Зараз в ефірі:

Армійський вісник: вступ України до НАТО, допомога від Заходу, безпілотник з кулеметом

15.03.2020
Армійський вісник: вступ України до НАТО, допомога від Заходу, безпілотник з кулеметом

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Ми зібрали для вас все найцікавіше за тиждень у підсумковому випуску "Армійського вісника".

 

 

 

 

 

Віцепрем'єр Вадим Пристайко заявив, що на заваді вступу України до Північноатлантичного Альянсу стоїть не війна на Донбасі — у документах НАТО не вказано, що бойові дії можуть перешкодити вступу країни до Альянсу — про це він написав у Twitter. «Пора позбутися міфів», в основоположних документах НАТО немає положення про неможливість вступу країни з конфліктом. Політичне рішення щодо вступу України буде залежати від нашого розвитку — реформ, забезпечення демократії і верховенства права», — йдеться у публікації.

***

Конструкторське Бюро “ЛУЧ” працює над проєктом зенітно-ракетного комплексу ближньої дії на базі ПТРК “Корсар”. Його створюють для виконання завдань  протиповітряної оборони на дальності до 7 кілометрів. Складовими частинами можуть стати новітня головка самонаведення, логічний блок охолодження й оновлений фотоприймач. Такі конструкторські рішення у 6 разів підвищують коефіцієнт ймовірності ураження цілі ніж попередні розробки ракетних комплексів.

***

Упродовж 2019 року США і країни Європейського Союзу надали Збройним Силам України військової техніки та спорядження у вигляді допомоги на загальну суму близько 143 млн доларів. Таку інформацію оприлюднило Головне управління військового співробітництва та верифікації ЗС України на запит громадського проєкту «Марлін». У рамках міжнародної військової допомоги Збройні Сили України від США отримали броньовані автомобілі типу Хамві та патрульні катери класу Island. Також США і країни ЄС надали обладнання зв’язку, навігації для кораблів BMC, РЛС контрбатарейної боротьби, засоби кібербезпеки, прилади нічного бачення, намети, мобільні системи освітлення, засоби індивідуального захисту, обладнання для розмінування та запчастини до військової техніки. Нагадаємо, у Конгресі повідомили про підготовку чергового пакету допомоги Україні на $125 мільйонів доларів куди увійдуть протибатарейні радари та сучасні патрульні катери Берk VI.

***

Державний Концерн "Укроборонпром" спільно з українськими спецекспортерами пропонують військовим Індії вітчизняні бронетранспортери БТР-4 різних модифікацій та 300-мм ракетну систему “Вільха” з можливістю локалізації виробництва цього озброєння в Індії. Відзначається, що індійська сторона готова закупати українське озброєння та військову техніку, але за певних умов. В країні діє спеціальна програма — Make in India, яка передбачає локалізацію та часткове або повне виробництво техніки, а потім її подальшу закупівлю для збройних сил чи інших структур. Саме тому більшість військової техніки, що закуповується Індією, збирається на території країни, або індійські комплектуючі використовуються на виробничих майданчиках постачальника. За такою програмою в Індії збирають російські винищувачі Су-30, танки Т-90, німецькі протичовнові літаки Dornier Do 228 і французькі підводні човни Scor-pene. Україна планує приєднатися до програми Make in India, передавши певні етапи виробництва своєї техніки до цієї країни.

***

Жителів тимчасово окупованих територій України, що отримали російські паспорти почали призивати в російську армію. Про це повідомило Міністерство Оборони РФ. Повідомлення містить неоднозначні формулювання, але по суті воно підтверджує інформацію примусового призову в російську армію. «При отриманні громадянства Російської Федерації її громадяни зобов'язані з'явитися до військового комісаріату для постановки на військовий облік, а надалі — пройти заходи, пов'язані з призовом на військову службу».

***

Укроборонпром отримав технічну допомогу від уряду Франції на суму близько 900 тисяч євро. Про це журналістам на прес-конференції повідомив генеральний директор підприємства Айварас Абромавичус. "Цей проєкт підтверджує довіру наших міжнародних партнерів до Укроборонпрому, технічна допомога піде на антикорупційний напрямок та підвищення стандартів корпоративного управління", "кінцева мета — перетворення концерну на холдинг — зазначив гендиректор.

***

Міністерство оборони США допомагає фінансувати дослідження, біосенсорного датчика, що виявляє інфекції ще до того, як симптоми проявляться. 3-міліметровий імплантат створений з гідро гелю, який використовується у контактних лінзах. Він вставляється під шкіру і передає сигнал назовні, коли організм починає боротися з інфекцією. Власник пристрою може надіслати повідомлення симптомів до лікаря через інтернет задовго до проявлення зовнішніх ознак захворювання. 

***

Туреччина прийняла на озброєння безпілотник з кулеметом Songar для боїв в умовах міста. Вага дрону  25 кг, він оснащений кулеметом з боєкомплектом із 200-т патронів калібру 5,56. Модель, може діяти на відстані до 3 км від оператора. Висока точність стрільби досягається коштом використання електронної системи прицілювання і балістичного калькулятора. Турецька компанія «Асісгуард» вважає, що безпілотник з кулеметом також ідеально підходить для боротьби із засадами на дорогах.

***

ВПС Австралії продали 46 знятих з озброєння винищувачів F/А-18 АВ Hornet американській приватній компанії Air USA. Урядовий підрядник США надає широкий спектр послуг з підготовки авіації — інструкторів, пілотів, передових авіа навідників, а також з технічного обслуговування. Зокрема компанія надає літаки для імітації противника в навчальних повітряних боях ВПС США. Основу авіапарку Air USA складають навчально-бойові МіГ-29УБ, два з яких українські та навчально-тренувальні літаки Hоwk, Alpha Jet, L-59 і L-39. Передача літаків F/А-18А/В Hornet триватиме кілька років.

***

Стелс-бомбардувальники B-2 Spirit зі складу 509-го та 131-го бомбардувальних крил ВПС США перекинуті з авіабази Вайтмен у Міссурі на базу Лажеш на Азорських островах. Переліт через Атлантичний океан забезпечували літаки-заправники KS-10 Extender зі складу 305-го транспортного крила з авіабази Макгвайр (Нью-Джерсі), повідомило Європейське командування ЗС США. Стратегічне розгортання бомбардувальників у Європі забезпечить ознайомлення членів екіпажів з потенційним театром воєнних дій та продемонструє підтримку союзників. Група призначена для підтримки бойових операцій американських збройних сил та операцій НАТО.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток