День з 25-ою окремою повітрянодесантною бригадою

День з 25-ою окремою повітрянодесантною бригадою

1. 25 окрема порвітряна десантна бригада сформована у 1993 році в м.Болград Одеської області. У 2002 році була передислокована з м. Болграда Одеської області до селища Гвардійське Новомосковського района Дніпропетровської області. У 2002 році отримала від Президента України бойовий прапор. В цьому році 25 опдбр відсвяткувала своє 15-річчя .

2. Єдина бригада в Україні, яка десантує не лише особовий склад, а й спеціальну бойову техніку.

3. У 2014 році підрозділи бригади одні з перших вирушили на Донбас. І по цей час виконують бойові завдання у районі проведення Антитерористичної операції.

4. Військовослужбовці 25 бригади разом з іншими підрозділами встановили контроль над стратегічно важливої висотою Савур-Могилою. Брали участь у битвах за Шахтарськ, Дебальцеве, Нижню Кринку, звільняли Слов’янськ, Крамоторськ, Авдіїївку. Героїчно втримували контроль над Краматорським летовищем та Луганським аеропортом.

5. 14 червня 2014 року під Луганськом, при заході на посадку був збитий літак військотранспортної авіації Іл-76МД, на борту якого знаходилося 40 військовослужбовців 25 бригади та 9 членів екіпажу.

6. У бригаді проходить службу герой України майор Андрій Ткачук.

7. В 2017 році медик Юлія Хомякова отримала нагороду від президента України (за спасіння поранених).

8. З січня по березень 2014 року під виглядом проведення тактичних навчань особовий склад розвідувальної десантної роти бригади проводив розвідку позицій ЗС РФ і місцевих НЗФ, та утримував позиції поблизу пункту постійної дислокації 36 окремої бригади берегової охорони у с.Перевальне АР Крим. Особовий склад був заблокований на Кримському півострові. Але підрозділу вдалося вийти з півострову без втрат осбового складу бойової техніки та озброєння.

9. На сьогоднішній день чимало офіцерів, які тривалий час проходили службу в 25 опдбр займають керівні посади у Командуванні Високомобільнихдесантних військ, два офіцери стали командирами інших бойових бригад Високомобільних десантних військ.

10. Активно співпрацюють з учнівською молоддю Дніпропетровської області. Допомагали населенню, яке проживає у прифронтових зонах, зокрема, відновлювали зруйновані домівки, надавали медичну допомогу, проводили евакуацію населення.

11. Протягом 2017 року військовослужбовці 25 окремої повітрянодесантної бригади активно беркть участь у змаганнях серед танкових, зенітних та артилерійських підрозділів, виборюючи перші місця.

12. У 2017 році на базі 25 опдбр вперше було проведено змагання серед військових частин ВДВ змагання з функціонального багатоборства «Кросс-фіт». За результатами змагань перше місце посіла збірна команда 25 опдбр.

 • Багатофункціональність десанту: і броньований кулак, і штурмовий підрозділ

  Андрій Качанов заступник командира 25 бригади. Він служить у цій бригаді 14 років. Під час виїзного ефіру він був крайнім гостем і підвів своєрідну риску у шаленому радіодні, присвяченому дніпровській бригаді. Яна Холодна: Що десантники роблять зі своїм особовим складом,...

  детальніше
 • "Постійний обстріл артилерією та вуличні бої, які зводилися до метання гранатами". Бійці 25-ї про бої за Шахтарськ

  Яна Холодна: Друзі, всім привіт! І сьогодні «Армія ФМ» приїхала в гості до славетної 25-ї десантної бригади. Якщо точніше, вона називається 25-та окрема повітряно - десантна бригада. В нашій імпровізованій студії бієць 25 –ї бригади - Еміль. Ви нещодавно стали Десантно...

  детальніше
 • Десантники про свою 25 бригаду: вона найкраща і завжди перша

  Історію кожного підрозділу творять звичайні військові. 29 листопада Армія ФМ мовила з 25-ї бригади. Фактично в польових умовах. На обідній ефір до імпровізованої студії завітали медик одного з батальйонів Ірина та її напарник Руслан головний сержант взводу. Яна Холодна : Я...

  детальніше
 • Як це бути командиром роти у 23 роки? Діляться досвідом молоді армійці з 25-ки

  Цікавий факт з життя 25 бригади. Власне, 25 повітрянодесантна бригада була сформована у 1993 році у місті Болград Одеської області. А вже у 2002 році вона була передислокована з Болграда Одеської області у селище Гвардійське Дніпропетровської області, де власне і зараз є її...

  детальніше