Зараз в ефірі:

Чумацький шлях - непересічний саунд «хардкорного» гурту!

19.11.2020
Чумацький шлях - непересічний саунд «хардкорного» гурту!

На цей раз хочемо звернути вашу увагу на сучасний альтернативний та прогресивний рок гурт Чумацький Шлях. Це суміш українського народного мелосу з сучасною важкою рок музикою, яка в той самий час використовує етнічні мотиви й інших народів світу. Важкі гітарні рифи, шалена енергетика, речитатив та динамічні приспіви не залишать байдужими нікого.

 

 

 

Строян Сергій - вокаліст та акордеон;

Богуцький Євген - гітарист;

Гавришов Володимир - ударник;

Комоса Андрій - бас-гітарист;

Сухий Ілля - грає на сопілці та бандурі.

Гурт «Чумацький Шлях» засновано в 2008 році, у м. Хмельницькому. Із самого початку колектив був представлений, як етно-фольк-рок та, з часом, в результаті численних експериментів, стиль гурту модернізувався до більш сучасного альтернативного та прогресивного рок-звучання, з елементами фольклорних мотивів різних країн світу.

Історія створення колективу була доволі банальна. Хлопці захотіли грати так і зібрались. Все було спонтанно. Сергій Строян навчався в музичному училищі і захотів робити щось своє. Колега Ілля, який був його одногрупником, і за сумісництвом став сопілкарем грту підтримав цю ідею.

Склад гурту неодноразово змінювався та незмінним автором текстів є вокаліст колективу.  Хлопці ніколи не гналися за тим, щоб просто наштампувати пісень, кожна композиція проходить дуже довгий процес створення. Іноді одна пісня створюється півроку і більше.

В 2011 році гурт став переможцем фестивалю «Червона Рута», у жанрі «Рок-музика». А вже наступного року хлопців запросили на фестиваль у Польщі. Восени 2013 етно-рок-гурт виклав в Інтернет для вільного завантаження свій дебютний повноформатний альбом під назвою “Lorela”. Музиканти обрали для релізу десять кращих композицій, написаних протягом всього творчого шляху колективу, серед яких знайшлося місце і для двох дуетних пісень.

Пісня “Коломийка” вже була презентована дещо раніше, тож всі шанувальники гурту вже мали змогу з нею ознайомитись. Створювали вищезазначену композицію у співпраці із музикантами з формацій “Кораллі” та “ДримбаДаДзига”.

У піснях цієї платівки слухач може відчути відбитки музичних надбань різних культур, країн та народів. Альбом поєднує в собі потужність альтернативного року та етнічні мелодії слов’янського, східного та латино-американського настрою. У результаті у музикантів вийшов такий собі інтернаціональний альбом, в якому маємо дві пісні на іноземних мовах. Гурт Чумацький Шлях прагнув представити слухачам максимально якісний і потужний продукт.

Вже в 2015 році під час роботи над другим альбомом «Самурай» хлопці сконцентрували увагу саме на важких елементах власної творчості, демонструючи симпатії до музики іншого плану значно більш стриманим чином. Наприклад, за рахунок присутності у вирі потужних гітар акордеону та сопілки, що допомагають віднайти потрібний баланс між агресією та мелодійністю.

Цікаво, що самі музиканти «зсередини» бачать ситуацію інакше: вони зізнаються, що в студії постійно експериментували зі звуком. Тому, на їхній погляд, пісні на платівці дуже відрізняються одна від іншої. Як би там не було, загальний саунд альбому став більш потужним та соковитим, аніж саунд його попередника. Це особливо помітно, якщо звернути увагу на те, як записано та зведено барабани.

На “Lorela” слухач мав справу з чітким та сфокусованим звучанням кожного окремого елементу барабанної «кухні». «Самурай» може похизуватися монолітними барабанами, що заглиблені в приємний для вуха акустичний простір. Підлаштувався під зміни в настроях гурту й лідер-вокаліст Сергій Строян. У його голосі з'явилося набагато більше жорсткості та хрипоти, аніж то було на дебютному записі.

Трек-лист платівки «Самурай» вводить в оману, підкидаючи на самому початку дві порівняно неквапні філософські композиції — «Самурай» та «Не зникає день». Майже за сім хвилин звучання вони налаштовують аудиторію на вдумливе сприйняття музики. І тут раптом альбом, як то кажуть, показує слухачеві язика: починаючи з третьої пісні під назвою «Мантра», на платівці «Самурай» стартують жорсткий «слем» та тотальний «розковбас». Ця вакханалія не спиняється аж до останньої композиції «Не буди» — медитативної хардкорової колискової з невідзнятого вітчизняного фільму жахів. На шляху до спокою платівка виплескує на слухача шалений драйв треку «Хап», майже панк-рокові беззаперечні хіти «Дід Панас» та «Гопак» і могутню «Заховаюсь». Десь посередині альбому зустрічається кавер на пісню «Хулігани» від гурту «Тартак», що нібито отримав схвальні відгуки від автору оригінальної версії пісні Сашка Положинського. Надаючи шану старшим братам за зброєю, хлопці демонструють при цьому неабиякий хист до творчого переосмислення пісень інших авторів.

Після презентації 2 альбому хлопці вирушають у гастролі та знімають кліпи до хітових пісень. І вже через 3 роки побачив світ новий міні-альбом що отримав назву «Тисячі Років». Сюди увійшли чотири найпотужніших пісні, які хлопці створили за створили за той час. Вони багато експериментували зі звучанням та, знайшли потрібний їм саунд.

Цікаво, що гостьовим вокалом на титульній пісні “Тисячі Років” відзначився популярний ведучий та музикант М’яч Дредбол. Також на композиції «Ламай», що відкриває платівку, можна почути Ярка Себала, з гурту Joryj Kłoc йорий клоц.

Сам альбом викладено для прослуховування на Ютюб-каналі колективу. Отже, українська сцена має ще один цікавий «хардкоровий» гурт, а український інформаційний простір збагатився новим непересічним саундом.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток