Зараз в ефірі:

День з Академією Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного

23.05.2019
День з Академією Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного

 

Пропонуємо Вам основні історичні факти і те, що кожен мусить знати про провідний військовий виш Міністерства оборони України.

 

 

 

1. Відлік своєї історії навчальний заклад бере з 1 жовтня 1899 року, коли у Львові відкрили школу кадетів піхоти. Це був перший військовий навчальний заклад на західноукраїнських землях, які на той час входили до складу Австро-Угорської імперії. У школі кадетів піхоти здобули військову освіту чимало українців, які героїчно боролись за незалежну Українську державу в лавах Української Галицької Армії та Армії Української Народної Республіки. Після встановлення на території Галичини польської влади у Львові розташовується польський корпус кадетів.

2. У роки Другої світової війни приміщення кадетської школи використовували для розташування різних частин Червоної армії. А також як німецькі та радянські військові шпиталі.

3. Після остаточного захоплення СРСР Галичини 1947 року із Харкова до Львова передислоковане військово-політичне училище, що розташувалося у теперішніх корпусах академії.

4. Після здобуття Україною незалежності 8 жовтня 1993 року Львівське вище військове училище переформоване на вищий військовий навчальний заклад нового типу, інтегрованого із системою цивільної вищої освіти – з Національним університетом "Львівська політехніка». З 1998 року заклад отримує назву Військового інституту Національного університету «Львівська політехніка» та  Бойовий Прапор.

5. 18 листопада 2000 року за значні успіхи у підготовці кваліфікованих фахівців для українського війська та з нагоди 100-річчя підготовки офіцерських кадрів у Галичині Указом Президента України Інституту присвоєно ім’я гетьмана Петра Сагайдачного.

6. 1 вересня 2009 року військовий навчальний заклад у Львові став самостійною структурою під назвою Академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. А 21 вересня 2015 року Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного надано статус Національної.

7. У листопаді 2017 року на базі академії розпочався перший вишкіл військових капеланів. А 15 січня 2018 року розпочалася підготовка обслуг протитанкових ракетних комплексів «Javelin».

8. У війні з Росією на Донбасі з 2014 року загинули 23 випускники академії.

9. Сьогодні Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного є провідним вищим військовим навчальним закладом Міністерства оборони України. Він поєднує традиції класичної європейської та вітчизняної військової школи.

10. На базі Академії сухопутних військ функціонує Міжнародний центр миротворчості та безпеки. Починаючи з 1995 року на території полігону проходять міжнародні навчання «Щит миру» в рамках програми «Партнерство заради миру», котрі проводяться спільно Україною та НАТО. З 2014 року тут активно тренуються підрозділи Збройних сил України та багатьох інших провідних армій світу.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток