Зараз в ефірі:

День святого Миколая

18.12.2019
День святого Миколая

Зимові свята починаються з Дня святого Миколая (у народі — День Миколи, Зимовий Миколай). 19 грудня вшанувують пам'ять Святого Миколая католики та православні. За традицією, цієї ночі діти отримують подарунки під подушки. Вони вірять у дива, які робить святий Миколай, і вчаться у нього бути милосердними.

 

 

 

Святий Миколай опікується воїнами, водіями й мандрівниками, допомагає бідним у скруті; вважається покровителем дітей і студентів, моряків, торговців і лучників. Відомо, що святий Миколай був багатою людиною і дбав про бідних. За легендою, традиція дарувати подарунки пішла від відомого випадку, коли один збіднілий чоловік не міг забезпечити своїх трьох доньок посагом. За тамтешніми звичаями, вони не змогли б вийти заміж, і, якби їм не вдалося знайти роботу, стали б повіями. Миколай, дізнавшись про це, вирішує скористатись батьківським спадком, щоб зарадити біді. Протягом трьох ночей він діставався до убогої хатини та щоразу закидав крізь вікно у кімнату, де ночували сестри, шмат золота — на придане для кожної з дочок.

Згодом, подарунки від святого Миколая почали отримувати  чемні та слухняні діти. Ймовірно, ця традиція пішла з середньовічної Німеччини, де напередодні свята батьки дарували дітям новий зимовий одяг. З часом почали це робити таємно, вночі, щоб діти вірили в чудеса святого. Неслухняним дітям клали в'язку різок. Пізніше діти почали писати листи святому, в яких перелічували свої добрі справи, просили пробачення за погані й писали, який саме подарунок  хочуть отримати. З Німеччини звичай розповсюдився на сусідні країни: Австрію, Нідерланди, Чехію, Словаччину, Польщу та Україну.

З приходом на більшу частину українських земель радянської влади, святий Миколай, як і решта релігійних символів, був витіснений, на заміну йому прийшов Дід Мороз. Але на Західній Україні, натомість, традиція отримувати миколайчики збереглася.

Також дедалі більше в Україні шанується традиція на Миколая проводити традиційні благодійні акції для сиріт та нужденних. У школах напередодні свята проводяться уроки, на яких дітей вчать писати листа святому Миколаю. Зі святом пов'язані й інші події. Так, традиційно саме 19 грудня в українських містах відкривають різдвяну ялинку.

У наш час образ святого і традиції дарувати подарунки відроджуються. Святий Миколай впевнено відвойовує серця маленьких українців, які, сподіваємось, сьогодні під своїми подушками знайшли подарунки. А от хто знайшов різочку, має подумати про свою поведінку. Святий Миколай дуже добрий і справедливий, тому кожному дає шанс виправитися.

Зі святом! І смачних вам миколайчиків!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток