Зараз в ефірі:

Чому підрозділи тероборони потрібні в Україні?

29.07.2021
Чому підрозділи тероборони потрібні в Україні?

Нещодавно Верховна Рада ухвалила Закон №5557 "Про основи національного спротиву". Він врегульовує питання розвитку територіальної оборони, організації руху опору, впровадження системи підготовки громадян до національного спротиву.

 

 

 

 

Національний спротив - це частина концепту "всеохоплюючої оборони України". Саме так це прописано у нещодавно ухваленій Стратегії воєнної безпеки України, яка відводить вагому роль територіальній обороні в кожній області. Війська територіальної оборони – це фактично легка піхота, яка може допомагати основним силам Збройних сил України охороняти важливі об'єкти або кордон, чергувати на блокпостах або ж протидіяти диверсантам чи іншим незаконним групам на своїй території. Особливість закону полягає в окремому фінансуванні, що дозволить покращити стан озброєння та навіть побудувати виробничі потужності зі створення стрілецької зброї та колісної техніки, а також передбачає введення до системи ТрО військової та цивільної складової.

Петро Аврамич (офіцер 130-го батальйону ТрО міста Києва): Підрозділи ТрО – це офіційні підрозділи, це резерв офіційний Збройних Сил України, а за даним законом - це аналог створення ізраїльського варіанту Цахал. Варіант також є у Прибалтиці, які перебувають в основному в резерві, але можуть дуже швидко відмобілізуватися. Вже підготовлені, мають вдома або на ближніх складах зберігання амуніцію та форму і дуже швидко можуть реагувати на агресивні дії сусідів.

До того ж, закон передбачає виведення Сил ТрО зі складу Сухопутних військ і підпорядкування їх безпосередньо Головнокомандувачу Збройних сил України. Тобто тероборона фактично перетвориться на окремий вид військ поряд із Сухопутними військами, Повітряними Силами, ВМС, Десантно-штурмовими військами і Силами спецоперацій. Такі рішення мають вплинути на ефективність боротьби з диверсійно-розвідувальними групами та іншими озброєними формуваннями агресора.

Денис Поданчук (член робочої групи з розробки закону про національний спротив): Ті, хто підпишуть контракт резервіста територіальної оборони, або резервіста ЗСУ, вони звісно отримують право на індивідуальну штатну зброю, яка за певних умов може бути видана для зберігання за місцем проживання.

Тобто військовослужбовці та резервісти, із вислугою в ТрО не менше одного року, без дисциплінарних стягнень і адміністративних правопорушень, після складання передбачених нормативів з фахової підготовки та спеціальної перевірки отримують право на зберігання індивідуальної зброї та боєкомплекту до неї за місцем проживання.

Петро Аврамич (офіцер 130-го батальйону ТрО Києва): Дуже багато залежить від того, хто зараз саме із військових, волонтерів або інших причетних людей вступить на посади саме в командування сил ТрО, тому що від цих людей залежить старт, розвиток, структура.

Серед переваг членства в Загонах територіальної оборони – безпека територіальної громади, можливість отримати професію подвійного призначення, низку пільг та обов’язкове страхування коштом держави життя і здоров’я під час виконання завдань за призначенням.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток