Зараз в ефірі:

Цікаві факти про радіо

13.02.2021
Цікаві факти про радіо

World Radio Day – відносно молоде свято: рішення відзначати його щороку Генеральна конференція ЮНЕСКО ухвалила за ініціативою Іспанії в листопаді 2011-го. У світі ж його відзначили через рік після цього, а ще через рік затвердили Генасамблеєю ООН. Варто зазначити, що дату обрано не випадково — саме 13 лютого 1946 року вперше вийшло в ефір "Радіо ООН", станція якого розташовувалася в штаб-квартирі Організації Об'єднаних Націй.

 

Як зазначає ООН, за допомогою радіо інформація доходить у найвіддаленіші громади і до найбільш вразливих груп населення: неосвічених людей та інвалідів, найбіднішого населення, даючи їм можливість взяти участь у громадських дискусіях незалежно від рівня освіти. Окрім того, важко переоцінити роль радіо в надзвичайних ситуаціях. Як відзначав восьмий генсек ООН Пан Гі Мун:"В умовах конфліктів і в часи криз радіо стає рятівним колом для вразливого населення". Тому радіо має і надалі брати участь у розширенні доступу до інформації та сприянні свободі вираження думок на радіохвилях.

Якщо любите радіопередачі і слухаєте їх на службі, вдома або під час поїздок на авто, то маєте змогу дізнатися про радіо більше. Ми підготували цікаві факти, які вас здивують.

- Перший радіоприймач запатентував у 1893-му році сербський вчений Н. Тесла. В Україні перший цивільний радіозв’язок встановили 110 років тому – 30 грудня 1902 року на лінії Херсон – Гола Пристань.

- У серпні 1942 року кілька десятків індіанців з племені навахо були покликані в армію США. На них покладалася особлива відповідальність – вести радіопереговори на своїй рідній мові. Японська військова розвідка регулярно перехоплювала радіоповідомлення, але розшифрувати їх так і не змогла. У всій країні не знайшлося фахівців, які знають мову навахо.

- Завдяки радіо з’явилося слово «хакер» – так називалися зломники секретних паролів на радіостанціях.

- 18 квітня 1930 року слухачі ВВС не почули в ефірі ніяких новин, замість них грала музика. Як пояснили потім диктори, нічого гідного уваги радіоаматорів в цей день не сталося.

- Ейфелева вежа зобов’язана своїм «життям» саме радіо. Її звели спеціально для Всесвітньої виставки 1889 року, а після 20 років був запланований її демонтаж. Однак, при відкритті радіо, було вирішено встановити на ній антени для більшої дальності та сили сигналу. Це і врятувало нинішній символ Парижа.

- Радіоспектакль 1938 року за мотивами книги Герберта Уеллса «Війна світів» викликав паніку в деяких містах США. Багато хто подумав, що слухають реальні новини, де йшлося про те, що на Землю напали марсіани і спалили Білий дім.

- У США до 2013 року всі основні державні радіостанції не мали права вести мовлення на території власної країни. Вся справа в постанові про те, що державне радіо націлене на пропаганду, а уряд зобов’язаний захищати своїх громадян від будь-якої пропаганди, навіть своєї.

- В Україні близько 73% радіослухачів воліють слухати радіо в автомобілі.

- Перше мовлення радіо в інтернеті почав Карл Маламуд в 1993 році. Назва станції була «Internet Talk Radio».

- Радіо не померло навіть з появою інтернету, оскільки з’явилася можливість слухати його онлайн без всяких приймачів.

Любить і слухайте радіо! А ми будемо тримати вас у курсі подій на інформаційній передовій та подаруємо гарний настрій і позитивні емоції у кожній радіохвилині!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток