Зараз в ефірі:

Для чого в Україні існує «Муніципальна варта»?

28.08.2020
Для чого в Україні існує «Муніципальна варта»?

Сергій Бондар — ветеран, представник громадського формування «Муніципальна варта» та Олексій Дюденко — керівник Київського підрозділу на Армія FM розповіли про створення організації, її завдання та з якими труднощами зустрічаються працівники підрозділу.

 

 

 

 

Олена Кравченко: Розкажіть про створення Муніципальної варти, з чого все починалося?

Сергій Бондар: Муніципальна варта створена на базі Київської міської спілки ветеранів АТО. Спочатку, це була допомога представників спілки для органів поліції у питаннях врегулювання ситуацій, що стосувалися ветеранів. Коли механізм співпраці членів спілки та органів поліції став ефективним, то він почав мати системний характер. Саме тому, було продумано, як можна таку діяльність легалізувати та формалізувати. В законодавстві передбачена можливість створення громадських організацій. І вже у 2017 році було узгоджено з Київською міською адміністрацією та поліцією створення єдиного громадського формування в Києві — Муніципальна варта. Це єдине дієве формування, адже раніше існували різного роду структури, проте вони існували лише формально та не виконували жодних функцій. Наша організація намагається протидіяти грабункам, явищам стихійної торгівлі, будь-яким порушення законодавства, а також активно захищаємо права ветеранів у всіх сферах. Крім, Муніципальної варти, співпрацюючи з Київською міською адміністрацією створили комунальне підприємство та забезпечуємо  людей, які повернулися з фронту роботою.

Олена Кравченко: На яких засадах ветерани працюють в Муніципальній варті, чи оплачується участь в громадській організації?

Сергій Бондар: Муніципальна варта — це не робота, участь добровільна і вона не оплачується. Це свого роду волонтерство, люди мають нашу уніформу і долучаються до нашої діяльності в залежності від власного вільного часу. А Муніципальна охорона — це оплачувана діяльність і вважається за роботу.

Олена Кравченко: Хто може звернутися до Муніципальної варти та які звернення найчастіші?

Сергій Бондар: В ході нашої діяльності ми розглядаємо звернення як від громадян, так і від державних органів. Усі рішення приймаються всередині колективу, керуючими органами. Дуже часто — це звернення про діяльність несертифікованих закладів, які здійснюють продаж алкогольних напоїв.

Олексій Дюденко: Наші вартові пройшли навчання, як правильно затримувати особу, з точки зору закону та прикладного затримання. Навчання проходило на базі тренінгового центру поліції, тому хлопці обізнані в законодавстві.

Сергій Бондар: Потрібно також враховувати, що наші хлопці — учасники та ветерани АТО, тому вони вже мають певний досвід. Ми часто ініціюємо власні тренінги та співпрацюємо з подібними громадськими формуваннями, які діють майже по всій Україні, ділимось досвідом.

Олена Кравченко: Як ветерани можуть долучитися до організації?

Сергій Бондар: Ми досить відкриті для бажаючих, нас легко знайти в соціальних мережах. Ми відразу скеровуємо людину до районних підрозділів, а там вже детально вирішується наскільки ця людина є нам близькою по духу та поглядах. Адже, це своєрідне братерство і ми з радістю приймаємо в нашу команду людей, які бажають долучитися до Муніципальної варти.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток