Зараз в ефірі:

До кінця року плануємо запустити в експлуатацію Єдиний державний реєстр ветеранів війни, — Володимир Левчук

02.12.2021
До кінця року плануємо запустити в експлуатацію Єдиний державний реєстр ветеранів війни, — Володимир Левчук

Заступник міністра у справах ветеранів із питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Володимир Левчук в ефірі передачі «Акцент на військо» розповів, якими додатками ветерани АТО/ООС та члени їхніх сімей зможуть скористатися вже цьогоріч і які стартують наступного року.

 

 

 

 

Катерина Даценко: Що у напрямі цифровізації для ветеранів вже зроблено?

Володимир Левчук: Головне завдання, що стоїть перед Мінветеранів, — створення Єдиного державного реєстру ветеранів війни. Це комплексна інформаційно-телекомунікаційна система, яка поєднає в собі низку організаційних заходів, законодавчих ініціатив і технічних аспектів. Ми маємо об’єднати інформацію з близько 9 центральних органів виконавчої влади (з 16 інформаційних систем, які в них є), щоб зібрати інформацію про ветеранів. Вже розроблене програмне забезпечення, підготовлена інфраструктура для розташування цього програмного забезпечення, впорядковано нормативну базу, зокрема Мінветеранів взяло участь у підготовці законопроєкту № 5694, який зараз буде винесений на друге читання, щодо унормування деяких аспектів обміну інформацією. Зараз триває випробування комплексної системи захисту інформації реєстру. Завдяки Єдиному державному реєстру ми нарешті зберемо дані про ветеранів війни в одному місці, бо зараз ця інформація міститься частково у різних структурах. А ще ми зможемо нарешті оцінити якість забезпечення ветеранів пільгами, які також нині забезпечують різні органи та служби. Також вже розроблено додаток — електронний кабінет ветерана. Це буде реалізовано на порталі «Дія».

Катерина Даценко: Єдиний державний реєстр для ветеранів працюватиме за зразком реєстру для ФОП, коли вводячи ім’я та прізвище, особа зможе отримати про себе всю інформацію?

Володимир Левчук: Впорядковуватиме інформацію Міністерство ветеранів, але не кожен його працівник буде мати доступ до неї. А ветерани зможуть користуватися електронним кабінетом, який реалізований на порталі «Дія». Там вже є розділ «Про ветерана». Але він стане активним, коли ми передамо на «Дію» функціонал і наповнимо розділ інформацією. Ветеран найперше зможе переконатися у достовірності викладеної про нього інформації, далі – перевірити усі свої статуси, також дізнатися про перелік пільг, які йому доступні, і дізнатися інформацію, де і як можна скористатися цими пільгами. До кінця року ми плануємо запустити в експлуатацію Єдиний державний реєстр ветеранів війни. Але інформація в ньому не буде доступною відразу для всіх, а додаватиметься, коли ми будемо доєднувати інформаційні системи інших центральних органів виконавчої влади. Найперше ми зможемо відобразити інформацію про учасників АТО/ООС. На жаль, у нас нині не дуже якісно зведена інформація, тож ми очікуємо, що буде багато помилок і готові із цим працювати.

Катерина Даценко: Тобто фактично Єдиний державний реєстр вже готовий до запуску?

Володимир Левчук: Програмне забезпечення вже готове. Але ще потрібно випробувати комплексну систему захисту інформації, отримати атестат відповідності від Держспецзв’язку, ухвалити закон України у Верховній Раді, який дозволить обмін між реєстрами. Зараз працюємо над змінами у низці постанов, за які відповідає Мінветеранів щодо змін у роботі реєстру. І тільки після цього почнемо його наповнення і запуск. Це буде захищений ресурс, в якому буде комплексна система захисту інформації.

Катерина Даценко: Які ще переваги отримають ветерани із введенням в дію Єдиного державного реєстру?

Володимир Левчук: В межах Єдиного державного реєстру ветеранів війни створено ще модуль «База знань для ветеранів». Його можна вже знайти за посиланням [email protected], де зібрана інформація, які є пільги та як ними скористатися, а також тут доступно викладені закони України. Зараз це вебресурс, де міститься інформація для ветеранів — гарантії, пільги, статуси.

Катерина Даценко: Чим відрізняється «База знань для ветеранів» від додатку e-veteran?

Володимир Левчук: Міністерство у справах ветеранів створює систему інформаційних сервісів — це комплекс різних підсистем та модулів, які об’єднані однією назвою. Цьогоріч введено в дію вебресурс, де міститься інформація про заклади санаторно-курортного лікування, психологічної реабілітації та органи соціального захисту населення. На нього можна зайти із сайту Міністерства у справах ветеранів. Ми нарощуємо спроможності цієї системи, розробляючи додаткові модулі. Найперше, це буде реєстр сертифікованих постачальників послуг психологічної реабілітації. На наступний рік ставимо амбіційне завдання — автоматизувати процес надання послуг санаторно-курортного лікування та психологічної реабілітації. Ветеран за прикладом «Букінг» зможе обрати заклад, подати заявку онлайн і одразу отримати інформацію про підтвердження.

Катерина Даценко: Мобільний додаток міститиме інформацію з усіх трьох реєстрів, чи тільки з e-veteran?

Володимир Левчук: Це буде додаток e-veteran, він розробляється і для Android, і iOS. Ми плануємо його викласти до кінця року. Поки там будуть тільки дані з інформаційно-довідкової системи, а далі додаватимемо різні модулі. Але інформації щодо реєстру там не буде, це інший напрям. Хочу зауважити: все, що ми робимо, охоплює і членів сімей загиблих військовослужбовців Також на 22-й рік Мінветеранів ставить за мету реалізувати електронний пільговий квиток. Швидше за все, це буде в нашому мобільному додатку e-veteran. Ми вже співпрацюємо з утримувачами інших сервісів. Зокрема, переходимо до розробки взаємодії між Єдиним держреєстром ветеранів війни та інформаційною системою, яка відповідає за електронне паркування.

Катерина Даценко: Які сервіси міститиме платформа для ветеранів-підприємців?

Володимир Левчук: Онлайн-платформа буде виступати таким собі рекламним майданчиком, де ветерани зможуть викласти інформацію про себе як про бізнесменів. Також тут міститиметься вичерпна інформація про допомогу і підтримку ветеранам з боку держави, міжнародних та громадських організацій. А ще будуть дані про вакансії, а також ветерани зможуть викладати свої резюме. Запустити цей вебресурс плануємо до кінця року.

Катерина Даценко: Яку підтримку ветерани зможуть отримати за допомогою платформи «Марта»?

Володимир Левчук: Ця система допомагатиме визначати психологічні стани у ветеранів. Тут доступними словами буде викладена інформація про різні психологічні стани, які ветерани зможуть ідентифікувати у себе. Також на платформі ветеран і члени родини зможуть пройти швидке тестування щодо визначення певних психоемоційних станів і дізнатися про подальші кроки з отримання допомоги. А ще ми плануємо за допомогою цією платформи, зокрема, збирати статистичну інформацію. Ядро платформи буде створене цьогоріч, а в наступному році працюватимемо над її розвитком.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток