Зараз в ефірі:

АРМІЙСЬКИЙ ВІСНИК: Т-64БВ для ЗСУ, F-15 в Естонії, ловець дронів для України

21.03.2021
АРМІЙСЬКИЙ ВІСНИК: Т-64БВ для ЗСУ, F-15 в Естонії, ловець дронів для України

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше щотижня о 10:00 на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

Харківський бронетанковий завод передав Збройним Силам України дев’ять Т-64БВ після капітального ремонту і модернізації.

В Укроборонпромі наголошують, що замовлення, над яким працювали з кінця минулого року, виконали із суттєвим випередженням строків. Водночас звернули увагу, що контракт довелося реалізовувати в умовах обмеженого фінансування.

Т-64БВ зразка 2017 року є останньою модифікацією основного танка української армії — Т-64Б. Зразок отримав оновлені нічні прилади спостереження, інтегрований у прицільний комплекс тепловізор, новий динамічний захист, сучасну цифрову радіостанцію, супутникову навігацію, модернізований двигун тощо.

Вперше модернізований танк продемонстрували на змаганнях Strong Europe Tank Challenge 2017, а також під час параду з нагоди Дня незалежності України та 100-річчя відродження української державності - 24 серпня 2018 року.

***

Прикордонники в Сумській області зафіксували порушення повітряного простору вертольотом з Російської Федерації. Гелікоптер залетів на відстань близько 50 метрів на територію України, після чого він повернув у зворотному напрямі.

Державна прикордонна служба України негайно надіслала лист прикордонному управлінню ФСБ РФ по Білгородській та Воронезькій ділянках із вимогою повідомити приналежність літального апарату та обставини, що призвели до порушення.

Відповіді прикордонники Росії ще не дали.

Про це порушення Державна прикордонна служба України також негайно поінформувала всі зацікавлені міністерства та відомства.

***

Львівський бронетанковий завод передав армії модернізовані танки Т-64 та Т-72.

За два місяці цього року завод відновив понад десять танків. Частину з них вже відвантажено в бойові підрозділи, решта — чекають своєї черги.

Танки пройшли капітальний ремонт і невелику модернізацію. Машини отримали нові системи зв’язку та управління вогнем, прилади денного та нічного бачення, камери заднього виду, системи постановки димових гранат та оновлений динамічний захист.

При цьому директор заводу назвав нові системи зв’язку та управління вогнем найсучаснішими.

***

Міністерство оборони виграло суд проти приватного підприємця за право користування торговельним місцем на одеському ринку «Сьомий кілометр».

Йдеться про майно, розташоване на території ТОВ «Промтоварний ринок» за адресою: смт Авангард Овідіопольського району Одеської області.

***

До Естонії прибули винищувачі F-15 зі США та два повітряних паливозаправника KC-135.

Літаки взяли участь в тренуваннях Baltic Trident на авіабазі Емарі в Естонії.

Подібні навчання США проводять регулярно для підтримки власної боєготовності та взаємосумісності з країнами партнерами.

Під час маневрів відпрацьовують взаємодію авіаційні навідники та льотчики щодо нанесення авіаударів по землі, а також наведення винищувачів на повітряні цілі з землі.

Тренування відбулися упродовж тижня на надмалих висотах, але задля дотримання заходів безпеки не знижувались менш ніж на 152 метри.

Додатково на авіабазі Емарі перевірилти роботу аерофішерів злітно-посадкової смуги. Окрім Естонії, в навчаннях брали участь Фінляндія, Німеччина, Польща, Литва та Велика Британія.

Маневри дозволили збільшити злагодженість пілотів НАТО для реагування на можливі виклики та кризи по всьому світу.

***

Туреччина хоче встановлювати українські авіаційні двигуни на свої ударні гелікоптери.

Про це заявив генеральний директор компанії TAI Темел Котиль.

Перший політ 11-тонний гелікоптер T929 ATAK-II здійснить у 2023 році.

Туреччині вигідно взаємодіяти з українськими авіабудівельниками, особливо зважаючи на можливість припинення співпраці з західними компаніями  через чергові геополітичні виклики.

Така історія вже була з силовою установкою до танка Altay і тому зараз офіційна Анкара хоче себе убезпечити.

ATAK-II належить до 11-тонних гелікоптерів і може нести 1500 кг озброєння та боєприпасів.

***

Під час зустрічі у Посольстві Литовської Республіки в Україні Президент Литви Ґітанас Наусєда урочисто передав Головнокомандувачу ЗСУ генерал-полковнику Руслану Хомчаку «ловця дронів».

Про це повідомила пресслужба литовського президента.

«Ловець на безпілотні літальні апарати» — це радіоелектронний комплекс протидії дронам EDM4S, виробництва литовської компанії NT-Servise.

Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак подякував литовським союзникам і запевнив, що озброєння збереже чимало життів і найближчим часом воно надійде до однієї з бригад.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток