Зараз в ефірі:

Армійський вісник: Закон Про призов на військову службу резервістів у особливий період, Зоопарк-3, Bayraktar Akıncı

25.04.2021
Армійський вісник: Закон Про призов на військову службу резервістів у особливий період, Зоопарк-3, Bayraktar Akıncı

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше  щотижня о 10:00 на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

Президент Володимир Зеленський підписав Закон, який дозволяє призивати на військову службу резервістів без оголошення мобілізації.

Про це повідомили в Офісі президента.

Закон запроваджує новий вид військової служби — військова служба за призовом резервістів у особливий період. Так, у цей період призиватимуть громадян, які уклали контракти про проходження служби у військовому резерві та/або зараховані до військового оперативного резерву.

Рішення про такий призов ухвалює Верховний Головнокомандувач ЗСУ, тобто президент України, за поданням Головнокомандувача ЗСУ. Президент вирішуватиме, скількох резервістів потрібно призвати, які їхні завдання, терміни служби, порядок проведення призову.

Згідно із законом «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», особливий період настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях.

Нагадаю, особливий період в Україні почав діяти з березня 2014 року, після оголошення першої хвилі мобілізації. Цей період триває й досі.

За ухилення від призову в особливий період також запроваджується адміністративна та кримінальна відповідальність. Зокрема за ухиляння від призову під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом резервістів в особливий період можуть позбавити волі від трьох до п'яти років.

Крім того, на резервістів поширюватимуться ті самі гарантії, що й для мобілізованих осіб. Зберігатимуться місце роботи, середня зарплата, а також гарантія у сприянні працевлаштуванню для молодих людей протягом шести місяців після припинення такої служби.

***

Українська армія поповнилась вітчизняним радіолокаційним комплексом артилерійської розвідки 1Л220УК «Зоопарк-3», що потужніший за іноземні зразки, які військові отримали від партнерів.

Про це стало відомо з публікації інформаційної агенції Міноборони «АрміяInform».

Український радіолокаційний комплекс здатний наводити артилерію під час контрбатарейної боротьби або просто корегувати вогонь артилеристів. 1Л220УК складається з двох транспортних одиниць: антено-апаратна машина та машина управління з робочими місцями для персоналу. А сам радар виконаний на базі напівпричепа й тягача 6х6 «КрАЗ.

Ще однією особливістю комплексу є те, що машина управління може перебувати на значній відстані від самої РЛС, що збільшує живучість особового складу, який працює на станції.

Інженерний підрозділ південного угруповання ЗС України обладнує нові бойові позиції, встановлює мінно-вибухові загородження та будує фортифікаційні споруди на півдні України.

Про це повідомляє пресслужба Генерального штабу Збройних Сил України.

Зокрема йдеться про те, що з початку року військові інженери обладнали окопи й укриття для бойової техніки, створили систему траншей між бліндажами, а також продовжують будувати вогневі споруди для посилення позицій.

Окрім того, інженерно-саперні підрозділи зведеного загону оперативного забезпечення встановлюють мінно-вибухові та невибухові загородження, нарощуют заходи маскування й ведуть роботи з фортифікаційного обладнання позицій.

 

 

***

Безпілотник Bayraktar Akıncı успішно пройшов перше вогневе випробування, застосувавши керовані боєприпаси MAM-C, MAM-L та MAM-T, які використовувались вперше.

Крім відео реальних випробувань, Туреччина також продемонструвала анімацію зі знищенням російського комплексу ППО «Панцир». Схоже, що це відповідь Російській Федерації на рекламу дронів-камікадзе «Ланцет», які в анімаційному ролику знищили турецький БпЛА Bayraktar TB2.

Bayraktar Akıncı — турецький перспективний важкий ударний безпілотник, виробництва компанії Baykar Defence, який обладнаний українськими двигунами АІ-450Т. Роботи над дроном розпочалися у 2018 році. Розмах крила — 20 м, максимальна злітна вага — 4500 кг, корисне навантаження — 1350 кг, висота польоту — 12000 м, час польоту — 24 години.

Керована бомба MAM-T, яку вперше застосували, розроблена компанією Roketsan для БпЛА, має діаметр — 230 мм, — довжину 1,4 м, вагу — 94 кг та дальність пуску — 30 км.

***

Німецькі дизельні двигуни Deutz встановлюватимуть на автомобілі ЗіЛ-131 української армії.

Роботи здійснюватиме вінницьке державне підприємство «45 експериментальний механічний завод», повідомляє Український мілітарний портал.

Йдеться про машини, що використовуються як шасі для танкоремонтних майстерень ТРМ-80, майстерень техобслуговування МТО-80Д та рухомих ремонтно-зарядних станцій ПРЗС–70Д.

Підприємство вже виконує ремоторизацію низки зразків спеціальної техніки на дизельні двигуни Д245.9 білоруського виробництва. Зараз закуповує двигуни Deutz в зборі з механічною коробкою перемикання передач Eaton.

Німецький двигун легший за білоруський – 391 кг проти 530 кг, та потужніший — 103 кВт проти 100 кВт. Витрата пального також менша у Deutz — 202 г/кВт·г проти 215 г/кВт·г у білоруського Д.245. Орієнтовна витрата пального модернізованого автомобіля становить 25 л/100 км.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток