Зараз в ефірі:

Чи святкувати 8 березня?

08.03.2020
Чи святкувати 8 березня?

Сьогодні в Україні доволі суперечлива і неоднозначна дата — 8 Березня. Спочатку свято було днем феміністок та революціонерок, які боролися за звільнення від влади й впливу чоловіків. Воно також відзначалося як пролетарське під девізом: Жінки в боротьбі за розкріпачення: політичне й економічне.

 

 

 

 

Пізніше, коли чоловіки йшли на війну з фашистами, 8 Березня відзначався під гаслом: Жінки проти фашистської Німеччини, постоїмо за своїх чоловіків. До 1966 року жінкам в цей день не заведено було дарувати квіти й подарунки. У сім'ях, як правило, влаштовували невеликі застілля.

У 70-ті роки навіть випускалися парфуми під назвою 8 Березня. Їх робила Харківська парфумерно-косметична фабрика, і вони були занесені до парфумерії класу люкс. Їхня ціна була прирівняна до ціни французьких парфумів.

В останні роки, Український інститут національної пам'яті виступає за скасування вихідного на 8 березня і встановлення його робочим днем. Але поки що, в Україні та ще в декількох країнах світу, 8 Березня — офіційний вихідний день для всіх без винятку.

А ось на Мадагаскарі вибірково підійшли до цього питання — там вирішили, що оскільки день жіночий, значить і відпочивати повинні тільки дами. Тому, поки жінки відпочивають, мадагаскарським чоловікам доводиться працювати за себе і за своїх прекрасних колег. 

Традиційним символом міжнародного жіночого дня в нашій країні вважається мімоза. Тільки от насправді, квіти, які у нас називають мімозою, мають зовсім іншу назву — акація срібляста. Ця акація-мімоза, також є традиційним подарунком на 8 березня в Італії та Албанії.

Французькі чоловіки цього дня дарують своїм жінкам фіалки та конвалії. Португальські жінки ніколи не відзначають жіночий день в компанії чоловіків. У цій країні на 8 березня заведено влаштовувати дівич-вечори.

В Італії  чоловіків не пускають в жіночі компанії. Саме таким чином жінки Італії відзначають свою незалежність і свій жіночий день. Вони йдуть в кафе або бари, п’ють легкі коктейлі. Пізніше направляються в чоловічі стрип-бари. Там у свято для жінок вхід безкоштовний.

Жіночий день в Японії відзначають теж у березні. Тільки третього, а не восьмого березня. Це свято називають День дівчаток. Так само його називають День ляльок, що означає свято, присвячене лялькам і їх господиням. Вони готуються ретельно до цього дня, тому що повинні виглядати краще, ніж сусідка. Споряджають ляльок краще і багатше, ніж їх господинь. Конкурс проходить на виставках і триває приблизно місяць. Потім треба прибрати ляльку, як ялинкову іграшку. За японськими переказами, донька довго не вийде заміж, якщо в родині не прибрали ляльку.

В Індії свято, схоже на наш жіночий день, відзначають на початку жовтня. Триває воно 10 днів, і називається на честь десятирукої богині Дурга Пуджа.

У Франції та Швеції жіночий день відзначають продажем хусточок і квіточок. Вторговані гроші здаються в фонди матерів-героїнь, щоб вони могли відправитися у відпустку.

Якщо зазирнути в Грецію на святкування Бабосів — жіночого свята — то ми побачимо, як відзначають саму шанобливу і шановану жінку міста чи села. За традицією, жінки користуються своєю тимчасовою владою над своїми чоловіками, обливаючи їх водою.

У Китаї свято також відзначають 8 березня. Чоловіки в цей день працюють, а жінки відпочивають. Коли в цей день чоловіки йдуть на роботу, їхні другі половинки йдуть гуляти й розважатися, поговорити з подругами, посидіти у кафе. Увечері цього ж дня чоловіки готують обов’язковий подарунок — Гарбуз вірності. Зробити це дуже складно, адже в середину гарбуза потрібно покласти фігурку фенікса, солодкий виноград, гостру свинину, солоні обсмажені помідори, кавун шматочками.
Святкувати чи ні 8 Березня вирішувати вам, але нам здається, що головне не забувати дарувати коханій, близькій людині свою турботу, тепло й увагу не тільки на свята, а кожного дня!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток