Зараз в ефірі:

Головне свято країни — День Незалежності

24.08.2021
Головне свято країни — День Незалежності

День Незалежності України відзначається щороку 24 серпня на честь ухвалення Верховною Радою УРСР у 1991 році Акта проголошення незалежності України — політико-правового документа, який засвідчував новий статус української держави.

 

 

 

 

Вперше День Незалежності України відзначили 16 липня 1991 року — у річницю ухвалення Декларації про державний суверенітет України Верховною Радою УРСР. У постанові Про День проголошення незалежності України було написано наступне: "Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року, Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки постановляє: вважати 16 липня Днем проголошення незалежності України та щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України".

Однак пізніше дату святкування перенесли на 24 серпня. Саме 24 серпня 1991 року Верховна Рада УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності України. Вважати День незалежності офіційним державним святом стали, починаючи з 1992 року.

До своєї незалежності Україна йшла довгим шляхом. Історія формування української держави має тисячолітню традицію. Її початком є існування Антської держави, державного об’єднання полян Русі, згодом об’єднання Руської держави з центром у Києві. З розпадом Київської держави традиції державності перейшли до Галицько-Волинського князівства. Далі було Литовсько-Руське велике князівство, у складі якого Київська і Волинська землі мали значну автономію.

У XVII столітті на території сучасної України починає формуватися Козацька держава. Понад сто років козаки боролися за незалежність України, але досягти її їм так і не вдалося. У XVIII столітті український народ втратив свою державність та опинився у межах двох імперій — Російської та Австрійської на наступних двісті років.

У XIX - на початку XX століття зароджується і розвивається український національний рух, який привів до Української революції 1917-1921 років та відродження української державності. Формується Центральна Рада, яка своїм ІІІ Універсалом проголошує про створення Української Народної Республіки, а IV Універсалом оголошує незалежність УНР.

У 1919 році Акт Злуки засвідчив соборність українських земель. Однак УНР, як держава, проіснувала недовго. Український народ втратив шанс мати власну державу аж до кінця ХХ століття.

І тільки у 1991 році 24 серпня позачергова сесія Верховної Ради республіки проголосила незалежність України та створення самостійної держави — України. Повну державну незалежність Україна здобула після проведення загальнонаціонального референдуму 1 грудня 1991 року, коли за її незалежність висловилися 90,32% громадян. Схваливши на всеукраїнському референдумі Акт проголошення незалежності України, народ надав цьому документові реальної сили та започаткував новий етап розвитку історії нашої держави.

Свято День Незалежності завжди широко відзначається по всій країні. У столиці 24 серпня відбудеться урочистий парад, що розкриє тему гідності та гордості за Україну, культурних надбань, а також досягнень впродовж 30 років Незалежності. Урочистий концерт відбудеться за участю Збройних Сил України, які представлять новий стройовий крок, в основу якого покладено крок січових стрільців армії УНР 1918 року, але із сучасними елементами.

Окрім традиційного параду на Майдані Незалежності, відбуватиметься парад на річці Дніпро, а також вперше за 30 років Незалежності України в небі пролітатиме колона літаків Військово-Повітряних сил України.

Перед ходою Збройних Сил України відбудеться театралізований перформанс «ДНК» (День Народження Країни), який має на меті показати історичні віхи України через ходу дівчинки, яка є уособленням ДНК, образу України, від доби Київської Русі до новітньої історії України. Для театралізованого дійства спеціально написано музичну тему, а також створено звуковий дизайн.

Ще одна промовиста і яскрава традиція, яку започаткували українці, -  на честь свята вдягати святкові вишиванки. По всій Україні на День Незалежності влаштовуються паради вишиванок, святкові концерти, вернісажі, тематичні виставки та різноманітні спортивні заходи.

З Днем Незалежності, українці! Любіть та бережіть свою країну — нашу рідну Україну!

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток