Зараз в ефірі:

Армійський вісник: випробування РК Нептун, навчання десантників, кулемет MG4 A3

07.06.2020
Армійський вісник: випробування РК Нептун, навчання десантників, кулемет MG4 A3

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони від Юрія Стоянського. Все найцікавіше щотижня на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

Протикорабельний ракетний комплекс РК-360МЦ Нептун залпом крилатих ракет знищив дві надводні цілі під час чергового етапу випробувань на Державному полігоні «Алібей». Перша морська ціль перебувала на відстані 85 км, а друга — до 110 км. Відстань між ними становила понад 20 км. Випробування пройшли успішно, всі надводні цілі вражені.

***

«Сі Бриз-2020» пройдуть у новому форматі. Кораблі зустрічатимуться у визначеній точці рандеву та відпрацьовуватимуть заходи без контакту особового складу. Судна країн-партнерів заходитимуть в українські порти лише за необхідності дозаправки. Сили та засоби, які були визначені для морської компоненти, наразі залишилися без змін. Також нещодавно підтвердила свою участь у морській фазі «Сі Бризу» постійна група кораблів НАТО, яка в цей час перебуватиме в Чорному морі.

***

Одеський авіаційний завод відновив випробування літаків Y1 «Дельфін». Легкість управління та гнучкість застосування цього літака дозволяє використовувати його в навчанні льотчиків. Також малорозмірне повітряне судно може використовуватися як патрульний літак для моніторингу прикордонних зон чи лісових пожеж. На літаку встановлена спеціальна система рятування. У випадку нештатної ситуації весь екіпаж та пасажири спускаються на парашуті. Повітряне судно оснащене двигуном від французької компанії, що виробляє авіоніку для літаків Boeing та Airbus. Двигун здатний розганяти Y1 "Дельфін" до 385 км/год та забезпечує безпосадковий політ на відстань до 1320 км. Торік завод виконав два серйозних міжнародних контракти — з модернізації вісімки бойових літаків L-39ZA для військово-повітряних сил Уганди та капітальний ремонт великої партії авіаційних двигунів Р13-300 для ВПС Індії.

***

Десантно-штурмові війська 95 ОДШБр провели командно-штабні навчання. Військові відпрацювали застосування БТР-3ДА, Козак-2, станцій супутникового зв’язку ЗТК-1/C. Також відшліфували застосування підрозділів та управління визначеними силами й засобами в умовах обмеженого часу та за різких змін обставин. Відзначається, що командно-штабні навчання проходять відповідно до стандартизованих операційних процедур та принципів НАТО.

***

Державне підприємство “Антонов” запустило у виробництво п’ять серійних Ан-178. На підприємстві завершено заміщення комплектуючих російського виробництва українськими та західними аналогами. На підприємстві “Антонов” зазначають, що проводжують вести переговори на постачання Ан-178 для українських силових структур. Також повідомляється, що відновлено прямі контракти з ВПС Індії на експорт запасних частин до літаків Ан-32.

***

Вітчизняний оборонний концерн опублікував чергову інфокарту перспективного озброєння реактивного піхотного вогнемета РПВ-16. Одноразовий вогнемет призначений для ураження укритих вогневих точок супротивника, легкоброньованої та автомобільної техніки, знищення живої сили за укриттями, перепонами та на відкритій місцевості у створеній зоні ураження. Реактивний двигун вогнемета запалюється від електричного імпульсу при натисканні на спусковий гачок. При влученні боєприпасу у ціль заряд бойової частини підривається і розпорошується, утворюючи хмару аерозолю діаметром 8 м. Температура згоряння такого аерозолю сягає 2500°C. Бойова частина додатково має осколковий ефект, якій дозволяє вражати противника на відстані понад 25 м. Наразі вогнемети РПВ-16 серійно виробляються для потреб Збройних Сил України. Крім того, Державний науково-дослідний інститут хімічних продуктів в ініціативному порядку продовжує модернізацію реактивних піхотних вогнеметів. На основі РПВ-16 створюються два нові зразки: легкий штурмовий вогнемет РПВ-18 та вогнемет підвищеної дальності РПВ-20ПДМ.

***

Військові науковці проведуть випробування модернізованої на «Мотор Січ» авіаційної техніки. Зокрема, випробовуватимуть гелікоптер Мі-2МСБ та Мі-8МСБ-В, оснащені ракетним комплексом «Бар’єр». Також гвинтокрил Мі-8МСБ-В, оснащений некерованими ракетами типу С-13, та військово-транспортний гелікоптер Мі-8. Випробують з оцінкою можливості їх бойового застосування в темний час доби з використанням окулярів нічного бачення.

***

Льотчики морської авіації здійснили вильоти на Мі-8 та Ан-26. Авіатори відпрацювали ведення повітряної розвідки, та десантування особового складу рятувально-пошукових груп. Під час тритижневого збору учасники вдосконалили навички здійснення стрибків на різні майданчики, за різних погодних умов, зокрема й на водну поверхню. Особливу увагу приділяли відпрацюванню саме позаштатних ситуацій, які могли б виникнути під час повсякденної діяльності.

***

Збройні сили Німеччини випробовують кулемет MG4 A3. Він отримав новий приціл, і вдосконалені механізми. Нова версія MG4, розробленого інженерами компанії Heckler & Koch, відрізняється поліпшеною ергономікою. Вдосконалена автоматика дозволила знизити віддачу, що позитивно позначилося на точності стрільби. Вага модернізованого кулемета 8,6 кг. Його оснастили новим прицілом 4х30 з голографічним перехрестям, яке полегшує прицілювання в темний час доби. Також версію MG4 A3 відрізняє видозмінена ствольна коробка з додатковими планками, що дозволяють розширити список тактичних аксесуарів до кулемета. В ході тестування, було зроблено 7000 пострілів в різних умовах. Отримані результати аналізують представники виробника й армії — в разі успіху MG4A3 надійде на озброєння Бундесверу у 2021 році.

***

Президент США Дональд Трамп заявив, що незабаром у країни з'явиться "найпотужніше озброєння" в історії. Про це він сказав, виступаючи перед журналістами на космодромі на мисі Канаверал після запуску на МКС пілотованого корабля Crew Dragon. Цитата: "Ми скоро приземлимося на Марсі, і незабаром у нас буде найбільше озброєння, яке коли-небудь існувало в історії. Я вже бачив розробки, і навіть я не можу в це повірити", — сказав Трамп. Слова Трампа можуть стосуватися розробки гіперзвукової зброї. Як повідомлялося, в середині травня Трамп заявляв, що Сполучені Штати активно розробляють суперракету, яка стане найшвидшою у світі. За словами американського лідера, її швидкість буде в 17 разів вищою, ніж в наявних ракет, що стоять на озброєнні США.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток