Зараз в ефірі:

Армійський вісник: завершення «Rapid Trident», додатковий пункту пропуску у Щасті, кулемет КТ-7,62

27.09.2020
Армійський вісник: завершення «Rapid Trident», додатковий пункту пропуску у Щасті, кулемет КТ-7,62

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше за тиждень у програмі «Армійський вісник».

 

 

 

 

 

 

В Україні завершилось міжнародне військове навчання «Rapid Trident-2020». Про це повідомляється на офіційній сторінці навчань у facebook.
Армійці тренувалися десять днів на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки. 
Офіційна церемонія закриття відбулась на стадіоні Центрального містечка центру миротворчості. У навчанні взяли участь підрозділи армій країн-учасниць: Збройних Сил України, США, Великої Британії, Канади, Польщі Румунії, Литви, Німеччини, Данії, Румунії, представники командування LITPOLUKRBRIG, а також підрозділи сектору безпеки України.
"Завдання, які були визначені для кожного підрозділу на навчанні, - виконані. Кожен із вас зробить висновки, що потрібно покращити в особистій підготовці. Ми ще раз переконались: чим більше тренуватись, тим кращий вишкіл, і там завжди буде перемога", - зазначив співкерівник «Rapid Trident-2020» з українського боку полковник Дмитро Красильников.
Співкерівник навчання з американського  боку полковник Майкл Хансон запевнив, що кожен учасник доклав максимум зусиль задля досягнення позитивного результату.
"Тут було багато іноземних військових підрозділів, озброєння та військової техніки. І лише рішучість, командна робота та воля до самовдосконалення принесли всім нам чудовий результат. Я можу вам з впевненістю сказати, що наше майбутнє убезпечене від тих, хто посягне на нашу свободу та національний суверенітет", - підкреслив полковник Хансон.
Учасники церемонії закриття виконали національні гімни України та Сполучених Штатів Америки, а співкерівники навчання нагородили відзнаками та сертифікатами кращих військовослужбовців.

Нагадаємо: навчання «Rapid Trident» спрямовані на вишкіл українських військовослужбовців  за стандартами НАТО за участі іноземних інструкторів. Вони покликані покращити взаємодію між збройними силами США, України та НАТО, а також представниками країн-учасниць програми «Партнерство заради миру». Цього року спільно тренувалися понад 4000 військовослужбовців із 9 країн світу. Із цивільних фахівців у навчанні взяли участь представники Міжнародного комітету Червоного Хреста.

АТ “Завод Маяк”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, провів унікальні випробування кулемету власного виробництва КТ-7,62 і вперше підтвердив живучість з настрілом у 25 000 пострілів. Цією зброєю оснащено всі види легкої бронетехніки Збройних Сил України, як повідомляє Укроборонпром.

Перевіряли справність роботи кулемета в усіх можливих кліматичних зонах, відтворених у заводській лабораторії, а також було підтверджено його живучість при здійсненні 25 000 пострілів.

Випробування на живучість тривали 10 днів, а кліматичні – 15 діб. Проводили їх фахівці заводу “Маяк” за участі представників ВП 1285 МОУ та за кошти підприємства. “Маяк” став другим зброярським заводом у світі, який здійснив випробування з настрілом у 25 000. Під час тестування було зібрано 29 ящиків з відстріляними гільзами.

***

Цього тижня в Україні відбулись стратегічні командно-штабні навчаня «Об’єднані зусилля - 2020». Одне з головних завдань тренувань — це демонстрація готовності України дати відсіч російській агресії (і самостійно, і за міжнародної підтримки) та здатності протистояти іншим загрозам для нашої держави.

В "Об'єднаних зусиллях" було задіяно розвідувальну, винищувальну та бомбардувальну авіацію країн НАТО. Окрім того, відбулось масоване застосування частин та підрозділів ракетних військ і артилерії разом з авіацією Повітряних Сил та зенітними ракетними військами. Зокрема, було залучено новітні комплекси Нептун, Вільха, безпілотні літальні комплекси Bayraktar.

Більше інформації про кожен день навчань читайте тут.

***

У Військово-Морських Силах ЗС України триває курс підготовки водолазів із залученням іноземних інструкторів у межах військово-тренувальної місії Великої Британії ORBITAL. Про це повідомляє служба зв’язків з громадськістю Командування Військово-Морських Сил ЗС України.

Упродовж декількох днів представники штабу операції ORBITAL відвідали військові частини національного флоту, де обговорили критерії підготовки особового складу та надання менторської допомоги за участю фахівців збройних сил Великої Британії, Канади та Королівства Данії. Окрім того, розглянули перспективні напрями інструкторської допомоги на наступний рік.

Такі проєкти дають можливість військовослужбовцям українських Військово-Морських Сил не тільки здобувати нові знання та навички, а й налагодити взаємодію з представниками збройних сил провідних країн світу з метою подальшої скоординованої співпраці.                                                                                                                   

Кабінет Міністрів України затвердив порядок використання коштів, передбачених у держбюджеті, для здійснення грошової компенсації постраждалим, житлові будинки (квартири) яких зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Російської Федерації. Про це йдеться на Урядовому порталі.

Грошова компенсація надаватиметься постраждалим, які є власниками житла на контрольованій урядом України території,  яке було зруйноване після 14 квітня 2014 року. Розмір компенсації постраждалим визначатиметься за показниками опосередкованої вартості спорудження житла у регіонах України, але не більше ніж 300 тисяч гривень.

У Державному бюджеті України на 2020 рік на ці цілі передбачено 20 мільйонів гривень.

***

В місті Щастя, що на Луганщині, триває розбудова додаткового пункту пропуску через лінію розмежування сторін – про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомляє прес-служба Операції об’єднаних сил.

Спорудження додаткового пункту пропуску здійснюється у два етапи. Спершу облаштовується пішохідне сполучення, потім – автомобільне. Наразі триває розбудова дорожньої мережі та ремонт мосту через річку Сіверський Донець, уже розчищений і майданчик для розгортання сервісної зони. Крім того, на відведену ділянку доправлені і встановлені три мобільних житлових модулі.

Варто зауважити, що допомогу в спорудженні КПВВ запропонували і різноманітні міжнародні гуманітарні організації. За їхньої підтримки, на новому пункті пропуску будуть облаштовані санітарні зони, медичні модулі, пункти надання адміністративних послуг, пункт обігріву та намети для відпочинку осіб, які перетинають КПВВ.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток