Зараз в ефірі:

Армійський вісник: Україна поповнила боєприпаси, Індія отримала ракетні комплекси, американці - важкі самоскиди

21.11.2021
Армійський вісник: Україна поповнила боєприпаси, Індія отримала ракетні комплекси, американці - важкі самоскиди

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше щотижня о 10:00 на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 


Україна отримала від США приблизно 80 тисяч кілограмів боєприпасів. Це вже четверте постачання від США у межах додаткової безпекової допомоги на 60 мільйонів доларів.

Про це повідомили у Посольстві США в Україні.

Це демонструє відданість Сполучених Штатів успіху стабільної, демократичної та вільної України. А також нагадали, що з 2014 року США надали Україні допомоги у сфері безпеки на понад 2,5 мільярди доларів.

***

Державна акціонерна холдингова компанія «Артем», яка входить до складу ДК «Укроборонпром», успішно випробувала дослідні зразки уламково-фугасної бойової частини до некерованої авіаційної ракети РС-80.

Ця бойова частина знищує противника завдяки утворенню під час вибуху великої кількості фрагментованих уламків заданої ваги, які мають велику кінетичну енергію та дають змогу вражати цілі на значній відстані.

Некеровані авіаційні ракети РС-80 спроєктовані фахівцями «Артем». Цими ракетами озброєно ударні та спеціальні вертольоти, а також штурмовики, винищувачі та бомбардувальники авіації ЗСУ.

РС-80 пробивають 400 мм броні та мають дальність запуску в 1300 — 5000 метрів. Це озброєння уражає повітряні цілі на відстані — до 4 км, а наземні — до 7 км і призначене для знищення особового складу противника, броньованої техніки, фортифікаційних споруд та інших цілей.

***

Американська армія отримала перші серійні важкі самоскиди M917A3.

Вони будуть експлуатуватися інженерами армії США та замінять транспортні засоби, яким виповнилося майже 50 років.

M917A3 буде використовуватись для виконання завдань з будівництва та технічного обслуговування інфраструктури, наприклад доріг, аеродромів, злітно-посадкових смуг і засобів постачання.

Вантажівка заснована на цивільній моделі Mack Granite і має повнопривідну конфігурацію 8×8. Також для неї була розроблена броньована кабіна, в якій використовуються функції комфорту та зручності комерційного автомобіля. Самоскид M917A3 оснащений 13-літровими двигунами Mack MP8 потужністю 440 кінських сил.

Самоскид може бути оснащений додатковим силовим захистом, щоб гарантувати безпеку пасажирів у ворожому середовищі.

***

Індія почала отримувати перші зенітні ракетні комплекси С-400 «Тріумф» російського виробництва.

Перший дивізіон зенітно-ракетного комплексу С-400 прибуде в Індію до кінця року.

С-400 «Тріумф» — російська зенітно-ракетна система великого і середнього радіуса дії. Призначена для ураження літаків стратегічної і тактичної авіації, балістичних ракет, гіперзвукових цілей та інших засобів повітряного нападу в умовах радіоелектронного та інших видів протидії.

Система здатна виявляти аеродинамічні цілі на відстані до 600 кілометрів, уражати аеродинамічні цілі на відстанях до 400 км.

А балістичні цілі на відстані до 60 кілометрів, що летять зі швидкістю до 4,8 кілометра за секунду на висотах від кількох метрів до кількох десятків кілометрів. Операторами комплексу є Росія, Алжир, Китай та Туреччина.

***

Компанія General Atomics побудувала та запустила прототип нового безпілотника зі збільшеною вогневою потужністю у порівнянні з іншими БПЛА, що перебувають на озброєнні збройних сил США.

Новий БПЛА зможе запускати рекордні 16 ракет Hellfire — це вдвічі більше, ніж у MQ-1C Grey Eagle, і в чотири, якщо порівнювати з MQ-9 Reaper.

Стверджується, що цей БПЛА вже здійснив свій перший політ влітку цього року на випробувальному полігоні Desert Horizon у пустелі Мохаве.

Зазначається, що новий БПЛА отримав удосконалення, завдяки яким він буде ефективно працювати у суворих умовах, а також зможе запускатися з ґрунтових доріг, сухих річищ і, можливо, навіть з бойових кораблів.

Дизайн нового дрона буде частково повторювати дизайн БПЛА MQ-1C Grey Eagle зі збільшеним радіусом дії, але матиме значно більші крила, а також нову авіоніку та такі можливості, які автоматичний зліт та посадку.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток