Зараз в ефірі:

«До всіх пацієнтів ставимось як до рідних», - лікар-інфекціоніст Одеського військового госпіталю Ганна Музика

26.08.2021
«До всіх пацієнтів ставимось як до рідних», - лікар-інфекціоніст Одеського військового госпіталю Ганна Музика

Чи забезпечений ВМКЦ Південного регіону усім необхідним для лікування COVID-19, чи є кращі або гірші вакцини для захисту від цього захворювання та які протипоказання до вакцинації – під час виїзного ефіру Армія FM розповіла лікар-інфекціоніст, підполковник медичної служби, начальник відділення кишкової інфекції клініки інфекційних захворювань Одеського військового шпиталю Ганна Музика.

 

 

Костянтин Богатирьов: Ганно Андріївно, розкажіть про свої перші кроки в медицині і чому вирішили стати саме військовим медиком?

Ганна Музика: Вирішила стати військовим медиком під час навчання ще в Івано-Франківському медичному університеті. Але по закінченні вишу пішла в інтернатуру, і саме коли завершувала навчання, набирали в військовий шпиталь лікарів. Пройшла там співбесіду і почала працювати спершу цивільним лікарем, а в 2010 році підписала контракт.

Костянтин Богатирьов: З початком російсько-української війни чи доводилось Вам працювати на передовій?

Ганна Музика: Так, з липня 2014 року ми почали працювати в районі проведення АТО, де розгорнули військовий шпиталь.

Костянтин Богатирьов: Вам, як лікарю-інфекціоністу, які захворювання найчастіше доводилося лікувати в зоні проведення АТО/ООС?

Ганна Музика: В першу чергу – це гострі респіраторні захворювання, тонзиліти, також бореліоз був від укусу кліща, а ще гастроентероколіти. У 2017 році був спалах туляремії. Це дуже небезпечна інфекція, ще її називають малою чумою.

Костянтин Богатирьов: А які механізми вчасного виявлення та лікування інфекційних захворювань?

Ганна Музика: Спершу ми оглядаємо людину, збираємо анамнез, а тоді вже вирішуємо, лікувати військовослужбовця амбулаторно чи стаціонарно. У переважній більшості випадків лікування відбувається амбулаторно, але якщо є загроза ускладнень – пацієнт залишається під постійним наглядом лікарів.

Костянтин Богатирьов: Який випадок із медичної практики Вам запам’ятався найбільше?

Ганна Музика: Ми до всіх своїх пацієнтів ставимось як до рідних. Пам’ятаю 2009 рік, коли був спалах так званого свинячого грипу. Я тільки прийшла після інтернатури. Перебіг захворювання був дуже складним, військовослужбовці просто «горіли», було дуже важко збити температуру. Застосовували і фізичні методи, і медикаментозні. Пощастило, що нікого не втратили, всім допомогли. Я на той час проходила службу у Новограді-Волинському. Наш невеликий госпіталь був розрахований на 50 ліжок, а за добу тоді було шпиталізовано понад 20 строковиків.

Костянтин Богатирьов: З початком епідемії коронавірусної інфекції які проблеми довелося долати і чи хворіли Ви на COVID-19?

Ганна Музика: Перші хворі у нас з’явились у квітні 2020 року, а я перехворіла у січні 2021-го. Була висока температура та інші симптоми. Тепер добре розумію військовослужбовців, котрі навіть без високої температури скаржаться, що їм погано. Щоб убезпечити себе надалі, я вакцинувалася.

Костянтин Богатирьов: Наскільки був готовий ВМКЦ до лікування пацієнтів із коронавірусною інфекцією?

Ганна Музика: Спершу у нас великого напливу не було, збільшилась кількість хворих у січні-березні, але ми впорались своїми силами. В нашому відділенні є бокси з окремим входом, тож персонал та інші пацієнти шпиталю були повністю убезпеченні від зараження. Всім вистачало кисневих концентраторів. Зараз встановлено ще більше кисневих точок в інфекційному відділенні. Медперсонал повністю забезпечений засобами індивідуального захисту, для пацієнтів є всі необхідні ліки.

Костянтин Богатирьов: Щоб Ви порадили людям, які остерігаються вакцинуватися від COVID-19?

Ганна Музика: Вакцинація вкрай потрібна. Адже людей, які нечутливі до цього вірусу, небагато, усі інші переносять хворобу набагато важче. Хочу зазначити, що хронічні захворювання не є протипоказанням до вакцинування. В інтернеті багато фейків про вакцини, і люди вірять не лікарям, а неправдивій інформації. Приходять і розповідають, що нас нібито чипують, хочуть змінити генетичний код та багато інших нісенітниць. Але переважна більшість армійців все ж вакцинуються.

Костянтин Богатирьов: Чимало точиться суперечок щодо того, які вакцини із завезених в Україну обирати. На Вашу думку, які з них найефективніші?

Ганна Музика: Немає кращих чи гірших вакцин. Мета вакцинації: ввести антиген, щоб виробився імунітет. І це стосується не тільки коронавірусу, а й будь-якої інфекційної хвороби. Тож вакцинація або захищає повністю від захворювання, або пом’якшує перебіг хвороби. Військовослужбовці часто перебувають у закритих приміщеннях на досить обмеженій території, тож нам треба запобігти спалаху епідемії, адже це може спричинити послаблення боєготовності. У Збройних Силах нині є вакцина CoronaVac від китайського виробника. Вірус там інактивований, тобто вбитий. А от в вакцинах від Moderna, Pfizer і AstraZeneca, які також є в Україні, взято частинку вірусу. За моїми спостереженнями, вакцинування «Коронаваком» переноситься непомітно, здебільшого без підвищення температури і так далі.

Костянтин Богатирьов: Щеплення можна робити двома різними вакцинами, чи краще все ж від одного виробника?

Ганна Музика: Нам не приходив протокол, що треба щепити різними вакцинами. В усіх інструкціях зазначено, що треба попереджувати медпрацівника, якою вакциною ти щепився перший раз. Зрозуміло, що тією ж треба вакцинуватися і вдруге.

Костянтин Богатирьов: Розкажіть про механізм вакцинації…

Ганна Музика: Начальник з медичної частини спершу проводить лекцію щодо всіх аспектів вакцинації. Багатьох військовослужбовців цікавлять якісь додаткові питання, які вони задають лікарю. Потім вони підписують згоду на введення вакцини. Ми видаємо карту профілактичних щеплень Ф-063, куди вносяться усі відомості.

Костянтин Богатирьов: Які протипоказання до вакцинації щодо COVID-19?

Ганна Музика: «Коронаваком» не вакцинуємо вагітних, мам, що годують немовлят, людей, які мають серйозні алергічні реакції або алергічну реакцію на введення першої дози вакцини, а також якщо пацієнт на час вакцинації приймає хіміотерапію і якщо в пацієнта є аутоімунне захворювання і він проходить імуносупресивну терапію. Таким особам можна буде вакцинуватися через 3 місяці після завершення лікування.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток