Зараз в ефірі:

Домашні улюбленці допомагають пережити карантин

27.05.2020
Домашні улюбленці допомагають пережити карантин

Військовослужбовці добре знають, що в найскладніших умовах чи стресових службових ситуаціях часто на психологічну допомогу приходять брати наші менші. А нині, коли посилений психологічний тиск відчуває чи не кожен із нас, саме домашні улюбленці рятують від депресії та самотності, покращуючи настрій. В умовах карантину їхня допомога особливо важлива. 

 

 

Переваги бути власником чотириногого улюбленця вже давно довели вчені. Домашні тварини допомагають впоратися зі смутком і стресом літнім людям, студентам і навіть пацієнтам з серйозними патологіями. Також домашні тварини позитивно впливають на психіку навіть молодих і цілком здорових людей. 

Спілкування з тваринами буквально покращує настрій та робить нас щасливішими. Дослідники припускають, що це відбувається через зростання рівню гормонів окситоцину та нейромедіатора серотоніну, що разом забезпечують відчуття щастя. Тварини допомагають виходити з депресії, позбутись тривожності та самотності. Крім того, в деяких дослідженнях було виявлено, що спілкування з тваринами має заспокійливий ефект, що сприяє зниженню артеріального тиску та зменшенню частоти серцебиття. 

Пет-терапія. Витоки лікування психологічних недуг за допомогою тварин сягають кінця 18-го століття, коли в Йоркширській клініці для душевнохворих для лікування пацієнтів почали використовувати собак. Вже тоді лікарі клініки відзначили, що тварини позитивно впливають на хворих. Під час терапії у пацієнтів знижувалася агресія і частота нападів. У наш час каністерапія (терапія собаками) і фелінотерапія (терапія кішками) широко використовуються для поліпшення стану дітей, хворих на аутизм, синдром Дауна, дитячий церебральний параліч, олігофренію та інші патології. Згідно зі спостереженнями фахівців, у дітей поліпшуються координація рухів та пам'ять.

Величезне значення анімалотерапія має для реабілітації тяжкохворих після перенесених операцій, депресивних розладів неендогенного характеру, психосоматичних розладів. Взаємодію з тваринами застосовують і для військових, що страждають на ПТСР (посттравматичний стресовий розлад).

Домашні вихованці можуть суттєво впливати на здоров'я людей похилого віку з психологічної точки зору, можливо, навіть запобігати самогубствам. Саме домашні тварини можуть спонукати літніх людей  жити далі.

Тварини живуть за своїм графіком, в якому акценти життєдіяльності відповідають денному циклу. Тобто собака або кішка обов'язково розбудять вас раніше і зажадають прогулянки або ранкового годування. І це вже буде для вас достатнім приводом не залежується в ліжку. Ранкові прогулянки з собакою сприяють зміцненню імунітету, корисні для серця, а також допомагають скинути зайву вагу. Якщо ви відчуваєте, що злегка апатичні і малоактивні, пес навчить вас бути життєрадіснішими, більш відкритими і рішучими.

Окремої згадки варта "котяча терапія". Кішки здатні надавати серйозну допомогу людям, що страждають різними психологічними захворюваннями і нервовими розладами, порушеннями мозкової діяльності, порушеннями серцево-судинної системи і навіть алко- і наркозалежним. Спілкування з кішками показано при депресіях, неврозах, маніях і шизофренії. Тепло тваринни і тактильні відчуття, що виникають при дотику, дозволяють пацієнтам розслабитися, а котяче муркотіння сприяє нормалізації тиску, зниженню рівня агресії і навіть допомагає загоювати рани і зміцнювати кісткові тканини.

Але не тільки собаки і кішки є "домашніми психотерапевтами". Зі стресами і зневірою чудово впораються й інші домашні улюбленці: акваріумні рибки, птахи, кролики, хом'ячки і навіть комахи. Віднедавна в зоомагазинах з'явилися так звані мурашині ферми. Спостерігати за маленькими працьовитими комахами надзвичайно цікаво. І, можливо, незабаром з'явиться мурашина терапія, завдяки якій людина зможе долати психологічні бар'єри, розвивати силу волі і вчитися досягати задуманого.

Тож виходить, що домашні тварини можуть бути і гарною компанією, коли нам сумно, і водночас хорошою підтримкою, коли нам важко. Здається, наведено достатньо переконливих аргументів, якщо ви досі вагаєтеся, чи варто завести домашнього улюбленця. А якщо маєте нагоду - ставайте опікуном для тварин або ж долучайтесь до благодійних фондів, які працюють із ними. Головне, любіть тварин, піклуйтеся про них, і вони віддячать вам своєю щирістю. 

Ще більше цікавої та корисної інформації шукайте на сайті Армія FM та наших сторінках у Facebook Instagram Twitter

Фото: 93-тя ОМБр Холодний Яр

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток