Зараз в ефірі:

До Дня космонавтики: Україна космічна держава

12.04.2018
До Дня космонавтики: Україна космічна держава

До Дня космонавтики наші історики Василь Павлов і Юрій Гудименко розповіли чи є Україна космічною дердавою, та яке місце посідає у світі в цій галузі.

Україна є однією з 10 найбільш могутніх космічних держав в світі, тому що ми можемо створити ракети на повному циклі.

Якщо згадати певні передумови космосу, то варто згадати порохові ракети, які на території України вперше були застосовані в 1516 році. В 16 столітті українські козаки робили перші кроки до того, що пізніше стане одним з видів двигунів.

В 19 сторіччі українець, який проходив службу в Українській імператорській армії Засядько застосував бойові ракети під час російсько-турецької війни 1828-1829 років.

Корольова (український радянський вчений у галузі ракетобудування та космонавтики, конструктор. Вважається основоположником практичної космонавтики).у 1938 році під час репресій у Радянському союзі заарештували ніби-то за «вредительство». Він був одним з членів групи ГИРД – группы исследования реактивного движения. Його катували і засудили до 10 років ув’язненя. Він перебував у ГУЛАГУ, а під час Другої світової війни його перевели у закрите конструкторське бюро тюремного типу. Там він почав працювати над винищувачами, а потім над космічною програмою. Вже в 1945 році, коли СРСР став одним з переможців у війні, розпочався розподіл німецької космічної програми. США дістався «мозок» в особі Вернера фон Брауна, Радянському союзу формально дісталася матеріальна частина – космодром, корпуси ракет. Перша ракета Корольова чомусь дивно була схожа на ракету Фау-2.

Від кінця 40-их років Сергій Корольов почав працювати над радянською космічною програмою, яка досягла успіху 12 квітня 1961 року.

Сергій Корольов – це та людина, яка залишиться в українській і світовій історії навічно, незважаючи на те,що доклався до створення найстрашнішої зброї в світі – міжконтинентальної балістичної ракети.

Завдяки Корольову людина вийшла у відкритий космос. Він був причетний до запуску першого штучного супутника Землі, який зараз використовується у всіх галузях технологій в світі. 

В американській космічній історії засилля українців від самого створення NASA і продовжується досі. Українець наразі являється зам директором NASA у галузі космічних досліджень – це Стів Юрчук.

Юрій Джордж Кістяківський, або Георгій Богданович Кістяківський є одним з учасників проекту по створенню ядерної бомби в США. Він розробив і фактично власними руками зібрав механізм, який з’єднав дві частини ядерного заряду в першій американській ядерній бомбі. Він створив один з елементів ядерної програми США.

Яримович – живе в США, працює в NASA, працює у повітряних військах США, був тим, хто керував і відповідав за роботу систем космічної програми «Аполон». Українець Кондратюк розробили трасу, по якій полетіли на місяць. А інший українець Яримович відповідав, щоб люди саме цією розробленою траєкторією долетіли. Він відправив людей на місяць. Яримович брав участь у розробці проекту «Зоряні війни», - це комплексна програма протистояння Радянському союзу.

Варто згадати Михайла Янгеля, який все життя пропрацював на ПІвденмаші у Дніпрі. Ця людина створила найстрашнішу зброю у світі – ракета під кодовою назвою «СС-18», або «Сатана». Ця ракета свого часу становила загрозу існування всього світу і Радянський союз нею володів, а розроблялась вона в Україні.

Першим українцем, який побував у космосі, був Павло Попович. Він полетів туди у 1961 року. І на борту корабля виконав одну з улюблених пісень Сергія Корольова «Дивлюсь я на небо, та й думку гадаю».

Першим і поки єдиним космонавтом незалежної України являється Леонід Каденюк. Він підкорював космос у 1997 році в складі міжнародної експедиції. Пробув за межами Землі 17 днів.

Ми третя чи четверта нація в світі і за кількістю вчених, і за кількістю людей, які побували в космосі.

Володимир Чоломей керував розробкою ракетних двигунів.

Сергій Глушко розробив системи, які мали вивести радянські кораблі до місяця. Його програма була певною мірою конкурентом програми Корольова. Він розробив двигуни для енергії «Бурана», космічних кораблів «Восток» і ракет-носіїв «Протон».

Українська космонавтика – не лише історії успіху. Варто згадати тих людей, які загинули на цьому шляху. Володимир Бондаренко, доля якого дозволили Юрію Гагаріну полетіти в космос. У 1960 році він мав пройти випробування тишею і самотністю. Наприкінці випробування він зняв з тіла датчики, протер спиртом, але необережно кинув вату на спіраль розпеченої електроплитки. В умовах чистого кисеню, вогонь поширився по камері, яку неможливо було швидко відкрити. Лікарі 8 годин боролися за життя Бондаренка. Але через 19 днів після його загибелі, Юрій Гагарін полетів до космосу.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток