Зараз в ефірі:

Ганна Гопко про ситуацію в Криму: Ми бачимо, як репресії посилюються

20.08.2020
Ганна Гопко про ситуацію в Криму: Ми бачимо, як репресії посилюються

В анексованому Криму продовжуються переслідування незгодних з Путінським режимом. Активістів кидають у в'язниці за надуманими справами. Як реагує Україна на порушення прав людина та на які кроки піде Росія в переддень військових навчань Кавказ 2020 говоримо з Ганною Гопко, головою правління громадської організації Мережа захисту національних інтересів АНТС, головою Комітету ВРУ 8 скликання у закордонних справах.

 

Андрій Давидов: Як закордонні партнери реагують на переслідування патріотів у Криму?

Ганна Гопко: Всі ці роки ми вимагаємо посилювати українські та міжнародні санкції проти Російської Федерації. Адже ми не бачимо політичної волі звільняти українських громадян, а навпаки ми бачимо, як репресії посилюються. Я спілкувалася у 2019 році з Міністром закордонних справ Канади Христя Фріланд, щоб Канада взяла лідерство в питання захисту прав людини. Очевидно, що Україна зараз мусить представити концепцію з деокупації Криму, де питання репресій було одним із пріорітетних. Коли ми вимагали звільнення Ахмета Чийгоза, долучалися й лідери Європейських держав, зокрема Ердоган, раніше й Ангела Меркель. Дуже різні дипломатичні засоби використовувалися, щоб зменшити кількість арештованих. Але й досі ми маємо 132 політичних бранців Кремля. Ми закликаємо міжнародну спільноту тиснути. Слід шукати консолідовану позицію США та ЄС.

Андрій Давидов: 132 політичних бранці, це станом на 2020 рік?

Ганна Гопко: Це станом на зараз. Хоч ми й виграємо Міжнародні суди з прав людина, Росія не збирається їх рішення виконувати. І тут слід продовжувати не визнавати анексію Криму. Відома Кримська декларація Помпео. Це так само як Декларація Веллеса — невизнання з 1940 року анексії Балтійських держав СРСР. Дуже добре, що США чітко зазначили: Крим — це Україна! Також є Резолюція ООН 2016 року, де теж чітко заявлено: Росія — держава-окупант. І саме Росія несе всю відповідальність за здійснену окупацію. І Росія мусить допускати Міжнародну моніторингову місію з прав людини.

Андрій Давидов: Як реагують на переслідування патріотів у Криму в Європі?

Ганна Гопко: Передусім реагують наші сусіди: Польща та Литва. Вони проактивно діють у Європейському Союзі та НАТО. Вони дуже добре пам'ятають, шо таке Радянський Союз. І дивлячись на те, що зараз відбувається в Білорусі, вони розуміють, які можуть бути наслідки можливого вторгнення до цієї держави. А Росія давно готувала подібний сценарій. Згадаймо, військові навчання Захід-2017.

Андрій Давидов: В яких умовах перебувають кримські ув'язнені?

Ганна Гопко: Ми маємо чіткі свідчення родичів, адвокатів — це нестерпні умови. Це жахливі умови. Росія не хоче бачити там ні представників Червоного Хреста, ні представників ООН, які відповідають за права людини. Очевидно, Росії є що приховувати. Це політика страху. Це каральна медицина, тиск на родичів, переслідування малолітніх дітей. Путінська Росія, за методами тиску, не відрізняється від Сталінського режиму. 

Андрій Давидов: Чим досі зумовлене переслідування патріотів у Криму?

Ганна Гопко: Росія не може нічого запропонувати кримчанам. Вона може утримувати півострів лише силою. Натомість люди не хочуть буди у сфері впливу Росії.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток