Зараз в ефірі:

Армійський вісник за 13-19 січня

19.01.2020
Армійський вісник за 13-19 січня

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше за тиждень у підсумковому випуску.

 

 

 

 

 

 


Північноатлантична рада НАТО надала Україні статус потенційного операційного партнера Місії НАТО в Іраку. Триває розробка національної нормативної бази участі у цій операції. Загалом у 2020 році Міністерство оборони планує направити 20 офіцерів Збройних Сил України для участі в Місії. Також, на цьому тижні стало відомо, що Україна готова брати повноцінну участь у системі закупівель НАТО. Про це повідомляє прес-служба Кабінету міністрів за результатами зустрічей української делегації із керівництвом Альянсу. На даний час розглядається можливість проведення виставки досягнень окремих підприємств вітчизняної оборонної промисловості в штаб-квартирі НАТО у 2020 році.


Генеральний штаб опублікував бачення розвитку Збройних Сил України, на 10 років. Візія побудована за принципами НАТО. Основні цілі — захист суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності України, досягнення критеріїв членства в Альянсі  та спроможність брати участь в багатонаціональних операціях з підтримання миру та безпеки. В планах закладено інтенсивне навчання військовослужбовців англійської мови на рівні  ЕСЕМЕР-чотири двійки.

Посол України в США Володимир Єльченко заявив, що у цьому році для України запланована передача допомоги від США на суму 698 мільйонів доларів. Зокрема, Україна отримає три катери типу Island та ракетні комплекси Javelin. Повна сума допомоги складається з оборонної — 250 мільйонів доларів та фінансово-економічної — 448 мільйонів.

Заступник командувача військ з територіальної оборони генерал-майор Броніслав Жуковський спільно з головою Херсонської обласної державної адміністрації Юрієм Гусєвим та очільниками управлінь, відділів облдержадміністрації провели координаційну нараду з питань запровадження пілотного проєкту з організації територіальної оборони Херсонської області. До військових зборів планується залучення представників та учнів навчальних закладів: активістів куренів та роїв Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл», «Джура», «Пласту». Проєкт з організації територіальної оборони Херсонської області планується на вересень-жовтень поточного року.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В українському війську 2167 офіцерських посад замістять сержантськими. Про це розповів головний старшина ЗС України, начальник Управління по роботі з сержантським складом Генерального штабу старший прапорщик Олександр Косинський. Заміщення відбувається як у військових частинах, так і в органах військового управління різних рівнів. Перед тим, як обійняти посаду, сержанти навчаються два з половиною роки в коледжі.

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

В Україні створено термобаричну ручну гранату ЕРГЕТЕ-27ЕС з циліндричним, і модифікацію ЕС2, з прямокутними корпусами. Під час її вибуху виникає ударна хвиля та вогняна хмара об’ємом 13 кубічних метрів. Температура горіння термобаричної суміші сягає 3000 градусів за Цельсієм. Під час випробувань виявилося, що граната не тільки є ефективною зброєю у приміщеннях, а й може використовуватись як засіб розмінування на місцевості. Також в Україні створюють вогнемет РПВ-20. Влучивши у ціль, заряд підривається і розпорошується, утворюючи вогняну хмару об’ємом 120 кубометрів. Температура згоряння такого аерозолю сягає 2500°C. Бойова частина додатково має осколковий ефект, що уражає противника на відстані понад 25 метрів. Дальність пострілу реактивного піхотного вогнемета — півтора кілометра.


«Миколаївський суднобудівний завод» завершив планові роботи та технічне обслуговування десантного корабля «Юрій Олефіренко». На судні відновлено систему головного двигуна, дизель-генераторів та електронного обладнання. Головне призначення корабля — транспортування у райони виконання бойових завдань підрозділів морської піхоти спеціального призначення, зі штатним озброєнням та технікою і подальшим десантуванням на узбережжя. Також суднобудівний завод коштом власної виробничої діяльності вперше завершив рік без заборгованості з виплати зарплат. На даний час на виробничих потужностях розглядають можливості будівництва корвету 58250, модернізації «Айлендів» та демілітаризацію недобудованого ракетного крейсера проєкту 1164.


Державне підприємство «Антонов» виготовило деталі до гелікоптера КАТЕ-112 «Кадет». Це вітчизняний багатоцільовий вертоліт розроблений у 2001-му році конструкторським бюро «Вертикаль». Гвинтокрил може використовуватися як для пасажирських перевезень, у медичних цілях так і патрулювання місцевості. Модифікація КАТЕ-112УД може бути обладнаним оптико-електронною станцією і здійснювати наведення керованих ракет.

Мобільний додаток для військових Джура, після оновлення поповнився медичним довідником та Статутами Збройних Сил України. Раніше розробники додали в програму довідник по військових і спеціальним званням. Також у ньому можна знайти назви звань за Натівським стандартом, довідники по тактико-технічних характеристиках зброї та елементи міжнародної сигнальної системи. Програму можна встановити лише на систему Андроїд.

Український літак «Руслан», він же «Мрія», перевіз найбільший супутник Lockheed Берtin. Політ здійснювався з аеродрому Моффет США до Французької Гвіани. Супутник вже запущений в космос і відомо, що він буде виконувати свої функції на Близькому Сході і в Європі. Нагадаємо Ан-225 «Мрія» був створений для потреб радянської космічної програми транспортування вантажів, зокрема, космічних кораблів багаторазового використання «Буран» і компонентів ракетної системи «Енергія». Літак може перевозити також великогабаритні вантажі іншого призначення.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток