Зараз в ефірі:

Армійський вісник: Зброя та безпека – 2021, тактична медицина НАТО для ССО, аерозольний генератор

21.06.2021
Армійський вісник: Зброя та безпека – 2021, тактична медицина НАТО для ССО, аерозольний генератор

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше щотижня о 10:00 на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

Укроборонпром і Фонд розвитку інновацій підписали меморандум про співпрацю. Про це повідомляє державний концерн.

За словами генерального директора Укроборонпрому Юрія Гусєва - співпраця з фондом стартапів важлива для того, щоб створити модель, яка сприятиме залученню інвестицій у дослідження та перспективні розробки.

Під час форуму очільник Концерну разом з представниками державної влади та приватного бізнесу взяв участь в обговоренні промислової стратегії України та сучасних викликів, які наразі постали перед вітчизняною та світовою економікою. Зокрема, йшлося про необхідність пришвидшити впровадження передових технологій, інвестиційну привабливість, імпортозаміщення, створення індустріальних парків тощо.

***

Національний університет оборони України імені Івана Черняховського презентував наукові досягнення на XVII Міжнародній спеціалізованій виставці “Зброя та безпека – 2021”. Про це йдеться на сайті навчального закладу.

Цьогоріч виставка – це 30 000 квадратних метрів найновіших розробок у сфері оборони та авіакосмічної галузі, які представляють 332 компанії, серед яких 35 іноземних з 13 країн світу.

Науковці університету під час виставки демонструють свої досягнення та результати досліджень в напрямах розвитку навчальної автоматизованої системи управління військами “Славутич” та випробувань засобів індивідуального та колективного бронезахисту.

Варто зазначити, що АСУВ “Славутич” ініціативно створена у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського і використовується для підвищення ефективності управління військами та якості освітнього процесу. Її унікальністю є здатність забезпечувати в умовах навчання автоматизацію основних функцій управління військами.

Вона включає одинадцять взаємодіючих та інтероперабельних функціональних і забезпечуючих підсистем, а також необмежену кількість спеціалізованих автоматизованих робочих місць. АСУВ “Славутич” може налаштуватися для роботи будь-яких органів управління від стратегічного до тактичного рівнів.

У 2021 році вперше на виставці представлені розробки всесвітньо відомого бразильського авіабудівного конгломерату “Embraer” та американської компанії “Lokheed Берtin”, яка згідно з даними SIPRI (Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем миру) є першою у світовому топ-100 рейтингу компаній за обсягами продажів озброєння та військових послуг у 2019 році.

Україна стала єдиною країною, яка без членства у НАТО отримала військових інструкторів з тактичної медицини, сертифікованих за стандартами Альянсу. Про це повідомляє пресслужба Командування Сил спеціальних операцій ЗС України.

Ними стали воїни однієї з частин ССО України. Протягом кількох тижнів на базі Навчально-тренувального центру Сил спеціальних операцій ЗСУ вони проходили курс, організований партнерами з Литви.

Тренувалися із застосуванням сучасного обладнання, що максимально створювало умови, наближені до бойових. Військовослужбовці навчалися надавати допомогу на інтерактивних рухомих манекенах, що імітували поранених бійців у різних станах і якнайкраще забезпечували взаємодію бойових медиків із «пацієнтами».

Успішне завершення курсу засвідчили литовські колеги, які вручили воїнам ССО України відповідні сертифікати. Цей документ надає випускникам право на підготовку і сертифікацію інших інструкторів курсу ТССС за нормами Північноатлантичного альянсу.

Нагадаємо, Tactical Combat Casualty Care ‒ стандарт надання первинної медичної допомоги пораненим під час бойових дій. Він був розроблений у 90-х роках задля забезпечення потреб Командування спеціальних операцій США. Принципи ТССС регулярно оновлюються відповідальними підрозділами Агенції з охорони здоров’я (DHA) Міністерства оборони Сполучених Штатів.

***

У Харкові винайшли аерозольний генератор, що зможе маскувати армійські підрозділи. Про це повідомляє Арміяinform.

Група викладачів Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» на чолі з завідувачем кафедри загальної електротехніки полковником запасу Костянтином Коритченком понад рік працювали над цим винаходом, який вже неформально охрестили «диводимоагрегатом».

Ця технологія дозволяє розподіляти рідину на великій території у вигляді туману. Також генератор можна використовувати для аерозольного маскування розташування військових підрозділів на полі бою чи для прикриття руху певною територією.

Головна особливість агрегату – простота конструкції, мобільність та висока ефективність використання у надскладних умовах.

Цей пристрій можна використовувати і для боротьби з коронавірусом. Адже він зможе за нетривалий час розпорошити антисептичний засіб на великій площі.

В Одесі готують водолазні підрозділи для Збройних Сил України, які є взаємосумісними з подібними підрозділами держав-членів НАТО. Про це повідомляє Міністерство оборони України.

Школа водолазів вже кілька років функціонує в Одесі та готує кадри водолазних спеціальностей постійно, удосконалюється та розвиває матеріально-технічну базу.

Обираючи модель системи водолазної підготовки українських водолазів, головним завданням було досягти нової якості спеціалістів, повністю інтегрованих в світову водолазну спільноту, а для водолазних підрозділів Збройних Сил України досягти взаємосумісності з подібними підрозділами країн НАТО за знаннями, навичками та за технічною оснащеністю. Саме тому програма, за якою тренуються курсанти Водолазної школи, максимально наближена до ідентичних програм країн Альянсу.

Нині курсанти Школи водолазів відпрацьовують навчальні спуски на глибину до 30 метрів у відкритій воді. Це третій етап навчань, після тренувань у басейні та у морі на малих глибинах. Навчання водолазів базового рівня здійснюється протягом 8 тижнів. По завершенню курсанти отримують первинну водолазну кваліфікацію та допускаються до робіт на глибині до 30 метрів.

Наступний крок — набрати 90 годин під водою і продовжити навчання до рівня інструктора-водолаза.

Американські морпіхи провели курс підготовки щодо експлуатації та застосування жорстких маломірних катерів для українських колег. Про це повідомляє пресслужба ВМС ЗСУ.

Військовослужбовці окремих бригад морської піхоти пройшли курс підготовки і в подальшому навчатимуть особовий склад використовувати маломірні катери типу «Wing». У Миколаєві близько двох тижнів українські морські піхотинці вивчали, як підготувати катер до виходу, правильно транспортувати, управляти та експлуатувати на воді.

Насамкінець на них чекав іспит. Так, за відведений час, мали підготувати човен до експлуатації. Наступним етапом стало подолання бігом трикілометрової відстані з човном на плечах та спуск його на воду.

Далі, під час подолання дистанції на воді, човен декілька разів певертали. Військовослужбовцям потрібно було негайно повернутися на борт і якнайшвидше дістатися берега.

Якщо човен перевертається або хтось випав за борт під час хитавиці, відповідно до нормативів, екіпажу відведено до 30 секунд, щоб всі були знову на борту та продовжили виконання завдання. Варто зазначити, що на виконання кожного етапу іспиту було відведено певний проміжок часу, а американські існтруктори перевіряли правильність виконання завдань. 

По завершенню курсу військовослужбовці отримають відповідні сертифікати та готуватимуть екіпажі катерів типу «Wing» вже у своїх підрозділах. В майбутньому планується провести ще один подібний курс, але ускладнений наявністю додаткового спорядження та зброї у засобах захисту і з використанням спеціальних двигунів.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток