Зараз в ефірі:

Армійський вісник: українські інструктори Javelin, пожежні танки для ЗСУ, БПЛА Akinci

08.11.2020
Армійський вісник: українські інструктори Javelin, пожежні танки для ЗСУ, БПЛА Akinci

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше за тиждень у програмі «Армійський вісник».

 

 

 

 

 

 

Державний Науково-Дослідний Інститут хімічних продуктів достроково виконав договірні зобов’язання та передав Міністерству оборони України партію з кількох сотень реактивних піхотних вогнеметів РПВ-16. Ця партія вогнеметів успішно пройшла приймально-здавальні випробування та підтвердила свої тактико-технічні характеристики.

В ході бойових стрільб всі цілі були вражені відповідно до програми випробувань. Реактивні піхотні вогнемети високоефективні для прицільного враження легкої броньованої техніки та супротивника, який знаходиться в укритті, на відстані до одного кілометру.

Одночасно з приймально-здавальними випробуваннями РПВ-16 фахівці підприємства продемонстрували українським військовим модернізовану версію цього виробу. Розробили полегшену версію РПВ-16, яка буде зручною та ефективною при виконанні бойових завдань Сил спеціальних операцій та розвідувальних підрозділів десантно-штурмових військ. Випробування модернізованого вогнемета також пройшли успішно.

***

Українські військові інструктори готуватимуть бойові розрахунки ПТРК «Джавелін». Про це повідомляє Арміяінформ.

Американські військові інструктори Об’єднаної багатонаціональної групи підготовки України провели курс навчання для вісьмох українських військових інструкторів Міжнародного центру миротворчості і безпеки Національної академії сухопутних військ щодо підготовки бойових розрахунків протитанкових ракетних комплексів «Джавелін». Наприкінці навчання українські інструктори отримали відповідні сертифікати від американських колег та сертифікати Школи протитанкової артилерії НАСВ.

Завдання курсів — навчати бойові розрахунки новим способам застосування «Джавелінів» у різній обстановці, взаємодії з іншими підрозділами на полі бою.

Інструктори постійно спілкуватимуться з американськими колегами, перейматимуть їхній досвід і одразу ділитимуться новими знаннями з військовослужбовцями підрозділів ПТРК «Джавелін» із українських бригад.

В Золотому та Щасті відкриють КПВВ. Про це повідомив заступник командувача Об’єднаних сил Богдан Бонда.

Нові КПВВ в Золотому та Щасті запрацюють попри складну епідситуацію з COVID-19, оскільки рішення про їх відкриття було ухвалено задовго до початку епідемії.

Нагадаємо, ще в 2016 році було прийнято рішення відкрити КПВВ в районі Золотого, але протилежна сторона затягнула цей процес. І на зустрічі в нормандському форматі 9 грудня 2019 року було прийнято рішення щодо відкриття додаткових КПВВ з гуманітарною метою – це завершити відкриття КПВВ в Золотому і відкрити КПВВ у Щасті.

***

Для ЗСУ модернізували найбільшу партію пожежних танків. Про це повідомляє пресслужба Укроборонпрому.

Львівський бронетанковий завод завершив капітальний ремонт та модернізацію близько півтора десятка пожежних танків ГПМ-54 для потреб ЗСУ.

За словами директора заводу Віктора Андрощука, аби розпочати відновлення пожежних машин, які переважно складалися з радянських або російських комплектуючих, довелося повністю переробити конструкторську та технологічну документацію.

На модернізованих пожежних танках ми встановили нове гідравлічне обладнання європейського виробництва, яке забезпечує управління лафетним стволом, бульдозерним обладнанням і механізмом підйому кузова машини; встановлено нове бульдозерне обладнання марки ТБС-86 з грейдерним положенням; допрацьовано можливість включення пожежного насоса лафетного ствола для проведення гасіння пожежі без зупинки основного двигуна на місці та в русі

Крім того, протягом 2019-2020 років виїзні бригади ЛБТЗ відновили у місцях дислокації військ ще більше десятка таких пожежних машин. Це найбільша партія відновлених та модернізованих пожежних танків, яку замовили та отримали наші військові за період Незалежності України.

***

Туреччині випробували безпілотник із українським двигуном. Про це повідомляє технічний директор турецької авіабудівельної компанії Baykar Сельджук Байрактар у Tвітері.

У Туреччині пройшли чергові успішні випробування безпілотного літального апарату Akinci з двигуном українського виробництва.

Випробування пройшли на аеродромі в Чорлу, що на північному заході країни, неподалік Стамбула. Було проведено тестування на ідентифікацію систем на середній висоті 20 тисяч футів. Пізніше було проведено посадку на віддаленому аеродромі. Після неї БПЛА здійснив повторний зліт та повернувся до Чорлу.

Нагадаємо, перша демонстрація ударного безпілотного літального апарата нового покоління Akıncı - спільної розробки України і Туреччини - відбулася в рамках виставки авіаційної та аерокосмічної техніки Teknofest-2019 у Стамбулі у вересні минулого року.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток