілей, вона також призначена для ураження живої сили противника, легко броньованих та вогневих засобів в умовах будь-якої місцевості та пори року.

 

НВК "Іскра" розпочав серійне виробництво контрбатарейних радарів 1Л220УК для потреб Збройних Сил України.

Контрбатарейний радар призначений для розвідки позицій артилерії противника. Завдяки потужній радіолокаційній станції, яка працює у мікрохвильовому діапазоні, радар фіксує снаряди, а потужна цифрова система вираховує їх траєкторії.

Система дозволяє визначити на відстані десятків кілометрів точне місцеперебування ворожих гармат, мінометів, реактивних систем залпового вогню, а також ракетних комплексів протиповітряної оборони й тактичних ракет. Станція базується на двох машинах – антенно-апаратній та машині керування з робочими місцями для персоналу. Така роздільна побудова значно посилює захист персоналу від ураження протирадіолокаційними ракетами та снарядами в умовах ведення бойових дій. Персонал також може виконувати свої функції за допомогою виносного робочого місця, яке може перебувати в захищеному місці.

Використання контрбатарейних радарів є важливим елементом ведення сучасної війни, який дозволяє у рази підвищити ефективність  бойових дій та за мінімальний час знищувати ворожу артилерію.

***

"Завод імені Малишева" планує відвантажити Міністерству оборони України партію модернізованих танків БМ "Булат". Відповідну заяву зробив директор з виробництва Герман Сметанін. Протягом останніх 3 років на "Заводі Малишева" відремонтували та передали до української армії понад півсотні БМ "Булат".

Машини відновлені після пошкоджень у зоні ведення бойових дій на сході держави. Фахівці харківського підприємства не тільки відремонтували військову техніку, а й  надали бойовим машинам  удосконалених тактико-технічних характеристик.

Деталі покращення не повідомляються, проте за аналогією модернізації Т-64-к зразка 2017 року можна здогадатися, що на «Булати» встановлені сучасніші засоби зв’язку, навігації, прилади спостереження, а також новий динамічний захист. З відкритих джерел відомо, що недоліком «Булатів» були системи керування вогнем, через відсутність тепловізійного та панорамного прицілів.

Загалом Т-64БМ «Булат» за сукупністю тактико-технічних характеристик перевершує найбільш поширені на теренах колишнього СРСР зразки основних бойових танків Т-72АВ/Б і Т-80БВ.

 

Державне підприємство КБ "Луч" розробляє керовані ракети дальністю до 10 км для ударної версії гелікоптера Мі-8МСБ-В. Нова ракета Р-10 калібру 170 мм замінить взятий на озброєння комплекс "Бар'єр-В". Вони будуть використовуватися в складі високоточного комплексу озброєння українських гелікоптерів. Під час Міжнародної виставки "Зброя та Безпека-2019" було вперше продемонстровано нову Р-10 зі змінними бойовими частинами, яка призначена для ураження нерухомих та рухомих броньованих об'єктів із динамічним захистом, невеликих кораблів та катерів, а також повітряних маломаневрених цілей.

***

Китай спустив на воду другий вертолітоносець проєкту Type 075D. Корабель здатен нести на своєму борту до 30 важких гелікоптерів різноманітного призначення, а також перевозити підрозділи морської піхоти. Окрім того, судно має док для катерів та інших плавзасобів, аби забезпечити висадку десанту та бронетехніки з води на узбережжя. Перше судно проєкту 075D спустили на воду у вересні 2019 року. Спустивши на воду другий вертолітоносець, Китай планує закласти ще три кораблі цього проєкту.

 

F-16 повітряних сил Бельгії перехопив групу літаків Росії у Балтійському морі.

Російські винищувачі здійснювали маневрування поблизу американського ракетного есмінця USS Donald Cook, котрий перебував у міжнародних водах поблизу Литви. Бельгійський F-16  на авіабазі в місті Шауляй у Литві в рамках місії повітряної поліції НАТО у Балтії. Бомбардувальники РФ Су-24М, котрі перехоплював бельгійський винищувач, несли на собі керовані ракети Х-25 класу «повітря-земля».

Літаки НАТО періодично перехоплюють російські повітряні судна над Балтійським морем, що здійснюють небезпечні маневрування або не відповідають на запити наземних повітряних служб. Наприклад, у листопаді 2018-го року бельгійський винищувач F-16 перехопив російські Су-27, коли ті проігнорували подібні запити.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток