Зараз в ефірі:

Армійський вісник: Україна партнер НАТО, есмінець США у Чорному морі, безпілотник Spectator-М1

21.06.2020
Армійський вісник: Україна партнер НАТО, есмінець США у Чорному морі, безпілотник Spectator-М1

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони від Юрія Стоянського. Все найцікавіше щотижня на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

***

12 червня Україна отримала статус Партнера НАТО з розширеними можливостями, про що повідомив глава Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба. Цей статус є частиною ініціативи НАТО з оперативної сумісності з партнерами, покликаної підтримувати та поглиблювати співробітництво між членами Альянсу. Як партнер з розширеними можливостями, Україна зможе користуватись особливими можливостями. Це й розширений доступ до програм і навчань з оперативної сумісності й обмін більшими обсягами інформації, зокрема щодо набутого досвіду. Україна тепер належить до шести партнерів з розширеними можливостями, разом з Австралією, Фінляндією, Грузією, Йорданією і Швецією. Кожен з партнерів має індивідуально побудовані відносини з НАТО на основі сфер взаємної зацікавленості.

***

На випробувальному полігоні Збройних Сил України «Алібей» відбулись одні з фінальних державних випробовувань комплексу крилатих ракет наземного базування «Нептун». Головною особливістю випробовувань стало те, що вперше було випробувано крилату ракету з бойовим зарядом. На цьому етапі було здійснено два бойові пуски крилатих ракет по морській мішені, встановленій на відстані близько 80 кілометрів від берега. Успішно виконавши польотне завдання обидві ракети точно влучили в ціль. Ракетні комплекси «Нептун» вже стоять на порозі запуску серійного виробництва. Пуски були здійснені з комплексу наземного базування, але розробники вже працюють над його удосконаленням. Зокрема для наземної, повітряної та  корабельної бази. Українські ВМС стали на шлях відродження сильного, берегового ракетного озброєння, а це, своєю чергою, суттєво змінить паритетні сили в акваторії Чорного та Азовського морів. Також в рамках Розширених можливостей України в НАТО. Американський дипломат і урядовець Александер Вершбоу повідомив, що надавши Україні статус EOP, НАТО тепер повинне перейти до повної інтеграції країни у свою розробку широкої стратегії щодо Чорного моря, покликаної стримати військове розгортання Росії в окупованому Криму.

***

До України прибула чергова партія Javelin від США. Окрім ПТРК прибули радіостанції, боєприпаси та низка іншого обладнання на загальну суму у 60 млн доларів. Минулого місяця — у травні 2020 року посольство США передало обладнання для ЗСУ на суму у 25 млн доларів. Серед якого пристрої нічного бачення, рації та медичне обладнання. У квітні 2020 року Посольство США в Україні передало ЗСУ партію спеціальних машин на базі позашляховиків Toyota Land Cruiser 70. Озброєння надійшло в рамках технічної допомоги від США. Також до України раніше вже надходила низка іншого обладнання — партія протитанкових ракетних комплексів Javelin яка прибула у 2018 році, позашляховики типу HMMWV, два патрульних катери Island, контрбатарейні радари, радіостанції та низка іншого обладнання. Поступово цей об’єм зростає на нові позиції, як то швидкісні патрульні катери типу Берk VI. У лютому стало відомо, що Навчальний центр ССО отримав наметове містечко від США.

Окрім того, з’явилась інформація, що інженерний корпус Сухопутних військ США у Європі шукає підрядників для будівництва військових об’єктів на території України. Тендер на будівництво чотирьох об’єктів триватиме до кінця року.

***

Укроборонпром опублікував чергову інфокарту ручних гранат РГТ-27С та РГТ-27С2. Вони належать до термобаричних боєприпасів, які займають проміжне положення між боєприпасами зі звичайними вибуховими речовинами і боєприпасами об’ємного вибуху. Вперше гранати були представлені під час показу нових зразків озброєння на полігоні у Чернігівській області у 2017 році. Термобарична зброя призначена для комбінованого ураження живої сили противника в укриттях різного типу, на відкритій місцевості, а також для виведення з ладу автомобільної та легкої броньованої техніки.

***

Американський есмінець USS Porter класу «Арлі Берк» вирушив із Середземного в Чорне море. Мета його прибуття — забезпечення безпеки в регіоні та участь у морських операціях із союзниками та партнерами по НАТО. Про це повідомили в Шостому флоті військово-морських сил США. Зазначимо, що у 2020 році це вже третій раз, коли корабель ВМС США проводить операції в Чорному морі, і другий раз конкретно для USS Porter — корабель відвідував акваторію Чорного моря у квітні. Присутність судна у Чорному морі має вирішальне значення для створення безпечного морського середовища та забезпечення свободи судноплавства. USS Porter і його команда з нетерпінням очікують спільної роботи в Чорному морі разом із нашими союзниками та партнерами в підтримку взаємних морських інтересів в регіоні, — сказав командир корабля Крейг Трент. Військовий корабель буде брати участь у морських операціях разом із союзниками та партнерами по НАТО — Україною, Румунією, Болгарією, Грузією і Туреччиною.

***

На Донбасі ліквідували вантажівку бойовиків, що здійснювала транспортування боєприпасів в районі населеного пункту Сентяївка. Про це повідомив волонтер Роман Донік на своїй сторінці у Facebook. За його словами сталось це у районі, де напередодні було знищено два міномети окупаційних військ. Ділянку фронту на якій було знищено ворога боронить 93-я механізована бригада імені Холодного Яру.

***

У щоденному звіті СММ ОБСЄ №134/2020 від 6 червня 2020 року повідомлялось, що безпілотник дальньої дії зафіксував колону вантажівок, які приховано в’їхали на територію України через ділянку кордону з Російською Федерацією в непідконтрольному районі Луганської області. Переміщення вантажівок з РФ було досить деталізовано описане у розділі звіту СММ ОБСЄ. Проте, бракувало візуальних деталей, які б могли засвідчити грубе порушення з боку Російської Федерації. Волонтерам міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm вдалося отримати унікальні знімки з БпЛА та провести їх додаткову геолокацію, щоб вказати точні координати як місця вторгнення російських колон, так і точку їх прибуття у Луганській області. Нагадаємо, Російська Федерація протягом 6 років продовжує публічно заперечувати свою безпосередню участь у війні на Донбасі, проте, численні докази міжнародних спостерігачів та волонтерів вказують, що РФ протягом всього періоду військового конфлікту грубо порушує норми міжнародного права, продовжує перекидати зброю та техніку, використовувати своїх кадрових військових, а також найманців, які здебільшого мають громадянство Російської Федерації. Детальна інформація з фото і координатами російсько-окупаційних військ на Донбасі можна переглянути на сайті  волонтерів InformNapalm.

***

Студенти-історики Тернопільського національного педагогічного університету передали військовим розвідникам на фронт чотири маскувальні сітки. Виготовили їх з тканин природних відтінків, взявши за основу рибальську сітку. Загалом, як повідомив доцент кафедри історії України навчального закладу Володимир Кіцак, з лютого 2015 року студенти історичного факультету сплели та передали на фронт захисникам України 330 маскувальних сіток площею понад дев’ять з половиною тисяч квадратних метрів.

***

Перший модернізований безпілотник-розвідник Spectator-М1 передано до українського війська. БпАК призначений для розвідки місцевості, може бути використаний для моніторингу державного кордону, пошуково-рятувальних операцій, моніторингу водних та лісовий масивів. Завдяки вдалій аеродинаміці один такий безпілотник може знаходиться в повітрі понад дві години та охоплювати зону радіусом до 30 км. Повторний запуск БПЛА займає до десяти хвилин і не потребує спеціальних злітних майданчиків чи додаткового аеродромного устаткування для експлуатації.

***

Корпорація Northrop Grumman повідомила про успішні випробування ключових компонентів нової протирадіолокаційної ракети підвищеної дальності дії. Зокрема в рамках огляду критичного дизайну проведені тести ракетного твердопаливного двигуна та бойової частини ракети, що є новою модифікацією високошвидкісної протирадіолокаційної ракети AGM-88, яка, як вважається, буде ефективним засобом ураження сучасних зенітних ракетних систем, в тому числі російських С-400. Перевірка конструкції ракетного двигуна проводилася в умовах екстремальних холодних і гарячих температур, в критичних умовах двигуни успішно демонстрували необхідні характеристики. Випробування завершилися успішно. В якості носіїв ракети будуть виступати винищувач F/A-18E/F, літак радіоелектронної боротьби EA-18G і винищувач «невидимка» F-35. Повідомляється, що модифікація AGM-88G AARGM-ER з новим ракетним двигуном і бойовою частиною забезпечить розширені можливості виявлення та знешкодження систем протиповітряної оборони великої дальності. Комбінована система наведення дозволяє боротися зі складними сучасними системами ППО, зокрема в умовах інтенсивної радіопротидії та застосування заходів маскування й хибних цілей. Очікується, що корпус ракети буде виконаний з використанням технологій малопомітності. Дальність дії нової ракети понад 110 км.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток