Зараз в ефірі:

«Без броні»: база перевірених ініціатив та можливостей для тих, хто бачив війну на свої очі

28.09.2019
«Без броні»: база перевірених ініціатив та можливостей для тих, хто бачив війну на свої очі

Проект Без броні - єдина база перевірених ініціатив допомоги ветеранів АТО був створений у 2015 році. Ідеєю створення було зібрати на одному ресурсі усі ініціативи, які надають безоплатну допомогу ветеранам АТО і зробити доступним пошук їх за географічним принципом та типом допомоги. Командою опрацьовано понад 2000 центрів та організацій допомоги ветеранам, відібрано 945 справді вартих уваги. Детальніше про проект розповіла Оксана Іванців, заступниця голови ГО «Студена».

Дар’я Бура: Розкажи про проект і що в ньому змінилося після переформатування?

Оксана Іванців: Проект почався 2016, коли зрозуміли, що є велика потреба в створенні бази, яка містить перевірені ініціативи допомоги ветеранам АТО. Це був період, коли поверталася перша, друга хвиля мобілізації і суспільство не було готове до викликів працювати з ветеранами АТО, наслідками ПТСР і доводилось швидко орієнтуватись. У той момент ми почали шукати ветеранів АТО і шукати точку прикладання, яка була би максимально корисна, для подолання дезорієнтація ветеранів АТО. Тому ми вважаємо, що сайт буде актуальним. В той момент, він працював за геолокаційним принципом і можна було обрати свій населений пункт на карті, і подивитися які типи допомоги надаються, але з часом сайт потребував оновлення і цього року ми вирішили, що сайт потрібно переформувати, налаштувати мобільну версію аби легше вантажити. Ми додали інші можливості: пошук новин, цікаві інтерв`ю, рубрики. І ми бачимо по статистиці відвідувань, що ветерани заходять на наш сайт.

Дар’я Бура: Розкажіть про команду, обсяги роботи, наскільки це складна робота для команди?

Оксана Іванців: Команда сайту – велика. Ми не замовляли сайт у айті компаніях. В нашій команді є підібрані фахівці. Також над цим сайтом працював регіональний аналітик – Володя Рибалкін. Він продзвонював стару базу, шукав нові ініціативи. Ми часто моніторимо організації та розпитуємо про джерела фінансування додаємо тільки організації, які входять в коло довіри. Більшість проектів які ми робили для ветеранів, були для того, щоб їх надихнути, дати можливість стати активними учасниками суспільства, можливість працевлаштування. І ми побачили активне включення в життя громади, як останній крок до реінтеграції, що людина може щось давати іншим. Можна бачити у ветеранах великий потенціал до змін і робити на них ставку як на двигун змін в суспільстві, а не ізолювати людей через надання пільг тільки. Ми хотіли в рамках проекту дослідити ставлення суспільства до ветеранів, які займають певні публічні посади рівень довіри до них. Загалом, рівень до ветеранів є більший ніж до більшості держслужбовців. Найбільше невизначеності серед молоді. Молодь не розуміє багатьох речей, не може сформувати думку. Проект пояснить людям, хто такі ветерани, що вони пройшли. Ми повинні працювати з молоддю, щоб вони були проінформовані. Довіра до ветеранів більше у східних регіонах ніж у західних. Респонденти формують думку через ЗМІ. З даних нашого дослідження громадської думки ми бачимо що є над чим працювати, але довіра у ветеранів є . Відгуки про ресурс ми загалом слідкуємо за статистикою і після оновлення ми побачили приріст нових користувачів. Сайт має хороші відгуки, ветеранам подобаються наші інтерв`ю. Це дуже приємно, що є така база, де можна звернутися за допомогою. Також можна звернутися за дослідженням, яке буде цікаве ветеранським спілкам для проектів.

 

Детальніше про проект «Без броні» та дослідження про те як суспільство сприймає ветеранів можна дізнатися, прослухавши ефір.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток