День з 14-ою окремою механізованою бригадою

День з 14-ою окремою механізованою бригадою

 

 

 

 

 

 

 

1.  У військовій частині є свій бригадний нагрудний знак: «Відзнака командира 14 окремої механізованої бригади». Комбриг нагороджує знаком найкращих військовослужбовців бригади, волонтерів та меценатів. 

2. 14-ї ОМБр має власний Бойовий гімн під назвою «Чотирнадцятій бригаді – Слава!». Слова написав Василь Забродоцький – колишній військовослужбовець бригади та батько теперішнього воїна-музиканта оркестру бригади. Музику – Володимир Гузь.

3.Танкісти 14-ї ОМБр – кращі у Збройних силах України. Починаючи з 2013 року, бійці танкового батальйону бригади 3 роки поспіль посідають перше місце у змаганнях на кращий танковий взвод ЗСУ. Танкісти 14-ї механізованої бригади на модернізованих Т-64БВ представляли Україну на міжнародних танкових змаганнях країн НАТО — Strong Europe Tank Challenge 2017 (полігон Графенвер, Німеччина).

4. У 2016 році один із піхотинців бригади, солдат Олександр Бессонов, створив для Мар’їнки власне радіо.  Радіостудія працювала на частоті 93,1 FM та покривала 75% території населеного пункту.

5. Прес-служба 14-ї окремої механізованої бригади видає газету «Волинський щит». Вийшло вже понад 20 номерів видання. Газета розповсюджується не лише в підрозділах бригади, але й на прифронтових територіях Донбасу та Луганщини.

6. У танковому батальйоні бригади є колекція прапорів - 28 одиниць. Кожен із прапорів привезений з різних місць дислокації бійців у зоні проведення АТО впродовж всієї війни на Донбасі.

7. 14-ї ОМБр є першопрохідцем у справі осучаснення зовнішнього вигляду нарукавних знаків. Бригадний «патч» європейського зразка у волинських піхотинців з’явився вже на початку 2015 року, за сприяння волонтерів із Ковельського центру допомоги АТО. Емблема, що спочатку використовувалась як неофіційна, геральдично дуже лаконічна – усього чотири компоненти. Лицарський щит – лицарська звитяга, готовність до оборони рідного краю. Спис - готовність до наступу та найдревніший символ воїнства. Прапор Волині – спадкоємність доблесті воїнства Волинського краю. Латна рукавиця – хоробрість лицарства. Для порівняння, про тотальне переосмислення геральдичних символів армійських підрозділів та їх приведення до європейських стандартів почали вести мову лише 2016 року.

8. Упродовж 3-х років існування бригади її особовий склад був не лише учасником, але й активним організатором відзначення державних та інших свят для українців Донбасу та Луганщини. Понад сотню таких заходів проведено разом із місцевим населенням у прифронтових населених пунктах: Мар’їнка, Красногорівка, Станиця Луганська, Щастя, Попасна, Золоте.

 • Замкомбата 1МБ 14 ОМБр “Брендон”: Піхотинець має бути підкованим у всьому

  Армія фм на Луганщині в гостях у 14 ОМБр поспілкувалась замкомбатом 1 батальйону з позивним “Брендон” та з фельдшером з позивним “Фея”. Андрій Давидов: Де ви навчалися? Чому обрали військову спеціальність? Брендон: Мене на цю думку наштовхнули тим, що говорили...

  детальніше
 • Комбат танкового батальйону 14 ОМБр: Танки – це зброя, яка збільшує вогневий вплив на противника і захищає свій особовий склад

  Армія фм на Луганщині в гостях у 14 ОМБр поспілкувалась з комбатом танкового батальйону Сергієм Корсунем, який розповів про те, чому танки не можна вважати застарілою технікою, та як українські військові стали кращими танкістами, «перемігши» американців і...

  детальніше
 • Військові 14 ОМБр: Девіз нашої бригади справжній: "Народжена і загартована в боях"

  Армія fm вирушила на Луганщину в гості до 14 окремої механізованої бригади. Героями ефіру стали старшина 2 танкової роти Олександр Попик та заступник командира роти з озброєння Геннадій Коломоєць. Вони розповіли про те, як потрапили на війну, а також зінрали на гітарі у...

  детальніше