День з Академією Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного

День з Академією Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного

 

Пропонуємо Вам основні історичні факти і те, що кожен мусить знати про провідний військовий виш Міністерства оборони України.

 

 

 

1. Відлік своєї історії навчальний заклад бере з 1 жовтня 1899 року, коли у Львові відкрили школу кадетів піхоти. Це був перший військовий навчальний заклад на західноукраїнських землях, які на той час входили до складу Австро-Угорської імперії. У школі кадетів піхоти здобули військову освіту чимало українців, які героїчно боролись за незалежну Українську державу в лавах Української Галицької Армії та Армії Української Народної Республіки. Після встановлення на території Галичини польської влади у Львові розташовується польський корпус кадетів.

2. У роки Другої світової війни приміщення кадетської школи використовували для розташування різних частин Червоної армії. А також як німецькі та радянські військові шпиталі.

3. Після остаточного захоплення СРСР Галичини 1947 року із Харкова до Львова передислоковане військово-політичне училище, що розташувалося у теперішніх корпусах академії.

4. Після здобуття Україною незалежності 8 жовтня 1993 року Львівське вище військове училище переформоване на вищий військовий навчальний заклад нового типу, інтегрованого із системою цивільної вищої освіти – з Національним університетом "Львівська політехніка». З 1998 року заклад отримує назву Військового інституту Національного університету «Львівська політехніка» та  Бойовий Прапор.

5. 18 листопада 2000 року за значні успіхи у підготовці кваліфікованих фахівців для українського війська та з нагоди 100-річчя підготовки офіцерських кадрів у Галичині Указом Президента України Інституту присвоєно ім’я гетьмана Петра Сагайдачного.

6. 1 вересня 2009 року військовий навчальний заклад у Львові став самостійною структурою під назвою Академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. А 21 вересня 2015 року Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного надано статус Національної.

7. У листопаді 2017 року на базі академії розпочався перший вишкіл військових капеланів. А 15 січня 2018 року розпочалася підготовка обслуг протитанкових ракетних комплексів «Javelin».

8. У війні з Росією на Донбасі з 2014 року загинули 23 випускники академії.

9. Сьогодні Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного є провідним вищим військовим навчальним закладом Міністерства оборони України. Він поєднує традиції класичної європейської та вітчизняної військової школи.

10. На базі Академії сухопутних військ функціонує Міжнародний центр миротворчості та безпеки. Починаючи з 1995 року на території полігону проходять міжнародні навчання «Щит миру» в рамках програми «Партнерство заради миру», котрі проводяться спільно Україною та НАТО. З 2014 року тут активно тренуються підрозділи Збройних сил України та багатьох інших провідних армій світу.

 • Як і коли вступати до Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного

  Про умови вступної кампанії до Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного, вимог, правил і пільг розповів Дмитро Григорчук, заступник відповідального секретаря приймальної комісії. Сергій Жуковський: Які спеціальності є зараз в...

  детальніше
 • Начальник курсу академії Сагайдачного: До кожної людини треба свій особистий підхід

  Другий ефір у Національній академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного. Цього разу ми спілкувалися з начальником навчального курсу та заступником начальника кафедри тактики. Капітан Дмитро Паліса, начальник 17 навчального курсу факультету...

  детальніше
 • Майбутні офіцери академії Сагайдачного: Якщо прийшли вчитися, - всотуйте інформацію

  Армія фм у Національній академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного поспілкувалася із курсантами на випускниками навчального закладу. Про бойовий досвід майбутніх офіцерів та поради тим, хто вступатиме до військового навчального закладу. Людмила...

  детальніше