Зараз в ефірі:

День кримського спротиву російській окупації

26.02.2021
День кримського спротиву російській окупації

26 лютого в Україні відзначають День кримського спротиву російській окупації. Пам'ятну дату встановили згідно з указом Президента від 26 лютого 2020 року.

 

 

 

 

 

 

26 лютого 2014 року у Сімферополі перед будівлею Верховної Ради Криму відбувся мітинг кримських татар на підтримку територіальної цілісності України та проти проведення позачергової сесії Верховної Ради Криму, а 25 лютого під будівлею кримської Верховної Ради відбувся проросійський мітинг, організований організацією «Кримський фронт» і «козацькими» організаціями. Учасники акції вигукували проросійські гасла та вимагали відокремлення від України шляхом проведення референдуму. Перед мітингувальниками виступив голова Верховної Ради АРК Володимир Константинов, який оголосив про проведення 26 лютого позачергової сесії. У ЗМІ з'явилася інформація про те, що на сесію можуть винести питання про вихід Криму зі складу України.

26 лютого під стінами Верховної Ради АРК паралельно відбулися 2 акції: проукраїнський мітинг, організований Меджлісом кримськотатарського народу, який зібрав до 10 тисяч учасників, та проросійською чисельністю близько 7000 осіб, ініціатором якого стала партія «Русское единство». Через незадовільні заходи безпеки, вжиті правоохоронцями, між проукраїнськими та проросійськими учасниками мітингів сталися сутички, у результаті чого загинули 2 людини. Проросійський мітинг був відтіснений до внутрішнього двору кримської Верховної Ради, а призначена днем раніше сесія парламенту була скасована. На наступний день озброєні російські спецпризначенці захопили будівлі Верховної Ради АРК та Ради міністрів АРК у Сімферополі.

Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

Усі ці роки доки триває окупація Автономної Республіки Крим, Україна на міжнародній арені бореться за свої законні території та висловлює підтримку усім незаконно затриманим та ув’язненим на території півострова, а також родинам зниклих безвісти, усім, хто сьогодні в жорстких умовах безправності в Криму насмілюється висловлювати свою громадянську позицію. Переслідування з політичних мотивів та недотримання базових прав людини на півострові засуджене ООН та ПАРЄ. Україна подала численні позови та заяви до міжнародних судових установ для належної оцінки дій РФ та встановлення відповідальності за скоєні злочини.

Боротьба за мирне повернення півострова та повноцінну реінтеграцію населення в конституційне поле України наразі триває.

У 2020 році в Україні розробили концепцію «Кримської платформи» міжнародного майданчика, присвяченого питанням Криму, кінцева мета якого є деокупація Криму, повернення його під контроль України.

Позиція України та усього цивілізованого, демократичного світу залишається незмінною Автономна Республіка Крим є і залишається територією Незалежної України.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток