Зараз в ефірі:

Армійський вісник: Сі Бриз – 2021, нові розробки бронежилетів, найбільший полігон ЗС України

11.07.2021
Армійський вісник: Сі Бриз – 2021, нові розробки бронежилетів, найбільший полігон ЗС України

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше - щотижня о 10:00 на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

З 17 по 30 липня 2021, в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, відбудеться Багатонаціональне військове навчання Литовсько-польсько-української бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького Три Мечі 2021. Про це повідомляє Генеральний штаб ЗС України.

У багатонаціональному тактичному навчанні візьмуть участь понад 1200 військовослужбовців, більш як 200 бойових машин із 4 країн-учасниць: Литовської Республіки, Республіки Польща, України та Сполучених Штатів Америки. Від України участь візьме підрозділ 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.

Вперше тренування відбудуться в Україні і є продовженням партнерської програми міжнародної військової співпраці між Литовською Республікою, Республікою Польща та Україною. Головною метою міжнародних військових навчань "Три Мечі-2021" є оцінка можливостей підрозділів Литовсько-польсько-української бригади діяти в операціях під керівництвом командування бригади.

"Три Мечі-2021" матимуть суто оборонний характер дій. Навчання збільшить рівень безпеки в Центральній та Східній Європі і допоможе Україні продовжити реформування Збройних Сил, особливо щодо підготовки військовослужбовців за стандартами НАТО.

***

У Міністерстві оборони України презентували нові розробки бронежилетів та інших засобів індивідуального захисту для військовослужбовців. Про це повідомляється на сайті міністерства.

Виробники презентували зразки військової амуніції, зокрема засобів індивідуального захисту — бронежилетів, бронеплит та шоломів. Було представлено балістичний жилет для танкістів та екіпажів бойових машин, у виробництві якого застосовано вогнестійкі арамідні волокна, покликані захищати від осколкових поранень.

Для вартової служби виробники запропонували бронеелемент — супінатор, що зменшує навантаження на хребет військовослужбовця і переносить вагу броні та додаткових елементів на пояс (ноги) чатового.

Заступник Міністра оборони висунув перелік необхідних вимог відповідності безпеки, практичності, технічних характеристик та цінової політики. За його словами, оборонне відомство готове до діалогу та співпраці, щоб для потреб Збройних Сил України постачалась найякісніша продукція.

«Укроборонпром» отримав грант на розвиток систем кіберзахисту та кібербезпеки. Про це повідомив гендиректор «Укроборонпрому» Юрій Гусєв у Фейсбук.

Уперше «Укроборонпром» переміг у міжнародному науково-технічному конкурсі та отримав грант саме на підвищення інноваційної складової безпеки оборонного виробництва.

Підписання угоди відбулося у рамках Національного кластеру кібербезпеки під назвою «Кібербезпека. Складові обороноздатності держави. Потреби, надбання та найкращі практики». Захід організований Радою національної безпеки і оборони України за підтримки Фонду цивільних досліджень та розвитку США та U.S. Department of State.

Грантову угоду підписано між Концерном «Укроборонпром» та Фондом цивільних досліджень та розвитку США. Сума гранту становить 20 000 доларів США. Ці гроші будуть спрямовані на підвищення рівня кіберзахисту Концерну.

***

На Херсонщині розпочав своє функціонування найбільший полігон Збройних Сил України «Ягорлик». Про це повідомляє Генеральний штаб ЗС України.

Роботи з його створення почалися через втрату 2014 року внаслідок російської незаконної анексії Кримського півострова випробувального майданчика Державного науково-випробувального центру «Чауда». Втілювати проєкт почали наприкінці 2019 року.

За словами заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенанта Радіона Тимошенка, випробувальний полігон — це не лише територія. Для повноцінного функціонування на ньому мають бути розгорнуті системи зв’язку, спостереження, охорони, інженерної розвідки, зведені приміщення для роботи й розміщення персоналу та розв’язано чимало інших питань.

«Ягорлик» призначений для стрільб з усієї наявної номенклатури озброєння української армії, а також випробування перспективної зброї великої дальності ураження. З робочих місць полігону може здійснюватися управління авіацією й ведення протиповітряного бою сучасними технічними засобами, які є на озброєнні українського війська, зокрема й іноземного виробництва.

Полігон повністю автономний, технологічний та екологічний. Нині він у повному обсязі забезпечує проведення випробувань. Незабаром тут відбудуться стрільби артилерійської системи «Богдана» на дальності до 40 км.

Активна фаза «Сі Бриз – 2021» триває. Багатонаціональні сили берегової компоненти провели операцію зі стабілізації у кризовому регіоні. Про це повідомляє Армія inform.

За легендою активної фази навчань, незаконні збройні формування захопили органи державної влади та облаштували низку таборів, блок-постів для контролю транспортних шляхів, аеродромів і важливих об’єктів інфраструктури з метою створення квазіреспубліки.

Сили берегової компоненти було розподілено на чотири тактичні групи та групу вогневого ураження. Операція розпочалась з висадження тактичних повітряних і морських десантів з подальшим просуванням у глиб кризового регіону.

Українська й американська роти морських піхотинців висадилися на необладнаному узбережжі на двох ділянках місцевості. Штормові берети атакували передові сили противника, після чого розпочали рейдові дії. Під час рейду був виявлений табір підготовки терористів, який завдяки успішним діям морпіхів був заблокований.

За словами керівництва берегової компоненти, навчання було заплановано з урахуванням досвіду бойових дій в окремих районах Донецької та Луганської областей. Під час цих маневрів активно застосовували засоби РЕБ, що ускладнювало виконання поставлених завдань. Також важливо, що ще на етапі планування враховували й жорстко дотримувалися норм міжнародного гуманітарного права.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток