Зараз в ефірі:

Чи призиватимуть до армії в 18-ть?

20.02.2020
Чи призиватимуть до армії в 18-ть?

 

Про особливості призову в 2020 році розповів представник Головного управління персоналу Генерального штабу Збройних сил України - Валерій Дендебера в ефірі програми "Юрисконсульт" з Оленою Кравченко.

У 2019 році лави ЗСУ під час призову поповнили понад 18 000  чоловіків, з них понад 4 000 уклали контракт.

 

 

Кого планують призивати у 2020 році?

 

Указом Президента України відповідно до статті 15 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу» змінено віковий ценз призову громадян України на військову службу:

 

- придатні до служби громадяни України чоловічої статі, яким до дня спрямування у військові частини виповнилося 18 років;

старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочення від призову на строкову військову службу.

 

У 2020 році юнаки 18-19 років призиваються на службу за бажанням?

- Листом Міністра оброни від 04.02.2020 рекомендовано головам обласних державних адміністрацій призивати юнаків віком від 18-19 років лише за бажанням, за умови надання ними письмової заяви на ім’я голів призовних комісій. Основні рішення приймають голови місцевих комісаріатів.

- Якщо місцевий комісаріат ухвалив рішення про придатність до армії особи 18-19 років без її згоди, вона має право апелювати до призовної комісії вищого рівня, тобто до обласної. У разі незадоволення потреб в обласній комісії, особа може захищати свої права в суді.

- Громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, призивають обов’язково.                                                                                                      

Який термін служби в українській армії?

 

Чоловіки з вищою освітою служитимуть - 12 місяців, решта - 18 місяців.

 

У разі отримання/не отримання повістки:

- призовники, яким надійшла повістка з військового комісаріату щодо прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов'язані прибути в пункт у строк, зазначений в повістці;

- якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов'язані з'явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку чергового призову, визначеного Указом Президента України;

- призовники, які змінили місце проживання, зобов'язані в семиденний строк прибути до військового комісаріату за новим місцем проживання, щоб стати на військовий облік;

 

Поважними причинами неприбуття призовників до призовних дільниць у строк, установлений військовим комісаріатом, які підтверджені відповідними документами, визнаються:

- перешкода стихійного характеру, хвороба призовника або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у зазначені пункт і строк;

- смерть його близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини.                                                                                                                                                                             

Чи може призовник обирати спеціальність, рід військ, частину? І чи є обмеження?

На вибір роду військ та частини, окрім власного бажання,  впливає цивільна спеціальність та стан здоров’я призовників.

Згідно з директивами ГШ ЗСУ, громадяни областей не будуть проходити службу у тих регіонах, звідки приїхали. Усі без винятку проходять через навчальні центри для здобуття відповідної військово-облікової спеціальності, після цього  50% ідуть за межі оперативного командування, а інші 50% залишаються в межах.

Які виплати строковикам?

Військовослужбовці строкової служби перебувають на повному державному утриманні, мають низку пільг та отримують такі грошові виплати:

 --   щомісячне грошове забезпечення;

 -- перед від’їздом зі збірного пункту в складі команди до військових частин - виплату грошової допомоги у розмірі двох мінімальних заробітних плат;

 --  після звільнення внаслідок завершення терміну служби – виплату від 8 до 10 мінімальних заробітних плат, сиротам - від 10 до 12.

Яким чином карається ігнорування призову?

За ігнорування повістки, неприбуття у військкомат та ухилення від військової служби передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність:

 

 - якщо призовник не з’явився до військового комісаріату без поважних причин, має сплатити штраф від п’яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85-119 гривень). За повторне правопорушення доведеться віддати до 255 гривень (ст. 210 КУпАП).

 

 - Кримінальним Кодексом України встановлено і кримінальну відповідальність, а саме: у ст. 355 КК України йдеться:

“Ухилення від призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу – карається обмеженням волі на строк до трьох років”.

 

Чи може призовна кампанія бути продовжена і в якому випадку?

 

Указом Президента України передбачені терміни - 3 місяці. Проте минулі роки були і на місяць довші.

 

Приклад призову до армії у Литві

Незалежно від того, навчається призовник чи працює, відбір на строкову службу відбувається онлайн. Усе вирішує машина, що мінімізує випадки корупції. На електронний носій приходить код повістки. Процес триває протягом року, а не у вказаний термін. Також у повістці зазначено, які санкції очікують порушників. Відповідно до закону про призов, за невиконання вимог призовникам загрожує штраф. За спробу уникнути служби в армії передбачені кримінальна відповідальність, арешт або позбавлення волі терміном до 3 років. У Литві обов'язковий призов до армії.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток