Зараз в ефірі:

Армійський вісник: українські ВМС тренуються в Чорному морі, Сокіл-300, операція ORBITAL

15.11.2020
Армійський вісник: українські ВМС тренуються в Чорному морі, Сокіл-300, операція ORBITAL

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше за тиждень у програмі «Армійський вісник».

 

 

 

 

 

 

Безпілотник PD-2 оснастили сучасною гіростабілізованою платформою українського виробництва. Про це повідомляє Defense express.

Нещодавно випробували вітчизняного дрона «малого» тактичного класу. Відпрацювали управління двома БПЛА з однієї станції.

Політ фіксувала оновлена оптична станція з гіростабілізованою платформою, розробленою та створеною в Україні.

Фактично в UkrSpecSystems створили таку собі «лайт»-версію оптико-електронної системи, на кшталт тих, якими оснащується BayraktarTB2 або планують оснастити вітчизняний ударний дрон «Сокіл-300» .

Подібна сучасна система разом із можливістю PD-2 перебувати в повітрі до 10 годин та підійматися на висоту 3 км, перетворює UkrSpecSystems на чудову розвідувальну машину з великими можливостями.

Ще одним значним «плюсом» нового покоління People’s Drone (PD-2) як військового розвідника є можливість використання швидкозмінних модулів із додатковими електричними двигунами, що дозволяє БПЛА здійснювати вертикальний зліт та приземлення.

Українською розробкою зацікавилися й за кордоном. Зокрема, був укладений контракт з ОАЕ на постачання комплексів PD-1, а створені UkrSpecSystems гіростабілізовані платформи продавали в країни ЄС та Австралію.

***

КБ «Луч» презентувало макет власного ударного БПЛА. Про це повідомляє Укроборонпром.

“Сокіл-300” являє собою комплекс, призначений для ведення розвідки та завдання ударів на оперативну та тактичну глибину супротивника. БПЛА озброюється керованими ракетами РК-2П з дальністю ураження до 10 км.

Комплекс оснащений автоматичною лазерною системою приземлення та завадозахищеним радіозв‘язком. “Сокіл-300” може комплектуватися трьома варіантами двигунів.

БПЛА розроблений з урахуванням досвіду робіт та технічних рішень ракетного комплексу РК-360 МЦ “Нептун”. Зокрема, управління комплексом здійснюється з мобільного пункту керування, уніфікованого з пунктом керування “Нептуна”.

Нагадаємо, раніше КБ “ЛУЧ” планувало презентувати макет БПЛА власного виробництва на виставці “Зброя та безпека”. Однак захід було перенесено на 2021 рік в зв’язку із пандемією коронавірусу.                           

Військові метрологи «озброять» армійців точним часом. Про це повідомляє Армія inform.

На фініші фахівці Метрологічного центру військових еталонів ЗС України, що в Харкові. Нині вони працюють над створенням умов для забезпечення війська єдиним точним часом, адже в сучасних умовах бойових дій обстановка швидко змінюється, її подальший розвиток важко передбачити.

Сервіс надання точного часу військовим споживачам синхронізовано з національною шкалою координованого часу UTC (UA). Що важливо, він побудований так, аби уникнути прямої залежності від закордонних глобальних навігаційних супутникових систем. Також сервіс на апаратному рівні відокремлено від всесвітньої мережі загального користування Інтернет.

Тож незабаром підрозділи українського війська й інших військових формувань забезпечать еталонними сигналами часу й частоти з високою точністю та захищеністю.

***

Українські ВМС тренувалися з кораблями НАТО у Чорному морі. Про це повідомляє прес-служба ВМСУ.

Кораблі ВМС ЗС України і постійної протимінної групи НАТО №2 провели спільні тренування у північно-західній частині Чорного моря заради підвищення взаємодії морських підрозділів.

Під час виконання маневрів у відкритому морі кораблі ВМС України, Греції, Італії, Болгарії, Туреччини і Румунії відпрацювали низку завдань із підвищення взаємосумісності згідно зі стандартами Північноатлантичного Альянсу. Основна увага приділялась удосконаленню навичок та дій екіпажів кораблів під час виконання завдань у складі корабельно-катерних груп.

Після зустрічі кораблів у запланованій точці та проведення візуального розпізнавання, силами та засобами держав-членів та партнерів НАТО було відпрацьовано низку спільних корабельних вправ, серед яких «проведення за тралами», «буксирування пошкодженого корабля», групове тактичне маневрування.

Нагадаємо, спільні завдання та тренування з військовими кораблями США та НАТО дають змогу ВМС ЗС України бути взаємосумісними та готовими разом стати на захист безпеки, стабільності та миру в Чорноморському регіоні.

***

У межах операції "ОРБІТАЛ" представники Збройних сил Великої Британії, королівства Данії та Канади розпочали індивідуальну підготовку особового складу 93-ої ОМБр Холодний Яр. Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

Військові інструктори з країн-НАТО кілька тижнів тренуватимуть наших військовослужбовців. На курси навчання залучаються воїни від командирів взводів і головних сержантів рот та батальйонів до бойових медиків, снайперів та розвідників.

До кожного курсу висунуті певні вимоги, відповідно до яких відбирали особовий склад. Окрім теоретичних і практичних тренувань, на військових чекають бойові стрільби й тактична підготовка з використанням пейнтбольного обладнання.

Тренувальна місія покликана поглибити співпрацю між ЗС України і державами партнерами.

Нагадаємо, процес підготовки є взаємовигідним, оскільки британські військові вивчають досвід українських колег.

У 2018 році Британія розширила поле діяльності місії й почала проводити навчання військовослужбовців українських ВМС та морських піхотинців. А у 2019-му продовжила роботу місії ще на три роки.                                                                               

Фахівці Центральної автомобільної бази зберігання та ремонту, що дислокується на Хмельниччині, отримали чергову партію нових легкових автівок для потреб Збройних Сил України.

Спеціалізовані сучасні автомобілі іноземного виробництва для перевезення засуджених та затриманих за декілька днів отримають представники Військової служби правопорядку. Ці машини замінять застарілі УАЗи.

Нагадаємо, що з кожним роком частина нарощує свої спроможності щодо ремонту, відновлення та зберігання автомобільної техніки. Збільшується обсяг робіт, які виконують військові ремонтники зі Старокостянтинова, удосконалюється ремонтно-відновлювальна та матеріально-технічна база частини.

Покращуються матеріально-побутові умови і самих ремонтників. Проведено ремонт пункту заправлення пальним, приміщень КТП, штабу, відділів та служб частини. Наразі завершується ремонт покрівлі одного зі складів автомобільного майна.

***

Прикордонники та мотопіхота проводять навчання за стандартами НАТО. Про це повідомляє прес-служба ДПСУ.

Прикордонна комендатура швидкого реагування Держприкордонслужби бере участь у спільних навчаннях з 58-ї окремою мотопіхотною бригадою імені гетьмана Івана Виговського з нарощування спроможностей та взаємодії під час виконання завдань із захисту держави.

До 26 грудня учасники навчань пройдуть складний курс підготовки за стандартами НАТО, починаючи від індивідуальної підготовки, закінчуючи комплексним тренуванням у складі батальйону та бригади.

Проведення таких навчань дозволяє Державній прикордонній службі України набувати визначених спроможностей спільно зі Збройними Силами України та в подальшому якісно організовувати взаємодію й бути взаємосумісними у ході проведення операцій та спеціальних дій.

Нагадаємо, що «Об’єднана багатонаціональна тренувальна група – Україна» – це один із елементів практичної допомоги Україні від країн-партнерів, які є членами Північноатлантичного альянсу. Діяльність групи полягає в підготовці підрозділів сил безпеки та оборони України відповідно до стандартів та принципів НАТО.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток