День з 95-ою окремою десантно-штурмовою бригадою

День з 95-ою окремою десантно-штурмовою бригадою

Пропонуємо вам познайомитися з десантниками 95-ї бригади. Ще в березні 2014 року військовослужбовці полишили місце постійної дислокації та поїхали на Донбас боронити Батьківщину. Вони одними з перших дали відсіч агресору та показали світу, яким є справжній український десантник.

 

 

1. Торік бригада відзначила 25 років. У 1992 році був сформований 95-й навчальний центр підготовки молодших спеціалістів Аеромобільних військ. У 1996 році навчальний центр переформовано у 95-ту окрему аеромобільну бригаду.

2. У 1993 році особовий склад центру вперше десантувався. Відтоді десантники виконали понад 100 000 стрибків із парашутом.

3. Окрему сторінку в історію розвитку бригади вписала війна на Сході України. Десантники 95-ї бригади 2014 року звільняли Слов’янськ, Краматорськ, Лисичанськ та інші окуповані міста Донбасу.

4. Найдовший рейд у тилу ворога, який став найвизначнішим у новітній світовій військовій історії, здійснили військовослужбовці 95-ї бригади під керівництвом тодішнього комбрига, а зараз генерал-лейтенанта Михайла Забродського. З 19 липня до 10 серпня 2014 року українська армія пройшла ворожими тилами понад 400 км. Під час спецоперації десантники 95-ї бригади вступали у збройні зіткнення з регулярними частинами РФ.

Близько 400 бійців із 1-го і 13-го окремого аеромобільних батальйонів 95-ї окремої аеромобільної бригади брали участь у рейді.

5. 26 травня 2014 року почалися бої за Донецький аеропорт. Ворог на підтримку своїх вислав 10 КамАЗів із особовим складом та всіма можливими засобами ведення вогню. Перших два КамАЗи, які рухалися до нового терміналу, були знищені перехресним вогнем штурмової групи 95-ї бригади. Українських бійців було вдесятеро менше, ніж сил противника.

6. У липні 2014 року підрозділи Збройних Сил України потрапили в оточення противника, з якого не мали змоги вийти. Підполковник Мордвінов Сергій Леонідович увійшов у групу військових, які за допомогою військово-транспортного літака АН-26 здійснювали десантування боєприпасів, засобів індивідуального захисту та продовольства оточеним бійцям за кілька кілометрів від кордону країни-агресора.

Внаслідок ворожих дій противника з території Російської Федерації та за підтримки російського винищувача український літак підбили. Майже весь екіпаж загинув. Лише двоє військовослужбовців  здійснили небезпечне десантування з палаючого літака на висоті понад 6000 м і вижили. Одним із них був підполковник Мордвінов Сергій Леонідович, заступник командира бригади, який після вдалого приземлення потрапив на неконтрольовану територію. Там його взяли в полон чеченські бойовики: били, намагалися спалити, декілька разів виводили на розстріл, погрожували відрубати верхні кінцівки. Полон тривав майже два місяці.

7. Військові 95-ї бригади брали участь у боях за Дебальцеве. Майор Олександр Бордюг тримав оборону у передмісті, яке було повністю захоплене силами противника. Саме його підрозділи штурмових загонів утримували "коридор" під час виведення підрозділів АТО з району виконання завдань у Дебальцевому. Олександр Бордюг зі своїми бійцями останніми вийшли з окупованої території.

8. Військовослужбовці 95-ї окремої десантно-штурмової бригади нагороджені орденом "За мужність", орденом "Богдана Хмельницького", медаллю "Захисник Вітчизни" та званням "Герой України".

Понад 100 військовослужбовців 95-ї окремої десантно-штурмової бригади нагороджені орденом "За мужність" та орденом "Богдана Хмельницького" – посмертно.

9. 24 серпня 2016 року Президент України Петро Порошенко вручив Бойовий прапор командиру частини, полковнику Олегу Гутю, який з грудня 2014 року командує 95-ю бригадою.

10. Військовий оркестр бригади є лауреатом багатьох всеукраїнських фестивалів та конкурсів. Зі складу музикантів військового оркестру 95-ї десантно-штурмової бригади в 2015 році створено гурт "Боривітер". Виконавці співають лише авторські пісні, серед них – "ВДВ України", "95-та" та "Пам’яті героїв", які стали відомими не лише в Україні.

 • Командир 95 ОДШБ Олег Гуть: «Бійці нашої бригади на собі відчули, коли їх обстрілювали військові РФ» (ВІДЕО, АУДІО)

  Олег Гуть, командир 95 окремої десантно-штурмової бригади в ефірі Армія фм розповів, чому досі бути десантником – почесно, що особисто для нього війна, чим він найбільше пишається у своєму підрозділів та чому «Завжди перші» - це не просто гасло, а слоган взятий з...

  детальніше
 • Артилеристи 95 ОДШБ: «Треба підвищувати мобільність, бо артилерист, який стоїть на одному місці – неживий артилерист» (ВІДЕО, АУДІО)

  Артилерію називають «Богами війни». Але ці «боги» - звичайні хлопці. Двоє з них, Валерій Вигодянський і Василь Клюба з 95 окремої десантно-штурмової бригади в ефірі Армія фм згадали яким був той період, коли не було заборон на роботу артилерії, розповіли яким...

  детальніше
 • Десантники  95 ОДШБ про службу: «Не потрапив в ДШБ – радій, потрапив – пишайся» (ВІДЕО, АУДІО)

  Бійці 95 ОДШБ – Олександр, Євген та Юрій, в ефірі Армія фм розповіли про свій бойовий досвід, смішні і трагічні події, пережиті на війні, та чим вони пишаються, будучи десантниками. Яна Холодна: Хлопці, що для вас 95 бригада, і чому свого часу ви обрали саме десантні...

  детальніше
 • Михайло Забродський: 95-та - це бригада з якою пов’язані важкі, трагічні, і в той же час, героїчні події

  95-та десантно-штурмова бригада ще в березні 2014 року полишила місце постійної дислокації та поїхала на Донбас боронити Батьківщину. Десантники одні із перших дали відсіч агресору та показали світу справжнього українського десантника. Тоді цю бригаду очолював Михайло...

  детальніше